top of page

Osviežujúce čítanie na leto - 1.

Kde by v tomto horku bolo lepšie ako pri vode?

Na letné čítanie máme pre vás pripravený výber knižiek, ktorý vás určite osvieži. Poďme sa teda spolu na chvľu schladiť!


Z poličky pre deti do 4 rokov sme pre vás na leto vybrali:


Kamarátka Terka

Aj Terka má rada vodu. Keďže sa už naučila plávať v bazéne, môže sa v lete vyšantiť pri mori. Nájde si tam aj novú kamarátku a stretne dokonca aj ozajstného malého tuleňa. Letné prázdniny sú jednoducho skvelý vynález!Viktor pri mori


Pri mori trávi prázdniny aj Viktor a jeho kamarát Tim.

Najprv sa hrajú a bláznia vo vlnách, neskôr si postavia hrad z piesku.

Ale najväčšie dobrodružstvo zažijú pri púšťaní šarkana.

Na pláži strávia skvelý letný deň a určite sa sem ešte vrátia.


Veľký výlet

Oskar, Linda a Emil sú najlepší priatelia. V jeden letný deň sa vyberú na veľký výlet. Cestujú ďaleko od svojho mesta až k pobrežiu, kde nájdu miesto na kempovanie a člnkovanie. Keď Oskar nájde vo vode fľašu s mapou, začína sa veľké dobrodružstvo. Podarí sa im nájsť poklad?

Príbeh o priateľstve si najmenšie deti hravo prečítajú z ilustrácií.Máte radi pirátov?

Aké by to bolo leto a čas pri vode bez pirátov? V obojstrannej knižke Hľadaj vo svete... sa zoznámite s ich dobrodružným životom a môžete im pomôcť nájsť poklad. No a potom si s Kubkom a Paulínkou môžete skúsiť postaviť naozajstnú pirátsku loď!
Krtko a potopa

Slnečné dni občas v lete vystrieda búrka. V jeden krásny deň prekvapila aj Krtkovu kamarátku myšku. Vody bolo toľko, že jej zatopila chalúpku. Ale nebojte sa, Krtko s kamarátmi ju určite zachránia.


20 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page