Školáci

Knižky pre deti od 6 do 10 rokov.

Klub záhad - Ostrov náhrobkov

Nikto sa neodváži na pustý, nehostinný ostrov – len odvážni členovia Klubu záhad. Skutočne tam zo zeme rastú náhrobné kamene? A naozaj vždy, keď sa objaví nový náhrobok, zmizne jeden človek z blízkeho mesta? Vicky, Jup a Nick narazia na odtlačky obrovskej laby, ktoré musel zanechať nejaký ozrutný plaz. Stopa vedie k bráne do inej dimenzie. Keď členovia Klubu záhad objavia toto hrozné tajomstvo, je už neskoro...

počet strán: 110
hmotnosť: 180g

veková kategória: 6-10 rokov

Klub záhad - Tajomstvo Titanicu

Staň sa členom Klubu záhad! Pomocou superlupy objasni spolu s ostatnými členmi záhadu potopeného Titanicu. Je pravda, že Titanic sa objavuje vždy v deň výročia na mieste katastrofy? Klub záhad sa ocitne na palube lode a už sa schyľuje k osudnej zrážke s ľadovcom. Podarí sa záhadu Titanicu objasniť včas? V Klubovej prílohe s ďalšími informáciami o prípade zistíš, ako si obstál ty sám.

počet strán: 120
hmotnosť: 180g

veková kategória: 6-10 rokov

Klub záhad - Démon ticha

V školskej zhrade je ticho ako v hrobe. Utíchol spev vtákov aj kvákanie žiab. Predchádzajúcu noc sa do uzamknutých tried vlámali tajomní votrelci. Jupiter a jeho kamaráti si myslia, že udalosti súvisia s tajomnou sochou pri školskom jazierku. Môže socha skutočne ožiť? Klub záhad začína pátrať a ty môžeš byť pri tom.

počet strán: 120
hmotnosť: 180g

veková kategória: 6-10 rokov

Klub záhad - Upír zo zámku

Čudesná rakva v obchode so starožitnosťami priťahuje členov Klubu záhad ako magnet. Naozaj v nej leží upír? Skôr ako to Jup, Vicky a Nick zistia, dostanú sa záhadným spôsobom na strašidelný zámok. Od začiatku sú presvedčení, že jeden z jeho obyvateľov je upír. Jeho krvilačnosť je silnejšia ako všetky sily v priestore aj v čase. Prenásleduje našu trojicu, ktorá nemá kam uniknúť. Alebo predsa?

počet strán: 120
hmotnosť: 180g

veková kategória: 6-10 rokov

Klub záhad - Neviditeľná beštia

Približuje sa beskovo a úťočí potichu. Všade zanecháva stopy, a predsa je neviditeľná. Jupiter sa dozvie o prepadnutí nočního strážnika v Hornmeierovom múzeu a pustá sa do pátranie. Pritom ho prenasleduje beštia. Ako ju môžu Jupiter a jeho pritelia z Klubu záhrad zneškodniť skôr ako napácha ešte väčšie zlo?

počet strán: 128
hmotnosť: 180g

veková kategória: 6-10 rokov

Klub záhad - Muž s ľadovým pohľadom

Vynoril sa z jazera... Má ľadovo modré oči. V jeho prítomnosti behajú každému po chrbte zimomiavky. Jupiter záhadného neznámeho náhodou stretne a vzápätí v neďalekej dedine narazí na samé čudné veci - čas akoby sa zastavil, z cintorína sa ozývajú tajuplné zvuky a v domoch sa skrývajú hrôzostrašné príšery. Podarí sa Klubu záhad všetko objasniť?

počet strán: 128
hmotnosť: 180g

veková kategória: 6-10 rokov

Klub záhad - Škola hrôzy

Jupiterova škola skrýva nejakú záhadu. Školník kope v pivnici hrob, riaditeľ vraj vypcháva žiakov a Jupovi spolužiaci sú akoby z iného sveta. Jup tuší, že všetko súvisí s desivým tajomstvom, ktoré sa skrýva pod školou. Klub záhad sa napriek všetkým varovaniam vyberie do dávno zabudnutej pivnice...

počet strán: 128
hmotnosť: 180g

veková kategória: 6-10 rokov

Klub záhad - Pomsta grófa Gundolfa

Pochmúrna a opustený vila grófa Gundolfa skrýva strašné tajomsto - ľudia tu miznp bez stopy. Jedného večera dostýva od grófa pozvanie do vily aj Vickina priateľka Uršuľa. Neodmietne... Dvere sa zabuchli. Rozahté bytosti s planúcimi očami sa motajú po chodbách. Tajomné zrkadlo pohlcuje tváre, kostnaté ruky sa žiadostivo naťahujú po návštevníkoch a tri prázdne rakvy sú už pripravené. Klub záhad sa snaži všetko objasniť.

počet strán: 128
hmotnosť: 180g

veková kategória: 6-10 rokov

Klub záhad - Skrýša posledného vlkolaka

V močariskách sa vraj skrýva posledný vlkolak. Nikto, kto sa vlkolaka pokúsi nájsť, už sa z močarísk nevráti. Jupiter najprv tomuto príbehu neverí, ale čoskoro zmení názor. Jedného dňa uvidí vlkolaka na vlastné oči. Na druhý deň spozoruje sám na sebe desivé zmeny. Stane sa vlkolakom aj on? So svojimi priateľmi sa musí ešte raz vybrať do močarísk.

počet strán: 128
hmotnosť: 180g

veková kategória: 6-10 rokov

Klub záhad - noc chodiacich múmií

Členovia Klubu záhad majú opäť raz plné ruky práce! Pomôž im vyriešiť novú záhadu.Do mesta príde veľká výstava egyptských múmií. Deň pred jej otvorením sa do múzea vkradnú členovia Klubu záhad a odhalia desivú skutočnosť: jedna z múmií ožije. Jej dotyk má hrôzostrašné následky. Prvou obeťou sa stane Vicky, ktorá čoskoro pocíti suchý, chladný dotyk mumifikovaných rúk.

počet strán: 120
hmotnosť: 180g

veková kategória: 6-10 rokov

Príbeh Vianoc (Anselm Grün)

Anselm Grün podáva živým a pôsobivým štýlom príbeh Vianoc. Podľa Lukášovho a Matúšovho evanjelia rozpráva o anjelovom zvestovaní, Ježišovom narodení v Betleheme, putovaní troch mudrcov a nakoniec aj o úteku do Egypta.

počet strán: 28
hmotnosť: 400g
veková kategória: 6-10

Čarovné Vianoce

Niet nič krajšieho ako mamina kuchyňa voňajúca vanilkou, ako očakávaním rozžiarené oči detí pred vianočným stromčekom.
Ale Vianoce nie sú len pôsobivo zabalené darčeky pod stromčekom. Je škoda týmto obdobím len preletieť a na chvíľu sa nezastaviť. Nepripomenúť si zvyky, z ktorých sme už mnohé pozabúdali, ale ktoré dokážu prchavý zážitok Štedrého dňa zosilniť a predĺžiť.
Celou publikáciou Vás budú sprevádzať krásne ilustrácie od Jakuba Cenkla.

počet strán: 96
hmotnosť: 525g
veková kategória: 6-10 rokov

Lovci dinosaurov

Pridaj sa k lovcom dinosaurov, ktorí pátrajú po dravých vládcoch prehistorického sveta. Pod vlepenými záklopkami na stránkach písaných vzrušujúcim štýlom vedeckých časopisov odhaľ zaujímavé fakty o týchto úžasných a mocných tvoroch. Nájdi tajný priečinok a objav ďalšie dinosaurie poklady.

počet strán: 30
hmotnosť: 1030g

veková kategória: 6-10 rokov

Ferdo Mravec (Ondřej Sekora)

Už takmer sedemdesiat rokov očarúvajú rozprávky z lúčnej ríše o Ferdovi Mravcovi, chvastúňovi Truhlíkovi a namyslenej Lienke nové a nové generácie detských čitateľov. Ferdo sa stal hrdinom animovaných filmov a vznikla o ňom aj opera. Ferdove príbehy vychádzajú v troch samostatných častiach.

počet strán: 68
hmotnosť: 70g

veková kategória: 6-10 rokov

Bájky (La Fontaine)

Bájky sa nazývajú ezopskými podľa gréckeho otroka Ezopa – Ezopove bájky sa stali základom bohatej európskej tradície. Ako hlavné postavy v nich vystupujú zvieratá. La Fontaine mnohé Ezopove bájky prerozprával a v jeho podaní priam zľudoveli. Prečítate si príbehy o líške či lišiakovi, o drobných vtáčikoch i veľkých vtákoch, myškách Viac o knihe i potkanoch a dozviete sa veľa o antike, o francúzskej histórii, ale i o súčasnosti. Jednoduchý jazyk a farbistý obsah ich robia zaujímavými pre veľkých i pre menších čitateľov.

počet strán: 115
hmotnosť: 770g

veková kategória: 6-10 rokov

Kalambúrske oriešky (Štefan Moravčík/Danuša Dragulová-Faktorová)

Farebná hravá knižka zavedie mladého čitateľa do sveta majstrovských kúskov najlepších slovenských básnikov – Ľubomíra Feldeka, Milana Ferka, Tomáša Janovica, Daniela Heviera a ďalších. Knižka ukazuje, akými všakovakými spôsobmi sa dá vytvoriť báseň. Je v nej obrovské množstvo básnických výmyslov, žonglovačiek, hier, hádaniek a slovných hračiek.

počet strán: 156
hmotnosť: 520g

veková kategória: 6-10 rokov

Havkáči z našej ulice (Ivana Havranová)

Príbehy jazvečíka Jožinky a krásneho Dabua a Dorky a Nensy a Dorinky a Tary a Huga... jedným slovom, knižka plná napínavých rozprávok. Kto vie čítať, nech číta, kto nevie, môže poprosiť dospeláka.

počet strán: 96
hmotnosť: 180g

veková kategória: 6-8 rokov

Malá medvedia knižka (Zbyněk Černík)

Starý hundroš Nedveď a malý medvedík Miško nie sú obyčajné medvede - rozhodli sa, že budú bývať spolu. Úžasne si rozumejú, hlavne ak ide o maškrty.

počet strán: 85
hmotnosť: 300g

veková kategória: 6-8 rokov

O Guľkovi Bombuľkovi (Mária Ďuríčková)

Oslava veľkého, nezištného priateľstva Guľka Bombuľka so zvieratkami na dvore si podmaňuje malých čitateľov už desiatky rokov. Guľko Bombuľko svojou obetavosťou a láskavosťou je kamarátom na celý život.

počet strán: 64
hmotnosť: 160g

veková kategória: 6-8 rokov

Opice z našej police (Krista Bendová)

Kniha Opice z našej police predstavuje kultový humoristický „román“ o obyčajnej bratislavskej rodine s troma podarenými bračekmi, ich nezdolateľnom temperamente, o trpezlivej a láskavej mame a milujúcich starých rodičoch a pätnástich opičkách (Jupko, Fricko, Mikinko, Jumbo, Kikinko, Pepenke, Bajkal, Nanuk...). Opice z našej police sú skvelým čítaním pre malých i veľkých, pre všetkých ochotných vrátiť sa do detského sveta plného dobrodružstiev, hier, výmyslov a snívania o tom, že aj vaše plyšové opice môžu ožiť. Bonusom knihy je Frickova tajná reč, ktorá má neuveriteľnú čarovnú moc. Kniha s ilustráciami Boženy Plocháňovej vychádza v typografickej úprave Svetozára Mydla.

počet strán: 136
hmotnosť: 385g

veková kategória: 6-8 rokov

Staré grécke báje a povesti (Eduard Petiška)

Dielo autora, jedného z najznámejších českých spisovateľov, bolo preložené do mnohých jazykov, spracúva antickú látku, ktorá patrí k základom európskej kultúry.

Pútavé príbehy s pôvodnými ilustráciami z prvého vydania od českého maliara Václava Fialu.

počet strán: 191
hmotnosť: 990g

veková kategória: 7-10 rokov

Rozprávky a bájky (Lev Nikolajevič Tolstoj)

Dielo klasika ruskej literatury je naplnené ľudskou múdrosťou. Spisovateľ v zvieracích príbehoch, bájkach i rozprávkach zábavne, veselo a žartovne nastavuje nám, ľuďom, krivé zrkadlo: odhaľuje ľudskú hlúposť, chamtivosť, klamstvo, lenivosť, ale i priateľstvo, vernosť a lásku. Skvelé ilustrácie Ľuboslava Paľa potvrdzujú Tolstého myšlienky a tvorivo ich rozvíjajú.

počet strán: 52
hmotnosť: 320g

veková kategória: 7-10 rokov

Rozprávky a bájky (Charles Perrault)

Hoci od prvého vydania rozprávok Charlesa Perraulta uplynulo už vyše tristo rokov, rozprávky a bájky nestratili nič na pôvabe a sviežosti. Rozprávky pôvodne venované Perraultovým deťom dnes poznajú s menšími obmenami deti na celom svete. Súčasťou tohto výberu je dvadsaťsedem bájok a sedem známych rozprávok, napríklad Červená čiapočka, Kocúr v čižmách či Popoluška.

počet strán: 208
hmotnosť: 855g

veková kategória: 7-10 rokov

Peter Pan a Wendy (J. M. Barrie)

Príbeh o chlapcovi, ktorý nikdy nevyrástol. Preklad tejto nezabudnuteľnej klasiky s nádhernými ilustráciami Anne Grahame Johnston nás zavedie do Krajiny-Nekrajiny, kde žije odvážny Peter Pan, víla Cililing, nezbední Stratení chlapci, ktorým chýba mama. V rozprávkovom svete sa ocitne aj Wendy, dievča z normálneho sveta, so svojimi dvomi bratmi a zažijú tam množstvo dobrodružstiev. Spoznajú kapitána Háka, tikajúceho krokodíla, dobrotivého Vtáka-Nevtáka, či tlupu indiánov.

Hoci mnohé situácie vyzerajú nebezpečne, dobro, priateľstvo a spravodlivosť zvíťazia. Ako v každej správnej rozprávke.

počet strán: 94
hmotnosť: 615g

veková kategória: 6-8 rokov

Nevedkov ostrov (Igor Nosov)

Neuveriteľné príhody a dobrodružstvá Nevedka a jeho kamarátov.

počet strán: 80
hmotnosť: 410g

veková kategória: 6-8 rokov

Kde bolo...

27 klasických rozprávok, známych i menej známych - Usilovné a lenivé dievča, Zlatá čaša, Mechúrik, Biely rytier, Roztancované črievičky, Drevorubačovo šťastie, Soľ nad zlato, Kráľovstvo získané klamstvom, Živá voda, O pastierovi, ktorý rozumel reči zvierat, Zlatá rybka, Tri želania, Sedem detí, Škaredý princ, Modrý vták šťastia,
Medveď, líška a chudobný človek, Stolček, prestri sa, oslík, potras sa, palica, bi sa, Tri hádanky, Žabí kráľ, Klamár Berco, Čarovná píšťalka, Zlatonosná sliepočka, O zázračnej starenke, Dvanásť holubov, Mravčia kráľovná, Tri dary pre princeznú

počet strán: 96
hmotnosť: 160g

veková kategória: 6-8 rokov

Ezopove bájky

Ezop bol múdry Grék, ktorý svojimi básňami ľudí učil, ako sa majú chovať, čo robiť a čo nerobiť. Aby mohol vhodne zobraziť ľudský život a mravy, nechal vo svojich bájkach účelne hovoriť vtáky, stromy, divoké i domáce zvieratá, vlky, líšky, levy, voly, ovce, kozy alebo iné živočíchy a veci.

V knižke sú bájky doplnené viktoriánskymi drevorezmi z anglického vydania z 19. storočia. Nádherné ilustrácie dokresľujú jednotlivé príbehy. Na konci každého príbehu je doplnené poučenie, ktoré z neho vyplýva.
...

počet strán: 125
hmotnosť: 765g

veková kategória: 7-10 rokov

Čo mi líška rozprávala (Jiří Mahlen)

Rozprávky z pera klasika detskej literatúry Jiřího Mahena prinášajú príbehy na pobavenie i zamyslenie o zvieratách a ich vzájomných vzťahoch, ale aj o ľuďoch, ako ich vidia zvieratá. Hlavná rozprávačka, šikovná líška, sprevádza malých čitateľov svetom zvierat s humorom ale aj náležitou vážnosťou. Knižku ilustroval Mahlenov dobrý priateľ Josef Lada

počet strán: 118
hmotnosť: 595g

veková kategória: 7-10 rokov

Čarodejník z krajiny Oz

Domec, v ktorom býva Dorotka, schytí tornádo a odnesie ho do neznámej krajiny. Aby sa dievčatko mohlo vrátiť k strýkovi a tete, musí sa najskôr dostať do Smaragdového mesta. Býva tam totiž mocný Oz, ktorý mu určite poradí, ako nájde cestu domov. Dorotku sprevádza psík Toto a noví priatelia, ktorí tiež potrebujú čarodejníkovu pomoc: strašiak, Plecháč a lev. Zachráni Oz dievčatko a jeho kamarátov?

počet strán: 64
hmotnosť: 460g

veková kategória: 6-8 rokov

Veršostrojček (Jozef Rojček)

Ja, tvoj priateľ ujo Rojček, nosím v hlave veršostrojček. Ten robí v nej také rýmy, že sa mi až z uší dymí! Čo vymýšľa teraz? Fíha! Svet veršov je táto kniha. A pred tebou prvá strana je do neho zlatá brána.
Kniha Veršostrojček alebo nezvyčajné básnické dobrodružstvá je plná krátkych vtipných príbehov s básničkami.

počet strán: 95
hmotnosť: 435g

veková kategória: 7-10 rokov

Dvojjazyčná knižka - Žmurko a Belko (Jenny Dale)

murko je nezbedný sivý kocúrik a Belko biely zajac, ktorého čarodejník vyťahuje z klobúka. Zvedavý Žmurko sa vydá objavovať svet a takmer na svoju zvedavosť doplatí – ocitne sa v čarodejníkovom klobúku namiesto Belka. Čo sa s ním stane? Tento vtipný príbeh si môžete prečítať naraz v dvoch jazykoch: na ľavej strane v angličtine a na pravej v slovenčine.

počet strán: 64
hmotnosť: 75

veková kategória: 6-8 rokov

Dvojjazyčná knižka - Psíček a mačička - (Jenny Dale)

Každý potrebuje priateľa!
Dvojjazyčné príbehy o priateľstve medzi zvieratami (v slovenskom aj anglickom jazyku).

počet strán: 63
hmotnosť: 80

veková kategória: 6-8 rokov

Dvojjazyčná knižka - Budeme kamaráti (Jenny Dale)

Každý potrebuje priateľa! Aj malý lišiačik, ktorý sa zatúla do dvora na farme. A nájde si nezvyčajnú kamarátku - malú mačičku, hoci líšky sa s mačkami zvyčajne nepriatelia. Lišiačik sa cíti stratený bez mamy. Pomôže mu mačička nájsť ju?

Tento milý príbeh si môžete prečítať zároveň v slovenčine aj v angličtine.
počet strán: 63
hmotnosť: 80g

veková kategória: 6-8 rokov

Slovenské rozprávky (Pavol Dobšinský)

Milé deti vstúpte, naša rozprávková brána sa práve otvára. Čakajú vás za ňou Husiarka, Snehulienka, Chalúpka v hore, Šťastlivý Hans, Biely had, Črievičky zodraté v tanci, Jednoočka, Dvojočka a Trojočka a ešte aj Somárik a Šibal krajčír. Prečítajte si ich sami alebo poproste niekoho blízkeho, nech vám ich vyrozpráva. A vy si pritom môžete prezerať čarovné obrázky...

počet strán: 304
hmotnosť: 600g

veková kategória: 7-10 rokov

Rozprávky bratov Grimmovcov

Milé deti vstúpte, naša rozprávková brána sa práve otvára. Čakajú vás za ňou Husiarka, Snehulienka, Chalúpka v hore, Šťastlivý Hans, Biely had, Črievičky zodraté v tanci, Jednoočka, Dvojočka a Trojočka a ešte aj Somárik a Šibal krajčír. Prečítajte si ich sami alebo poproste niekoho blízkeho, nech vám ich vyrozpráva. A vy si pritom môžete prezerať čarovné obrázky...

počet strán: 112
hmotnosť: 800g

veková kategória: 6-8 rokov

Povedačky (Mária Rázusová-Martáková)

Tanulinky, tanky, drž sa, otec, Hanky, Hop, hop na koníčku, Nes ma, slimák, nes a iné rytmické a hravé povedačky, ale i obľúbené veršované rozprávky na memorovanie ako Zatúlané húsa, Môj Macík, Ranená breza, tvoria výber z diela vynikajúcej klasičky detskej literatúry.

počet strán: 64
hmotnosť: 195g

veková kategória: 7-10 rokov

Pipi Dlhá Pančucha (Astrid Lindgren)

Toto dievča dnes pozná celý svet, podobne ako jej autorku, ktorá prvú knihu o Pipi Dlhej pančuche napísala v r. 1945. A tak sa v svetovej literatúre pre deti narodila šťastná hrdinka. Pipi býva vo vile Vilôčke s koňom a opičiakom a žije si, ako sa jej páči. Ponúkame vám prvú časť jej veselých príbehov s rovnako veselými ilustráciami Petra Kľúčika.

počet strán: 88
hmotnosť: 440

veková kategória: 7-10 rokov

O dievčatku, ktoré šlo hľadať rozprávku (Klára Jarunková)

Príbeh o dievčatku Zuzke, ktoré šlo hľadať rozprávku. Či ju našlo, sa dozviete v knižke.

počet strán: 38
hmotnosť: 260g

veková kategória: 6-8 rokov

Nové modtlitbičky (Milan Rúfus)

Jedna z najkrajších zbierok básni autora, ktorú napísal pre deti.

počet strán: 69
hmotnosť: 160g

veková kategória: 7-10 rokov

Môj kamarát kocúrik (Ružena Smatanová)

Knižka je plná dobrodružstiev chlapca Vintalka a malého kocúrika Rumlenda - učia sa spolu vyslovovať písmeno r, bicyklovať, či stavať šarkana.

počet strán: 111
hmotnosť: 380g

veková kategória: 6-8 rokov

Macko Lacko (Jozef Pavlovič)

V jednej hlbokej, tichej hore, bokom od turistických chát a turistických značiek, žilo jedno medvieďa. Narodilo sa v bezpečnej podzemnej chyži uprostred nebezpečnej tuhej zimy. V tom čase obyvatelia chát, zrubov a iných horských a podhorských budov, ak nechceli pomrznúť na cencúle, nosili po tri kožuchy...

počet strán: 42
hmotnosť: 265g

veková kategória: 6-8 rokov

Lastovičie rozprávky (Stanislav Štepka)

Jedného jarného dňa, alebo že by to bolo v noci? To už dnes presne nikto nevie, v hniezde na Školskej ulici 428 vyliahli sa mamičke lastovičke dve utešené lastovičatká - Darinka a Romanko. Mamička sa o detičky príkladne starala a ako sa hovorí, ofukovala im každé pierko. Ale najúžasnejšie bolo, keď ich naučila lietať. Vtedy sa lastovičím detičkám otvoril svet. Mohli si slobodne lietať, všeličo vidieť z vtáčej perspektívy, ba mohli zaletieť na návštevu aj k deťom svojich domácich - Ninke a Filipkovi. A to dá rozum, že sa hneď skamarátili. A čo v to leto spoločne pozažívali? Bolo toho veru dosť.
Preto sa, milé deti, pohodlne usaďte a knižku si pekne po poriadku prečítajte, váš veľký kamarát ujo Stanislav Štepka to do nej všetko napísal a maliar ujo Svetozár Mydlo aj nakreslil.

počet strán: 48
hmotnosť: 225g

veková kategória: 7-10 rokov

Kronika mesta Kocúrkova (Ondřej Sekora)

Je celkom možné, že vám už o Kocúrkove všeličo porozprávali. A možno aj mrzké veci. Neverte im! Ľudia sa radi posmievajú. Hovorím vám - ani jedno mesto sa nevyrovná Kocúrkovu. Ani dnes by ste nenašli dôvtipnejšie mesto, keby ste sa viezli vlakom celý mesiac a keby ste denne presadali. Nemohli by ste nájsť dôvtipnejšie mesto preto, lebo nikde na svete nemajú a nemali takých dôvtipných starostov a nikde páni mestskí konšeli tak múdro nerozhodovali ako práve v Kocúrkove. Veď keby to bolo možné, iste by dnes všetky vlaky išli do Kocúrkova a ľudia by ta chodili v zástupe nakupovať rozum. Bili by sa oň. Nakupovali by ho do tašiek, do batohov, do debien, do vagóna. A bohvie, či by ho nevykúpili do poslednej byľky. Ale nebojte sa! To sa nestane. Našťastie sa nikto do Kocúrkova vlakom nedostane, pretože tam nijaký vlak nechodí. Múdri páni mesta Kocúrkova to zakázali.

rok vydania: 1975

počet strán: 140
hmotnosť: 0.95lb

veková kategória: 7-10 rokov

Hovoriaci balík (Gerald Durrell)

Do slnečného Grécka prídu na letné prázdniny Šimon a Peter k sesternici Penelope. Raz nájdu na morskom pobreží prečudesný balík, ktorý sa im prihovorí ľudskou rečou. Žijú v ňom papagáj a pavúčica. Títo dvaja spoločníci sa nedobrovoľne ocitli za hranicami rozprávkovej krajiny, odkiaľ ich vyhnali baziliškovia. Násilím sa zmocnili v Mytológii vlády a troch Veľkých kníh spravodlivého vládcu, známeho čarodejníka Habakuka Hanibala Junketberryho. Všetko toto vyrozpráva deťom múdry papagáj, ktorého nadnesený jazyk a vyjadrovacie spôsoby vyvolávajú neraz čitateľov úsmev. A keďže niečo pre záchranu Mytológie treba urobiť, poprosí deti o pomoc. Deti nadšene súhlasia. Či sa im podarí premôcť baziliškov a zachrániť všetky rozprávkové bytosti, o tom sa, milí mladí čitatelia, dočítate v tejto knihe.

rok vydania: 1981

počet strán: 170
hmotnosť knihy: 0.90lb

veková kategória: 7-10 rokov

Z orieška kráľovnej Maab (Eva Vrchlická)

Voľné poviedkové spracovanie 12 najznámejšich hier W. Shakespeara: Romeo a Júlia, Večer trojkráľový, Hamlet, Sen noci svätojánskej, Macbeth, Búrka, Kráľ Lear, Skrotenie čertice, Benátsky kupec, Othello, benátsky Maur, Coriolanus, Ako sa vám páči...

rok vydania: 1976

počet strán: 350
hmotnosť knihy: 1.70lb

veková kategória: 7 - 10 rokov

Skalný hrad na Kriváni (M. A. Huska)

Povesti o slovenských hradoch.

rok vydania: 1972

počet strán: 245
hmotnosť knihy: 1.3lb

veková kategória: 7-10 rokov

Prípad kapitána Hooka (Humphrey Carpenter)

Príbeh Lizy a Jacka, ktorí sa pomocou zázračnej ceruzky dostanú do knižiek. A tam sa strtnú s Alenkou z ríše divov, s Petrom Panom alebo Samuelom Fuzáčom, známymi postavičkami z anglických rozprávok. Na Jacka však zázračná ceruzka zapôsobí tak, že..

rok vydania: 1981

počet strán: 170
hmotnosť knihy: 0.80lb

veková kategória: 7-10 rokov

Osmijanko (Krista Bendová)

Vtip, humor a fantázia charakterizujú najnovší výber z Osmijankových rozprávok Kristy Bendovej, ktoré vznikali pred takmer päťdesiatimi rokmi v Slovenskom rozhlase ako unikátny seriál, vysielaný týždenne celých šesť rokov. Rozprávky pozná niekoľko generácií poslucháčov najmä vďaka magickej interpretácii Ctibora Filčíka. V knižke nájdete rozprávky hudobné, prasiatkovské, nočné, štefanské školské, prekážkové, porekadlové a dračie. Ilustroval Miroslav Cipár.

rok vydania: 1979

počet strán: 245
hmotnosť knihy: 2lb

veková kategória: 7-10 rokov

Mravce sa nedajú

"Budeme mať krásne mravenisko!" radoval sa Ferdo. A keď usínal, ešte si šepkal: "To som teda naozaj zvedavý, čo zasa zajtra uvidím." Ale čo uvidel, o tom sa mu nikdy ani len nesnívalo...

rok vydania: 1980

počet strán: 104
hmotnosť knihy: 0.8lb

veková kategória: 7-10 rokov

Lujza a Lotka (Erich Kastner)

Je to zvláštne, keď vysvitne, že z jedného dievčatka sú z čista jasna dve. A práve také čosi sa prihodí v letnom tábore. Lujza sa tam zoznámi s Lotkou, ktorá sa na ňu ponáša viac, ako vlastný obraz v zrkadle. Krátke pátranie však rozlúskne tento oriešok: dievčatá sú dvojičky. Ich mama s otcom sa dávno rozviedli a každý si vzal do opatery jednu z nich. Dievčence vyhútajú plán, že po prázdninách sa vymenia. Rátajú s tým, že ich ani vlastní rodičia nerozoznajú. Alebo azda áno? Podarí sa im obnoviť pretrhnuté rodinné putá? Dokážu deti napraviť chyby svojich rodičov? Na vtipnom príbehu, ktorý rozpráva veselo o vážnych témach, sa už pobavilo niekoľko generácií čitateľov.

rok vydania: 1973

počet strán: 125
hmotnosť knihy: 0.8lb

veková kategória: 7-10 rokov

Čarovná krieda (Zinken Hoppová)

Príbeh o chlapcovi, ktorý nájde čarovnú kriedu. Keď ňou niečo namaľuje, stane sa to skutočným. Nakreslí chlapca, chlapec ožije a spolu vstúpia do krajiny dobrodružstva cez magickú bránu.

rok vydania: 1977

počet strán: 95
hmotnosť knihy: 0.8lb

veková kategória: 6-8 rokov

Upírik (Joann Sfar)

Upírik sa v dome plnom strašidiel nudí. A tak ho napadne, že začne chodiť do školy. Nájde si tam ľudského kamaráta Michela, a pomôže mu zneškodniť bitkárskeho spolužiaka... Joann Sfar, majster frankofónneho komiksu (autor komiksového Malého princa), stvoril v tomto diele čarovný svet plný strašidiel, kúziel, ale aj pevné priateľstvo dvoch chlapcov z rozdielnych svetov.

počet strán: 64
hmotnosť:480g

veková kategória: 6-10 rokov

Braček a sestrička (Mária Jančová)

Príbehy o bratovi-prvákovi, ako pokazil hrací obraz, a hneď za tým, ako vložil do vriacej vody teplomer. Ale braček nerobil len zlé veci, ale aj dobré. Vytiahol svoju sestričku z vody, keď z plte spadla do rieky, našiel ju, keď v hore zablúdila pri hľadaní konvaliniek a chodili spolu na čučoriedky a na lieskovce a on vždy objavil najlepšie miesto...

počet strán: 44
hmotnosť: 230g

veková kategória: 6-10 rokov

Druhá knižka deduška Večerníčka

Knižka plná zaujímavých príbehov a rozprávaní o deduškovi Večerníčkovi, ktorého všetci poznáme z televíznej obrazovky, kde zasvecuje hviezdičky na oblohe. Ale inak má plno práce počas celého roka v domčeku a v záhradke a aj so svojimi zvieratkami, o ktoré sa stará na dvore. A práve táto knižka hovorí o mnohých dobrodružstvách, ktoré deduško zažil vo svojom živote hospodára od jari až do zimy.

Knižka je obohatená milými ilustráciami Zuzany Nemčíkovej.

počet strán: 96
hmotnosť: 603g

veková kategória: 6-10 rokov

Deduško Večerníček (Jozef Pavlovič)

Knižka plná zaujímavých príbehov a rozprávaní o deduškovi Večerníčkovi, ktorého všetci poznáme z televíznej obrazovky, kde zasvecuje hviezdičky na oblohe. Ale inak má plno práce počas celého roka v domčeku a v záhradke a aj so svojimi zvieratkami, o ktoré sa stará na dvore. A práve táto knižka hovorí o mnohých dobrodružstvách, ktoré deduško zažil vo svojom živote hospodára od jari až do zimy.

počet strán: 98
hmotnosť:640g

veková kategória: 6-10 rokov

Drak Plamienok (Ján Uličiansky/Ľuba Končeková-Veselá)

Moderná rozprávková metafora predstavuje deťom kvitnúcu krajinu Floráviu, v ktorej sú čisté a usporiadané nielen domy, paláce, parky a ulice, ale aj vzťahy medzi jej obyvateľmi. Keď vojvoda Fumus ohrozí zdravie v krajine, na pomoc prichádza dráčik Plamienok, symbol prírodnej sily a zdravia. Poetické ilustrácie umocňujú autorovu ekologickú myšlienku.
Ilustrovala:Ľuba Končeková-Veselá

počet strán: 39
hmotnosť: 320g

veková kategória: 6-10 rokov

Drevený tato (Tomáš Janovic)

Deväť skvelých vtipných a sebakritických rozprávok o tatovi pre deti a ich rodičov. Kniha, plná deťom blízkej fantázie a invencie na ktorej vyrástli dve generácie, dostáva sa teraz do rúk tretej. Drevený tato je živým dôkazom, že dobrá literatúra nikdy nezdrevenie. Nové vydanie vychádza s pôvabnými ilustráciami Martiny Matlovičovej.

počet strán: 80
hmotnosť: 420

veková kategória: 6-10 rokov

Keď bola Mášenka malá (Sofia Mogilevská)

Príbehy dievčatka Mášenky o tom, ako sa zmenšila a ako sa zmenil svet okolo nej. Kaluž vody sa stala obrovským jazerom, babičky hriadka vysokou horou a z mravca sa stalo nebezpečné zviera.

počet strán: 70
hmotnosť: 355g

veková kategória: 6-10 rokov

Malý vedec (Stanislav Sencanski)

Táto kniha je určená pre všetkých, ktorí si chcú overiť zákony fyziky a chémie jednoduchými experimentmi, ktoré je možné zrealizovať nielen v škole, ale i doma.
Nájdete v nej pokusy prehľadne rozčlenené do nasledujúcich oblastí: voda, rastliny, vzduch, teplo, sledovanie premien, svetlo, zvuk, elektrina.
A nebojte sa, nebude to ako v škole, zaručujeme vám, že táto fyzika a chémia sú skutočne zábavné. Veď niektoré uvedené experimenty vyzerajú skôr ako kúzla a nie ako nejaké vedecké pokusy!
S knižkou nazriete do tajomstva vedy a veľa z toho, čo sa potom dozviete napríklad v škole, vám bude omnoho jasnejšie a zrozumiteľnejšie.
Možno, že po vyskúšaní niektorých experimentov, vy budete poučovať rodičov, učiteľov či spolužiakov.
Zistíte, že všetko čo sa učíte v škole má aj svoje praktické využitie a to môže byť niekedy veľmi zábavné.
Pozvite svojich kamarátov a ukáže im, že fyzika a chémia rozhodne nie sú nudnými vedami!

počet strán: 62
hmotnosť: 350g

veková kategória: 6-10 rokov

Rozprávky o dopravných značkách (Peter Stoličný)

Zoznámte sa s novým vydaním knižky Petra Stoličného, v ktorej sa deti prostredníctvom 20 rozprávok pútavou a vtipnou formou učia základy o dopravných značkách a prvé pravidlá cestnej premávky. Knižka je bohato ilustrovaná kresbami od akademickej maliarky Viery Kardelisovej. Súčasťou knihy je aj kvíz, prostredníctvom ktorého si deti spolu s rodičmi môžu overiť nadobudnuté znalosti. Urobte radosť svojim deťom a ponorte sa spoločne do sveta príbehov o dopravných značkách, autách a cestnej premávke.

počet strán: 96
hmotnosť: 430

veková kategória: 6-10 rokov

Rozprávky o princoch (František Zacharník)

Každá malá slečna niekedy snívala o svojom princovi, rovnako ako hlavné hrdinky tejto knižky, dievčatká Eliška a Sára, ktorým ich láskavý deduško každý večer pred spaním rozpráva rozprávku na dobrú noc o jednom z princov.

A ktorá z rozprávok príde na rad dnes? Tá o princovi Stonáčikovi, Bacuľkovi, Čistotníčkovi a Špinavčekovi, Hanblivkovi, Vševedkovi, Smutníčkovi, Ráčkovi alebo o princovi Bojankovi a psovi Bojarovi?

Každý z princov je iný: jeden je tučný a druhý chudý, ďalší je špinavý a iný čistý, jeden sa veľmi hanbí a iný sa zasa všetkého bojí, ďalší všetko vie a iný je zasa stále smutný. Uhádneš, ktorý z princov je ktorý? V knižke sa ich ukrýva dokopy deväť a jeden z nich možno čaká práve na teba!

počet strán: 64
hmotnosť: 275g

veková kategória: 6-10 rokov

Tulák Packo (Rudo Moric)

Príhody macka Packa, ktorý ušiel zo zoologickej záhrady.Pre deti od 6 rokov s ilustráciami od Jířiho Krásla.

počet strán: 78
hmotnosť: 270g

veková kategória: 6-10 rokov

Veselé vtáčie rozprávky (Zbyněk Malinský)

Knižka o rôznych vtáčikoch a ich veselých príbehoch. Ako sa vtáčikovia sťažovali na zaspatú jar a napokon ju prebudil škovránok svojím spevom, ako chcel mať drozdík kohútie perie a napokon kikiríkal, ako kukučka liečila chorú borovicu a napokon musel prísť na pomoc strachopúd, ako si juričky pomýlili slniečko s citrónovou zmrzlinou, alebo ako si nevedel bocian poradiť s bábätkom, ktoré mal dopraviť domov namiesto sanitky.. Podľa knihy bol natočený rovnomenný animovaný seriál.

počet strán: 91
hmotnosť:280g

veková kategória: 6-10 rokov

Zo strieborného rázcestia (Ján Šimonovič)

Zbierka básní pre staršie deti

počet strán: 61
hmotnosť: 270g

veková kategória: 6-10 rokov

Časovaňa Doktora Proktora (Jo Nesbø)

Ďalšie zábavné pokračovanie napínavých príbehov o zvláštnom doktorovi Proktorovi, v ktorom ho slávny autor Jo Nesbø vyšle na bláznivú jazdu časom.

Doktor Proktor putuje pomocou svojho vynálezu časovane do Paríža, aby znovu našiel svoju dávnu lásku Julietu Margarínovú. Lenže to by nebol Jo Nesbø, aby nevložil do príbehu napätie. Všetko sa to začne vo chvíli, keď Lisa dostane od Proktora zvláštnu šifrovanú správu s volaním o pomoc. Doktor Proktor sa nemôže bez pomoci dostať späť. Prečo je jeho správa zašifrovaná? Hrozí mu nebezpečenstvo? Lisa a Bule vyrážajú na cestu do minulosti, zázračným kúpeľom sa ocitnú v Paríži spred štyridsiatich rokov. A tu sa končí sranda, ale nie humor. Začína sa boj o záchranu doktora Proktora.

Knižku ilustroval popredný nórsky ilustrátor Per Dybvig a je vhodná pre čitateľov od 8 rokov. V anglickom jazyku vyšla pod názvom Doctor Proctor's Fart Powder: Bubble in the Bathtub.
2. diel série

počet strán: 280
hmotnosť: 500g

veková kategória: 6-10 rokov

Perry Panter a prípad stratenej mačky (Markus Grolik)

Najlepší mačací súkromný detektív je opäť tu! Za tri konzervy tuniaka denne si slávny Perry Panter poradí s akýmkoľvek prípadom. Tentoraz doňho vkladajú všetky svoje nádeje dve siamské mačičky, ktoré museli utiecť zo svojej vlasti. Na úteku sa im totiž v útrobách čínskej nákladnej lode stratila ich sestrička Jingjang. Nášho súkromného detektíva čaká dobrodružná odysea po prístave a kanalizácii, kde sa to len tak hemží podozrivými tvormi. Zdá sa, že Jingjang padla do pazúrov nebezpečnej ilegálnej firmy, ktorá načierno zásobuje labužnícke reštaurácie "lahôdkami" z Ázie...

počet strán: 136
hmotnosť: 340g

veková kategória: 6-10 rokov

Perry Panter a návrat múmie (Markus Grolik)

Čo sa to deje v Egyptskom múzeu? Záhadná nehoda a proroctvo v starobylom papyrusovom zvitku dávajú Perrymu poriadne zabrať: chystá sa návrat tajomnej múmie! A to priamo múmie obľúbenej mačky slávneho faraóna Tutanchamona. Keď sa Perry počas pátrania stane svedkom strašidelnej seansy potetovaných mačiek bez srsti, zdá sa, že proroctvo sa začína napĺňať. Do zamotaného prípadu je zapletený aj podivný muž s obrovským faraónskym psom, ktorý má s múmiou vlastné plány... Ďalšie knihy o slávnom mačacom detektívovi: Perry Panter a myšia mafia Perry Panter a prípad stratenej mačky

počet strán: 136
hmotnosť: 380g

veková kategória: 6-10 rokov

Perry Panter a myšia mafia (Markus Grolik)

Kocúr Perry Panter chcel vstúpiť do policajného zboru ako filmový pes Rex. Avšak polícia o jeho služby neprejavila záujem, a tak sa Perry rozhodol, že sa stane súkromným detektívom. Otvoril si kanceláriu a čakal na prvý veľký prípad. Netušil, že hneď na začiatku svojej profesionálnej kariéry sa stretne s nebezpečnou myšou mafiou...
1. diel série

počet strán: 80
hmotnosť: 300g

veková kategória: 6-10 rokov

Mumintrolovia - Povodeň u Muminovcov (Tove Jansson)

Nad muminovským údolím čnie zdanlivo nečinná sopka. Lenže v jedno leto ožije a začne chrliť sadze. Na zemi sa objavia pukliny a údolie zaleje voda. A hoci Muminovcov pripraví o útulný domček, nesťažujú sa a odvážne vplávajú do náruče novému dobrodružstvu. Šťastná náhoda im priplaví do cesty tajuplný dom. Skrýva množstvo vecí, ktoré nie sú tým, čím sa zdajú byť - papierové dvere, schody, ktoré nikam nevedú, sadrové jablká... Až urazená potkanica Ema im prezradí, že sa ocitli v slávnom divadle.

počet strán: 160
hmotnosť: 330g

veková kategória: 6-10 rokov

Mumintrolovia - Otecko píše pamäti (Tove Jansson)

Knižka Otecko píše pamäti je prvým veľkým príbehom pôvabnej rodiny Muminovcov a ich neobyčajných priateľov. Otecko malého Mumintrolla vo svojich pamätiach spomína na svoju búrlivú mladosť plnú nádherných snov a veľkých činov. Opisuje, ako utiekol zo sirotinca a odvážne sa vybral do sveta, ako sa spoznal s novými kamarátmi, s ktorými sa vydal na nebezpečnú plavbu na neznámy ostrov. Rozpráva o stretnutí s podmorskou obludou, aj o tom, ako sa zmenil jeho život, keď v búrke zachránil budúcu Mumintrollovu mamičku.
1. diel série

počet strán: 176
hmotnosť: 360g

veková kategória: 6-10 rokov

Mumintrolovia - Neviditeľné dieťa (Tove Jansson)

Deväť pôvabných príbehov zo života mumintrollov, hemulov, hattifnatov, filifjoniek a iných zvláštnych bytostí, ktoré sa síce podobajú na zvieratká, no majú ľudské vlastnosti. Znovu sa stretneme s Mumintrollom, jeho mamičkou a oteckom, a nechýbajú ani starí známi kamaráti – slečna Snorka, Sniff či Snusmumrik. Všetci prežívajú svoje radosti aj smútky, odhaľujú svoje lepšie aj horšie vlastnosti, túžia po priateľstve a premýšľajú o živote.

počet strán: 176
hmotnosť: 330g

veková kategória: 6-10 rokov

Mumintrolovia - Čarovná zima (Tove Jansson)

Mumintroll sa ako prvý z rodiny zobudil zo zimného spánku. Okolie domčeka, ktoré tak dôverne poznal, našiel na nepoznanie zmenené. Všetko bolo prikryté snehovou perinou. Najprv sa na rozsiahlych snehových pláňach cítil trošku stratený, ale veľmi rýchlo zistil, že údolie je obývané aj v zime. Ibaže inými bytosťami ako v lete. Mumintroll si našiel nových kamarátov a zažil veľa vecí, ktoré doteraz nepoznal - fujavicu, praskanie ľadových krýh a jarné topenie snehu.

počet strán: 144
hmotnosť: 270g

veková kategória: 6-10 rokov

Mumintrolovia - Čarodejníkov klobúk (Tove Jansson)

Druhá kniha o malých muminoch. Na jar sa všetci obyvatelia údolia prebúdzajú zo zimného spánku. Pobehujú v roztápajúcom sa snehu, hľadajú si svoje veci, občas sa zastavia na kus reči, ale potom sa opäť ponáhľajú, aby stihli jarné upratovanie. Prvé ráno po dlhom zimnom spánku je to najkrajšie. Kým Muminova mamička pripraví raňajky, vyberú sa Mumintroll, Sniff a Mumrik na výlet na kopec nad údolím. Na samom vŕšku nájdu čierny klobúk. Netušia však, že klobúk je čarodejný a premení údolie na miesto najrôznejších kúzel a čarodejníckych kúskov.

počet strán: 184
hmotnosť: 360g

veková kategória: 6-10 rokov

Mumintrolovia - Blíži sa kométa (Tove Jansson)

Podivuhodné úkazy presvedčia tvorčekov a zvieratká v Muminovskom údolí, že im hrozí nebezpečenstvo. Mumintroll so Sniffom sa preto vydajú na odvážnu výpravu. Cestou sa k nim pripojí Snusmumrik, ktorý prvý blížiacu sa pohromu pomenuje. Spoločne putujú k observatóriu v Pustých vrchoch, aby vypátrali, či naozaj môže nastať zrážka s kométou.

počet strán 184
hmotnosť: 360g

veková kategória: 6-10 rokov

Malý Mikuláš - Prázdniny malého Mikuláša (René Goscinny)

Tretia kniha o Mikulášovi s hlavou plnou vynikajúcich nápadov a nesporným pozorovacím talentom rozpráva o lete a o prázdninách malého nezbedníka. Trávi ich s rodičmi v prímorskom hoteli i bez nich v letnom tábore. Všade si rýchlo nájde seberovných kamarátov, s ktorými neprejde ani jediný deň bez veselej príhody, nečakaného dobrodružstva či malej katastrofy so šťastným koncom, skrátka bez fantastických zážitkov. Vtipné príbehy malého Mikuláša pobavia nielen deti, ale aj rodičov.

počet strán: 144
hmotnosť: 330g

veková kategória: 6-10 rokov

Malý Mikuláš - Mikulášove prestávky (René Goscinny)

Druhá kniha o malom Mikulášovi a jeho priateľoch, tentokrát o tom, čo sa deje cez školské prestávky.
Mikuláš je malý nezbedný chlapec s bandou kamarátov, kopou bláznivých nápadov a úžasným detským pohľadom na svet. Vynikajúce pointy dodávajú príbehom úsmevný podtón.
Nemusíte byť deťmi, aby ste sa zasmiali inteligentnému a nadčasovému humoru.

počet strán: 152
hmotnosť: 310g

veková kategória: 6-10 rokov

Malý Mikuláš (René Goscinny)

Prvá kniha dobrodružných príbehov malého nezbedného školáka Mikuláša, ktorý je vtipný a zábavný, no priťahuje problémy.
Napriek tomu, že sa Mikuláš snaží byť dobrým, vždy to skončí nejakým darebáctvom. Či už v triede, doma alebo na ihrisku, jeho nespútaná energia často končí pohromou - aspoň pre učiteľov a rodičov. Spolu s kamarátmi nahnevajú najatého školského fotografa, mamičku chce potešiť darčekom k narodeninám, zúfalo sa snažia pomôcť učiteľovi pri návšteve inšpektora - nech sa deje čokoľvek, Mikuláš má dar každú situáciu iba zhoršiť.

počet strán: 128
hmotnosť: 350g

veková kategória: 6-10 rokov

Zábavné oriešky pre bystré hlavičky (Jozef Pavlovič)

Veselá knižka obsahuje hádanky, rébusy,ráčiky, prešmyčky pre všetky bystré hlavičky.
Napríklad:
Uhádnite, ktoré malé lode vyhýbajú sa radšej vode?
[dámske lodičky]

Kedy sa nám nič nestane pri páde z desaťmetrového rebríka?
[keď padneme s prvého šteblíka]

počet strán: 99
hmotnosť: 190g

veková kategória: 6-10 rokov

Cesta do Afriky

13 básničiek od slovenskej poeťky a spisovateľky pre deti Zdenky Lacikovej.

Túto knižku sme dostali od jej autorky Zdenky Lacikovej.
počet strán: 60
hmotnosť 225g:

veková kategória: 6-10 rokov

Studňa času (Zdenka Laciková)

Prebásnené povesti a historky z Topoľčianskeho regiónu.

Túto knižku sme dostali od jej autorky Zdenky Lacikovej.

počet strán: 215
hmotnosť: 455g

veková kategória: 6-10 rokov

Večerná rozprávka (Zdenka Laciková)

Prebásnené bájky a rozprávky od slovenskej poetky a detskej spisovateľky Zdenky Lacikovej.

Túto knižku sme dostali od jej autorky Zdenky Lacikovej.


počet strán: 84
hmotnosť: 300g

veková kategória: 6-10 rokov

Ako sa Ela naučila vidieť neviditeľné (Zuzana Líšková)

Ela je obyčajné desaťročné dievča. Žije s babkou, lebo mama chodí na týždňovky do zahraničia opatrovať starých ľudí a otec... ten od nich odišiel, keď bola Ela ešte malá. Navyše sa jej odsťahovala najlepšia kamarátka Miša. Ela sa preto cíti osamelá a nemá sa s kým porozprávať, až zrazu objaví v komore tajnú skrýšu a v nej normálneho (alebo aj nie?) škriatka. Lyžičkového. Ako keby to nestačilo, prisťahuje sa k nemu jeho brat Lesný a Ela sa zoznámi s ďalšími bratmi: Vodným, Vlasovým a Kvetovým a úplne na záver aj s ich sestrou Veternou smršťou. Odrazu má okolo seba kopu kamarátov, ktorí jej pomáhajú riešiť každodenné situácie a ktorým aj ona pomáha riešiť ich problémy. Postupne sa od nich učí „vidieť neviditeľné“.

Túto knižku sme dostali od jej autorky Zuzany Líškovej

počet strán: 96
hmotnosť: 375g

veková kategória: 6-10 rokov

Paddington pomocník na pohľadanie (Michael Bond)

Medvedík Paddington k nám prišiel z Čiernočierneho Peru a teraz sa musí naučiť, ako sa medzi nami ľuďmi žije. Paddington je slušne vychovaný medveď, ale svet ľudí je taký komplikovaný, taký odlišný, že aj pri najlepšej vôli to takmer vždy vypáli opačne. Jednoducho, keď je Paddington nablízku, o zábavu a dobrodružstvo je postarané. Čarovný príbeh medvedieho návštevníka si od prvej časti podmanil celé generácie čitateľov a zaradil sa do zlatého fondu tvorby pre všetky deti aj mnohých rodičov. Producenti filmového Harryho Pottera pripravili na Vianoce 2014 aj jeho filmovú podobu.
Túto knihu venovalo vydavateľstvo Slovart.

počet strán:144
hmotnosť:275g

veková kategória: 6-10 rokov

Najhoršie deti na svete (David Walliams)

Ďalšia kniha od svetoznámeho britského komika a autora detských kníh Davida Walliamsa má na rozdiel od tých predošlých farebné ilustrácie a tvoria ju poviedky. Ako inak by mohla do detailov opísať tie najhoršie, ale naozaj naj, naj, najhoršie deti na svete. Ste pripravení? Máte dosť odvahy? Zvládnete stretnutie s desiatimi najhoršími deťmi na svete? Päť malých naničhodníkov a päť darebáčok. Divánová Iva – pozerá telku tak často, až prirastie k divánu. Slintoš Samo – slintá toľko, až sa na školskom výlete dostane do poriadnej kaše. Uvrešťaná Uršuľa je zas dievčisko, ktoré neustále fňuká a vymýšľa si. A, samozrejme, nesmieme zabudnúť aj na najobľúbenejšiu postavu, trafikanta Raja. Čítajte a inšpirujte sa! Komu sa kniha môže páčiť: Malým srandistom a lapajom, ktorí sa chcú nasmiať do popuku na tých najhorších deckách na celom svete. Túto knihu venovalo vydavateľstvo Slovart.

počet strán: 272
hmotnosť: 620g

veková kategória: 6-10 rokov

Malý Mikuláš - Mikulášove prestávky (René Gosciny)

Čo robí Mikuláš so svojimi priateľmi cez prestávky? Takmer vždy poslúchajú. Pýtate sa, prečo potom Mikulášovho najlepšieho kamaráta Aurela vylúčili zo školy? No, nebola to tak celkom jeho vina. Koho by nerozčúlilo, keby vám niekto len tak stúpil na desiatu? Čo na tom, že to bol vychovávateľ? A ak nemá mať Aurel desiatu, na čo potom vôbec chodil do školy? Veď vlastne len kvôli nej prišiel... Komu sa kniha môže páčiť: Čitateľom, ktorí milujú rozprávky a humorné príbehy.

Túto knihu venovalo vydavateľstvo Slovart.

počet strán: 144
hmotnosť: 330g

veková kategória: 6-10 rokov

Malý Mikuláš (René Goscinny)

Poznáte už malého Mikuláša? Doma je to hotový anjelik. No napriek tým najlepším úmyslom sa okolo neho vždy strhne mela. Mikuláš a jeho priatelia vedia vždy urobiť ten správny dojem. Nechápu len, prečo ich pred návštevou ministra schovali do pivnice. Určite by bol minister na nich pyšný! Veď aj školský inšpektor stisol ich učiteľke ruku so slovami: „Máte všetky moje sympatie, slečna. Až dnes som pochopil, koľko sebaobetovania si vyžaduje naša práca. Len tak ďalej! Odvahu! Bravó!“ Komu sa kniha môže páčiť: Malým vymyselníkom ako Mikuláš, ten sa dostane do problémov, ani o tom nevie.

úto knihu venovalo vydavateľstvo Slovart.

počet strán: 168
hmotnosť: 365g

veková kategória: 6-10 rokov

Karlsson zo strechy opäť špekuluje (Astrid Lindgren)

Záverečná kniha nádherného rozprávania, v ktorej sa opäť stretávame s obľúbenými hrdinami. Mama s tatom nechávajú Bračeka doma samého iba s Karlssonom zo strechy, pani Capkovou a strýkom Júliusom. A tak je o zábavu postarané. Karlsson zistí, že je hoden desaťtisíc korún, a Braček zachráni byt pred zlodušskými zloduchmi Fillem a Rullem. Túto knihu venovalo vydavateľstvo Slovart.

počet strán: 132
hmotnosť: 380g

veková kategória: 6-10 rokov

Linda a Gusto - Tapír v tom pláva

Linda Vševedková je skvelá v mnohých veciach, napríklad vie dosiahnuť, aby sa bojazlivý tapír cítil v rušnom meste ako doma. Gusto je tapír a vďaka Linde je zo dňa na deň odvážnejší. Druhá zbierka príbehov tejto nerozlučnej dvojice vám prinesie nielen vášnivý tanec či nebezpečný únos, ale aj bolestivú rozlúčku. Príde Gusto na to, na čom mu záleží najviac na svete? Pre čitateľov od 6 rokov. Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 144
hmotnosť: 350g

veková kategória: 6-10 rokov

Teta Agáta a jej mačacia sedmička (Peter Karpinský)

Tetu Agátu majú radi všetci susedia a známi. Je totiž milá, láskavá a dokonca slávna. O tete Agáte raz písali aj v novinách. Článok sa volal TETA AGÁTA A JEJ MAČACIA SEDMIČKA a pri článku bola i veľká fotka tety Agáty a jej štyroch kocúrov a troch mačiek. Teta Agáta, hoci je slávna, vôbec nie je namyslená. Skoro vždy má dobrú náladu a je ochotná každému pomôcť. A okrem toho každú chvíľu so svojimi mačkami a kocúrmi zažíva všakovaké dobrodružstvá
Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.
počet strán: 45
hmotnosť: 250g

veková kategória: 6-10

Rozprávky z červenej ponožky (Jaroslava Blažková)

Poznáte škôlkarov, ktorí nechcú poobede spávať? O jednom takom, o Markovi, napísala spisovateľka Jaroslava Blažková skvelé rozprávky. Ako tak Marek leží a vrtí sa, zbadá, že z ponožky sa mu ďube palec... a čuduj sa svete, porozpráva mu rozprávku! O dvoch medovníkových generáloch. A keďže Marek v škôlke nezaspí ani jeden deň, tak sa aj z ponožky každý deň vyďube ďalší prst s novou veselou rozprávkou.
Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 88
hmotnosť: 500g

veková kategória: 6-10 rokov

Rok Sivka Ohniváka (Toňa Revajová)

Najnovšia knižka Tone Revajovej Rok Sivka Ohniváka prináša príbeh malej Anny, ktorá sa v piatich rokoch sama naučila čítať a veľmi sa teší na školu. Odmietnu ju však zapísať, lebo šesť rokov má až v novembri. Dievčatko každý deň príde do školy a sadne si medzi prvákov... a zakaždým ho pošlú domov. Čo myslíte, podarí sa malej Anne obmäkčiť srdce prísneho pána riaditeľa?
Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 98
hmotnosť: 510g

veková kategória:6-10

Môj šťastný život (Rose Lagercrantz)

Tina je najšťastnejšie dievčatko pod slnkom. Konečne sa stala školáčkou a spoznala Fridu, s ktorou tvoria nerozlučnú dvojicu od prvej chvíle. Po vianočných prázdninách sa však Frida odsťahuje s rodinou do iného mesta. Čo sa stane, ak sa nerozlučné priateľky musia rozlúčiť? Ako sa dá zniesť neprítomnosť tej druhej? Ako zostať kamarátkami aj naďalej? Knižka je napísaná jednoduchým spôsobom a nie je v nej veľa textu. Je vhodná pre deti od 6 rokov, ktoré si ju vďaka jednoduchým a nekomplikovaným vetám zvládnu prečítať aj samé. Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 144
hmotnosť: 270g

veková kategória: 6-10 rokov

Múr (Peter Sís)

Svetoznámy český ilustrátor, grafik a filmár Peter Sís sa narodil v polovici dvadsiateho storočia na počiatku studenej vojny. Vo svojich dielach odkrýva obrazové spomienky: keď ako malý pionier držal stráž pri Stalinovej soche, keď ako adolescent túžil po rifliach a dlhých vlasoch v štýle Beatles, keď tajne čítal zakázané knihy a počúval vysielanie západného rozhlasu... Sísov príbeh človeka vyrastajúceho v totalitnom režime dokazuje, že tvorivosť môže byť potláčaná, nie však zničená, a že túžba po slobode žila aj v ľuďoch za železnou oponou.
Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 56
hmotnosť: 610g

veková kategória: 6-10

Pinocchiove dobrodružstvá (Carlo Collodi)

Svetoznámy príbeh dreveného panáčika Pinocchia, ktorý sa túžil stať chlapcom... Kým sa mu to podarí zažije veľa nezvyčajných dobrodružstiev. počet strán: 164 hmotnosť: 550g poštovné: $3.27 veková kategória: 7-10 rokov

Zlatý kľúčik alebo Buratinove dobrodružstvá (Alexej Tolstoj)

Chudobný starý verklikár Carlo si zo živého polienka vystrúha chlapčeka a nazve ho Buratino. Carlo chce pre svojho synčeka len to najlepšie, ale Buratino je nesmierne zvedavý, tvrdohlavý a neposlušný. Musí zažiť veľa dobrodružných a nebezpečných príhod, aby pochopil, že dobré skutky a rodičovská láska sú v živote najdôležitejšie. počet strán: 126 hmotnosť: 420g poštovné: $ 2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Ezopove bájky (Jiří Žáček)

Jiří Žáček, významný český básnik, autor mnohých obľúbených knižiek pre deti aj dospelých, tentoraz pre svojich čitateľov pripravil nové spracovanie svetoznámych Ezopových bájok. Preslávené bájky O myške a levovi, O vrane, líške a syre či O pastierikovi, čo rád žartoval zabavia a poučia deti i dospelých. Ak chcete vedieť, kto sa smeje naposledy, kto v lete myslí na zimu, ako sa vypláca láskavosť či kto vyhráva, keď sa dvaja bijú, toto je to pravé čítanie pre vás i vaše bystré ratolesti. Knižku prekrásne ilustroval majster Adolf Born počet strán: 96 hmotnosť: 680g poštovné: $3.27 veková kategória: 7-10 rokov

Rozruch v škole na Kavuličovej ulici (Gabriela Futová)

Monika ide po prvý raz do školy a hneď zažije veľké dobrodružstvo. Netuší, že jej najvernejší priatelia, dva krásne čierne psy, sa ju vyberú hľadať a cestou povystrájajú neuveriteľné kúsky. Najväčší rozruch však vyvolajú v škole, kam sa im podarí dostať cez plot. Viete si predstaviť ten zmätok, keď sa otvoria dvere do triedy a ukáže sa v nich čierna psia hlava? Ilustroval Viktor Csiba počet strán: 64 hmotnosť: 380g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Srdce čiernej labute (Jozef Kollár)

Rozprávková kniha je určená deťom od 8 do 108 rokov. Príbehy vás zavedú napríklad do krajiny žiarovky Editky; vyrozprávajú o ceste obláčika Pukiho a vďaka veľkej láske, tu zostal príbeh O snehuliačikovi s ľadovým srdcom a opustenej piecke. počet strán: 68 hmotnosť: 230g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Víla Jazmínka a škriatok Vendelín (Zuzana Csontosová)

Keď sa víla Jazmínka znesie na drobnom semienku odkvitnutej púpavy z tatranských kopcov až k Železnej studienke, začína sa jej veľké dobrodružstvo. Objavuje nepoznané miesta – jaskyne, čistinky a lúky, ba čo viac, v lese nájde nových priateľov. Lesní škriatkovia sú nielen láskaví a vľúdni, ale tiež múdri, a tak sa zvedavá víla pri nich aj veľa naučí. Čo robiť pre to, aby les zostal čistý a zvieratká v ňom spokojné? Ako sa správať ekologicky? Ktoré bylinky liečia a kde rastie plesnivec? Odpovede na tieto otázky a množstvo rád a nápadov objavíte v príbehu o tom, ako víla Jazmínka a škriatok Vendelín spoločne zachránili les. počet strán: 64 hmotnosť: 320g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Hlbokomorské rozprávky (Monika Kompaníková)

Predstav si vodný svet pod morskou hladinou. Ako v hrnci plnom dobre posolenej planktónovej polievky tam plávajú ryby, chobotnice, medúzy, morské panny, kôrovce, ulitníky, obrovské cicavce, ponorky a jeden či dva batyskafy. A úplne dole, morské dno. Na dne tej najhlbšej priekopy, v hĺbke viac ako desaťtisíc metrov, na severnom okraji Tichého oceánu, tam, kde sa už nedostane slnečný lúč, potápač, ponorka a dokonca ani japonské lovkyne perál – tak tam už nie je vôbec nič. I keď - nie je to celkom tak. Aj v tej najtemnejšej a najstudenšej temnote sa dá nájsť nejaký život. Na dne tej najhlbšej priekopy totiž žije jedna ryba. Okrem lenivej ryby Biby s polámanými zubami obýva tento rozprávkový svet aj jej kamarát had Rado, ktorému sa stále kazí lampáš a ďalšie tajomné svetielkujúce živočíchy. Spolu hľadajú nový domov, či morské sklo, spolu poriadajú podmorské veselice, odháňajú ponorky. Cez ich veselé príhody môžme spolu s nimi spoznať aj ten skutočný hlbokomorský svet. NAJKRAJŠIE KNIHY SLOVENSKA 2013 KNIHA ZÍSKALA OCENENIE V SÚŤAŽI NAJKRAJŠIE KNIHY SLOVENSKA 2013 V KATEGÓRII "LITERATÚRA PRE DETI A MLÁDEŽ". počet strán: 88 hmotnosť: 600g poštovné: $3.27 veková kategória: 7-10 rokov

Ema a Barón v meste (Miša Štefankovičová/Zuzana Predmerská/Ľuboslav Paľo)

Keď otvoríte túto knihu – ako keby ste dali do chodu váš vozík v lunaparku na tej čarodejnej dráhe, na ktorú vás pustili rodičia samé. Začítate sa a stanete sa Emou… prežívate s ňou zvláštne udalosti okolo Baróna. Rozprávky o potulkách a smiešných príhodách malej Emy a jej kamaráta psa Baróna v meste. Ilustroval Ľuboslav Paľo. počet strán: 96 hmotnosť: 410g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Kiki a Miki (Elena Čepčeková)

Za jedným veľkým belasým morom a za jednou veľkou žltou púšťou, v hustom lese, ktorý sa volá džungľa, bývali dve opičky Kiki a Miki. Mali rady slniečko a zažívali rôzne veselé príbehy... počet strán: 120 hmotnosť: 0.9 lb poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Štiavnickí permoníci (Zuzana Boďová)

Čarovný príbeh o baníckych škriatkoch, žijúcich v podzemnom labyrinte Štiavnických vrchov. počet strán: 119 hmotnosť: 620g poštovné: $3.27 veková kategória: 7-10 rokov

O Bezvláske (Gabriela Futová)

KNIHA, KTORÁ UČÍ CHORÉ DETI SEBAVEDOMIU A ZDRAVÉ DETI TOLERANCII. Jemný a úprimný príbeh o netradičnej princeznej, ktorá nemá vlasy. Kniha od obľúbenej autorky detských kníh Gabriely Futovej, ktorá má zdravé deti naučiť tolerancii a chorým deťom dodať sebavedomie. Autorka, sama bola donedávna onkologická pacientka a Bezvláska, prináša spolu s organizáciou Dobrý anjel krásnu knihu, ktorú ilustroval výborný Miro Regitko, ilustrátor časopisu Fifík a mnohých detských kníh. Kniha je vhodná pre deti prvého stupňa základnej školy. počet strán: 40 hmotnosť: 0.5 lb poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Zverinec na siedmom poschodí (Peter Gajdošík)

Ak ste ešte nepočuli o zverinci Dominiky zo siedmeho poschodia, je čas sa zoznámiť s tými najzábavnejšími zvermi. Celé sa to začalo, keď sa s Dominikou začali kamarátiť mravce. Potom sused Zliepaný dostal alergiu na zamačiatkovaný byt, dedko naordinoval Dominike mliečnu diétu priamo od kravy Maliny, tatino zriadil v pohári od uhoriek slimačí hotel, po kuchyni lietala pečená hus, prasiatko Lola prišlo na nečakanú návštevu do vane susedy Gustušnej. A ako sa to všetko skončilo? Tatino sa zaprisahal, že najbližších desať rokov nebude rodinka chovať nijaké zvieratko. A ako správny chlap slovo aj dodržal, pretože rodinku čakali oveľa príjemnejšie starosti. Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým fanúšikom domácich miláčikov, či už mačiatka, alebo aj niečo netradičné ako hus, prasiatko alebo mravce. počet strán: 88 hmotnosť: 500g poštovné: $3.27 veková kategória: 7-10 rokov

Prešibané dvojčatá - Strýkova parochňa

Vtipné príbehy o prešibaných dvojčatách pokračujú... Mišo a Jakub sa tešia na príchod svojho strýka z Ameriky, pretože im vždy prinesie super darčeky. Kvôli tomu sú ochotní zniesť aj to, že musia spať v jednej izbe. Lenže tentoraz im strýko priniesol anglické učebnice matematiky a tým si dvojičky znepriatelil. Plán pomsty je jasný: Vyhnať strýka z domu, a to pomocou bonzáckeho spolužiaka Janka, ktorý jediný ho môže dostať späť do podsvetia... počet strán:128 hmotnosť: 230g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Prešibané dvojčatá - Magický škrečok (Alena Penzešová)

Prečítajte si vtipné príbehy prešibaných dvojčiat a zaručene sa budete dobre baviť! Jakub a Mišo sú dvojčatá. A nie hocijaké. Majú iba deväť rokov, no aj napriek tomu dokážu ako virtuózi brnkať na nervy každému dospelému, ktorý s nimi príde do styku. K narodeninám dostanú obaja škrečky, no kým Jakub je od radosti celý bez seba, Mišo, ktorý sa tešil na nové péespéčko, to považuje za totálny podraz. Čo si počať so zapáchajúcim škrečkom, ktorý je otravný a úplne nezaujímavý? Jedine že by ho... počet strán: 120 hmotnosť: 230g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Klára a iglu (Petra Nagyová-Džerengová)

Klára sa už mátoh nebojí. Má predsa psíka Bobíka. A aj malú sestričku Emku, o ktorú by sa rada starala. Emka zmenila život celej rodiny a Klára sa občas cíti sama. Keď sa Bobík zrazu stratí, zrúti sa jej svet. A navyše je jej milovaný dedko v nemocnici. Našťastie existujú vanilkové buchty, tie liečia všetky smútky. Bobík sa nájde a najkrajším vianočným darčekom je dedko, ktorého pustili z nemocnice. Knižka je vhodná pre čitateľov od 6 rokov. počet strán: 216 hmotnosť: 590g poštovné: $3.27 veková kategória: 7-10 rokov

Analfabeta Negramotná (Ján Uličiansky)

Je tesne pred Štedrým dňom. Betka Bábiková, prezývaná aj Analfabeta Negramotná pre jej nezáujem o čítanie akéhokoľvek druhu, sa v Knihovanoch nad Váhom sa omylom nechá zavrieť do knižnice. To sa začnú diať veci! V tichom šere knižnice vystupujú z kníh svetoznáme knižné postavy jedna za druhou.... Janko Hraško, Pinocchio, Pipi Dlhá pančucha, Anna zo Zeleného domu a ďalší s rovnakým cieľom - pomôcť analfabete vyriešiť jej tri životné záhady: ako sa volá jej neznámy otecko, kde sa stratil jej prívesok s lebkou a empétrojkou a prečo každý chce aby čítala... Takmer vianočný príbeh plný neuveriteľných dobrodružstiev je určený deťom od 9 rokov. počet strán: 96 hmotnosť: 380g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Smelý zajko v Afrike (Jozef Cíger-Hronský)

Akože by mohlo stačiť Smelému Zajkovi, že raz videl svet? Veď sa mu v ňom tak dobre vodilo, že si vyslúžil auto aj nevestičku. Akože by mohol doma obsedieť a akože by sa mohol vo svete strachovať? Svoju mladú žienku poučil, že keď si zajac natiahne nohavice, nemusí sa ani horára báť – a už sa im cesta míňala. Viedla ich cez potok, cez more, cez Turecko až do africkej púšte. Nebolo to nikde bez nebezpečenstiev, ale Smelý Zajko bol aj Zajko slávny. Slávna je aj knižka o ňom. Deti ju čítajú už vyše sedemdesiat rokov a všetkým sa páči. Iste aj preto, že obrázky do nej nakreslil významný ilustrátor Jaroslav Vodrážka. počet strán: 128 hmotnosť knihy: 440g poštovné: $3.27 veková kategória: 7-10 rokov

Vrkôčkine objavy (Paula Sabolová)

Prváčikovia sa na školu väčšinou tešia, niektorí sa trošku boja, ale Vrkôčka - tá je veľmi smutná. Nielenže sa narodila o 5 dní neskôr, ako sa požaduje (5. septembra), ale jej najlepší kamaráti Mišo a Dorotka do školy idú a ona sa sťahuje s rodičmi na nové sídlisko, kde nikoho nepozná. Navyše sa bojí, že mamička ju už nebude ľúbiť ako predtým, lebo onedlho sa jej narodí braček. Nešťastná Vrkôčka sa túla okolo pustého paneláka sama a zrazu stretne malého raneného psíka - ten ju privedie k veľkému ujovi horárovi Hubertovi a napokon zistí, že majú aj celkom zaujímavú, trošku bláznivú susedku - herečku Lori, ktorá má hovoriaceho papagája. Napokon sa musí vrátiť medzi predškolákov, ale natešená zrazu zistí, že už má veľa kamarátov (a ani Vilo nie je až taký veľký bitkár), a čakanie na školu a malého bračeka už nie je také otravné... počet strán: 96 hmotnosť knihy: 410g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Klára a mátohy (Petra Nagyová Džerengová)

Klára ešte nemá ani šesť rokov, no po prázdninách už ide do školy. To však nie je jediná veľká zmena, ktorá ju čaká. Jej nevlastnej mame sa narodí bábätko. Klára sa na nového súrodenca teší, ale má to jeden háčik. Ten sa volá mátohy, presnejšie mátohy spod postele, ktoré jej nedovolia spať samej vo svojej posteli. Ako sa zbaviť strachu? Ako poraziť tie nešťastné mátohy? To je prázdninové úloha pre Kláru a jej dedka počet strán: 96 hmotnosť knihy: 380g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Nezblázni sa, mamička (Gabriela Futová)

Bratia - dvojčatá Siso a Piško a mladšia sestra Dáša, výborné obsadenie akčných hrdinov v jednej rodine. Nečudo, že sa každý deň prihodí niečo, pre rodičov nie práve na zasmiatie. Ustarostená mama sa jedného dňa vyžaluje najlepšej kamarátke, a tá jej pošepky poradí čosi o útulku. A čo ak do útulku pošle práve svoje ratolesti? Akože by neurobili všetko, aby sa pred takým osudom zachránili? Chcú byť lepší a lepší – lenže niekedy to celkom inak vypáli. Piško o tom rozpráva od začiatku do veľmi prekvapivého konca. počet strán: 72 hmotnosť knihy: 350g poštovné: $2.75 veková kategória: 10-12 rokov

Psia škola kocúra Červenochvosta (Gabriela Futová)

Červenochvost je malý bezbranný kocúrik s ohnivočerveným chvostom. Má len dva mesiace, a preto sa musí naučiť všetko, aby dokázal prežiť v jednom byte s dvoma psími potvorami. A že táto psia škola bola pre Červenochvosta naozaj búrlivá, dočítate sa v každej lekcii tejto knižky. A čo sa kocúrik dozvedel v najdôležitejšej lekcii? KEĎ MÁŠ DOBRÝCH KAMATÁTOV, NEMUSÍŠ SA NIČOHO BÁŤ. počet strán: 80 hmotnosť knihy: 380g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Keby som bola bosorka (Gabriela Futová)

Rozmaznaná Mimka ide na karneval v úžasnej maske dokonalej Barbiny a ani na sekundu nepochybuje, že je najkrajšia, a teda musí vyhrať. Zrazu však prišiel šok – kráľovnou karnevalu sa stala strapatá striga Giga, ktorá lieta aj so svojou metlou zo súťaže do súťaže a takmer všetky vyhráva. Mimka je presvedčená, že v tom musia byť dáke čary, a rozhodla sa, že to tak nenechá. Stane sa naozajstnou bosorkou, naučí sa tie správne kúzla a potom všetci uvidia!!! Ako sa Mimka učila čarovať, čo všetko pritom povyvádzala a čo si musela vytrpieť jej vystrašená mamička, ba aj sestričky dvojčatká, sa dozviete, keď si prečítate túto skvelú knižku. počet strán: 76 hmotnosť knihy: 380g poštovné:$2.75 veková kategória: 10-12 rokov

Hľadám lepšiu mamu (Gabriela Futová)

Tretiačka Katka nie je so svojou mamou spokojná. Nedovolí jej ani silonky, ani psíka do panelákového bytu, nemá kolieskové korčule, ba ani len otca! Rozhodne si musí nájsť novú – ale hlavne – LEPŠIU mamu! Podarí sa jej to? Knižka získala ocenenie Najlepšia detská kniha v jeseni 2001. počet strán: 96 hmotnosť knihy: 1 lb 0.10 oz poštovné: $3.27 veková kategória: 7-10 rokov

Dokonalá Klára (Gabriela Futová)

Väčšina detí prichádza do prvej triedy s obavami, aké to tam bude, či to zvládnu, či bude pani učiteľka dobrá... Ale to sa netýka Kláry. Klára má babku učiteľku, svoju školu už pozná, pozná aj učiteľky, lebo sa stretávajú s babkou, ba vie už aj čítať. V škole je preto suverénna a svoju prevahu dáva všetkým najavo. Zrazu však zažije veľké prekvapenie - zistí, že aj iné deti sú šikovné, ba môžu byť aj šikovnejšie, a to Kláru vyburcuje k zúrivému súťaženiu a porovnávaniu. Neváha dokonca nútiť babku učiteľku, aby jej protekčne vybavila výhody, keď nejde všetko podľa jej priania. Našťastie, je tu dedko, ktorý jediný povie svojej vnučke pravdu, aj keď je nepríjemná, a Klára si napokon uvedomí, prečo nedokáže zniesť prehru a prečo nemá kamarátky. Prvá kniha ponúka dieťaťu veselé príbehy zo školských lavíc a spolu s vtipnými ilustráciami ho bude sprevádzať aj cez prvé školské prázdniny, keď si ju už bude čítať ako naozajstný žiak. počet strán: 96 hmotnosť: 380g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Zabudnuté slovenské rozprávky (Adela Banášová)

Každý pozná príbeh Janka Hraška alebo rozprávku Soľ nad zlato. Tie voľakedy dávno zozbieral a spísal Pavol Dobšinský. Rozprávky, ktoré vám prinášame v tejto knihe, mali, naopak, smolu, že sa našli len nedávno na istom salaši. Ten salaš sa má zbúrať. Keby sa salaš nebúral, tento starý zaprášený zväzok zabudnutých rozprávok z rokov 1787 až 1789 by sa nikdy nenašiel. A vy by ste sa nikdy nedozvedeli, že medzi nami žijú bryndzovníci... Populárna rozhlasová a televízna moderátorka Adela Banášová je známa svojím nadhľadom, schopnosťou pohotovo glosovať a zmyslom pre humor. To zúročila aj pri písaní Zabudnutých slovenských rozprávok, ktoré vznikli pred desaťročím ako darček najbližším. Teraz sa dočkali vydania a pobavia nielen detských čitateľov, ale aj dospelých. počet strán: 72 hmotnosť knihy: 350g poštovné: $2.75 vekov8 kategória: 7-10 rokov

Smelý zajko (Jozef Cíger-Hronský)

− Synko-Zajko, nikdy nebude z teba poriadny zajac! Pred chalupou sedíš, do slniečka hľadíš a nevieš ani, kde je kapustné pole! Čože tam Zajkovi po kapustnom poli, keď on len o tom rozmýšľal, že by rád šiel do sveta. A aj sa vybral... a rovno lietadlom! V batôžku mal mamkine koláče a v hlave otcovu radu, aby nestúpal po ľudských chodníčkoch. Zajko bol však smelý a odletel do veľkej Ameriky – a od tej chvíle to boli samé neuveriteľné dobrodružstvá! Nakoniec mal nielen autíčko plné kapustičky, ale aj peknú nevestu... lenže doma vám on sedieť nebude...! Bolo mu zle i nedobre, ale Zajko sa nezľakol ani medvedice, ani horárových psov. A zbojníkov? O tom a všeličom inom sa dočítaš v tejto knižke a spolu so Zajkom zažiješ samé neuveriteľné dobrodružstvá. Kniha patrí do Zlatého fondu slovenskej detskej literatúry. počet strán: 96 hmotnosť knihy: 350g poštovné:$2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Naša mama je bosorka (Gabriela Futová)

Druhák Niko má meno podľa filmového hrdinu a rozpráva príbehy, ktoré sa odohrávajú v napohľad obyčajnej rodine v paneláku.. Ale sú to príbehy neobyčajné! Veď ako sa môže naraz bez stopy uhasiť požiar v detskej izbe? A čo by ste si pomysleli, keby vaša mama prezradila: "Nikomu to nepovedzte - ja som bosorka!". Veľké tajomstvo nedá Nikovi a malej Natálii pokoj, kým nenájdu múdru čarodejnícku knihu. S čarami nie sú žarty, preto sa možno budete báť, ale pritom sa ešte schuti zasmejete. počet strán: 96 hmotnosť knihy: 470g poštovné: $3.27 veková kategória: 7-10 rokov

Miška a jej chyžka (Eleonóra Bergerová)

Krásne ilustrovaná detská knižka plná rozprávok, určená pre deti od 6 rokov. Nájdete v nej napríklad aj nasledovné: Rozprávka o piatich prstoch; Zlaté vajíčko; Traja veselí poľovníci; Zajačia rozprávka; Kto je najmocnejší?; Dve rozprávky o dvanástich mesiačikoch; a ďalšie. počet strán: 135 hmotnosť knihy: 400g poštovné: $.2.75 veková kategória: 7-10 rokov

Miško a jeho kamaráti (Božena Lenčová)

Máte radi dobrodružstvo? Prezradíme vám, že aj Miško. Je to milý, veselý chapec a dobrý kamarát. Aj vy ste takí, nie? Býva na sídlisku. Ayda aj vy. A možno ešte neviete, že na takom sídlisku sa dá zažiť veľa zaujímavého. počet strán: 76 hmotnosť knihy: 260g poštovné: $2.75 veková kategória: 7-10 rokov