top of page

Staršie deti

Knižky pre deti od 10 do 12 rokov.

Image-empty-state.png

Rómske rozprávky

Kniha ponúka 7 krásnych a veľmi starých rómskych rozprávok v dvojjazyčnej verzii. Z obsahu:
Melalo a smrť, Thulov sen,
Ako Filip zarobil na chlieb,
O primášovi Barovi, Prešibaný Róm, Hadí princ, Ako išiel Midu hľadať prácu...
Elena Lacková celý život zasvätila rozvoju a osvete rómskej komunity. Bola prvou rómskou spisovateľkou, ktorá sa stala členkou Spolku slovenských spisovateľov.

počet strán: 95
hmotnosť: 215g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Prázdniny v ríši rozprávok

Tri fantastické príbehy Alice - dievčatka z budúcnosti - jej dobrodružstvá v ríši rozprávok a zápas s kozmickými pirátmi...

počet strán: 180
hmotnosť: 340g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Prázdniny so strýcom Rafaelom

Známa kniha obľúbeného autora literatúry pre deti prináša príbeh Vincka, ktorému jedného dňa strýco Zahruška požičia heligón. Vincko sa má na ňom naučiť hrať, lenže to bude ťažké: otec mu totiž nástroj zakáže, kým sa v škole nezlepší na samé jednotky. Vincko sa postupne zoznámi so všetkými hudobníkmi zo slávnej kapely strýca Zahrušku. V tajomnom svete dospelých si všeličo vypočuje a stretne mnoho zaujímavých postáv.

počet strán: 145
hmotnosť: 220g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Majka Tárajka

Kto by sa potešil prezývke Majka Tárajka? Aj šiestačku Majku hnevá - a ešte viac iné, oveľa horšie... Bystrá pozorovateľka úprimne a priamo komentuje svet tak, ako ho vidia jej pozorné oči. Trápi ju neúprimnosť a pretvárka medzi spolužiakmi i dospelými, neláska a hrabivosť, ktoré vedia zabrániť aj láske medzi zaľúbencami...

počet strán: 125
hmotnosť: 220g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Grécke báje

Pandorina skrinka, Prometeove dary, neporaziteľný Herakles, zaľúbený Paris a pád hrdej Tróje, verná Medea, Odyseove cesty a mnoho iných príbehov na vás čaká v tejto bohato ilustrovanej knihe. Predstavíme vám najdôležitejšie grécke báje, ktoré by mali poznať malí i veľkí. Nasadnite s nami na bájnu loď Argo v ústrety novým dobrodružstvám!

počet strán: 184
hmotnosť: 725g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Rozprávky z blogu

Známa autorka historických románov prichádza s rozprávkami. Kuglerovej príbehy nie sú izolované, tvoria celok, prepojený dialogickými vstupmi, v ktorých sa rozprávačka, pastierka rozprávok zhovára s alegorickou postavou, Ťukom. Rámcové prostredie celku tvorí najmodernejšia, virtuálna realita blogu, do ktorej autorka umiestnila rozprávkovú chalúpku s Jankom Hraškom, dedom Vševedom, Malým princom, ale i Kayom a Gerdou. Kuglerová sa nebojí konfrontácie s moderným ani tradičným. Rozprávky z blogu sú v podstate súvislým rozprávaním o potrebe rozprávať, o kráse a spôsoboch tohto umenia. V jednotlivých príbehoch rozprávačka stretáva postavy známe z iných rozprávok, zhovára sa s nimi, zaužívané konce občas mení. Zviditeľňuje vzťah k iným textom bez postmodernej irónie, so zachovaním úctivého prístupu. V rozdielnej atmosfére však rovnako narúša bariéry. V rámci jej fikcie sa pastierka rozprávok stretne aj s Andersenom či bratmi Grimmovcami. Popri textoch, ktoré sú parafrázami s viditeľnými alúziami na známe témy, prináša autorka nenápadne i bytosti "svojho" blogorozprávkového sveta - zlostného Čerta či škriepnu doňu Kichotku, ktorá mení diskutérov na veterné mlyny. Prepojenie inšpirácie s inováciou a tradičného s moderným vyúsťuje do nenásilných morálnych posolstiev nesených bohatým, obrazným, kultivovaným jazykom.

počet strán: 136
hmotnosť: 200g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Rozprávky - Hans Christian Andersen

Kto by nepoznal Statočného cínového vojačika, Snehovú kráľovnú, Cisárove nové šaty? Rozprávky veľkého dánskeho rozprávkara H. Ch. Andersena čítajú mladí i starí, deti i dospelí. Ich pôvab a hodnota spočíva v neobyčajnom rozprávačskom umení autora, ktorý dokázal vylúdiť cit a krásu v dotyku s prostými vecami. V Andersenových rozprávkach nájdeme postavy známe z ľudových rozprávok: kráľov a princezné, škriatkov, boháčov. Andersen sa díva na tento svet s humorom a fantastickým bytostiam nadelí ľudské starosti a radosti. Také sú rozprávky Pastier svíň, Slávik, Cisárove nové šaty. Čarovné sú najmä rozprávky o prostých veciach, ktoré si nik vo všednom živote nevšimne: Ihla na plátanie, Strieborniak, Smrek.
Knižku nádherne ilustroval Vincent Hložník.

počet strán: 150
hmotnosť: 450g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Alžbeta Bátoriová - Pani z hradu

Alžbeta Bátoriová - žena, ktorej osud aj štyristo rokov po smrti vyvoláva otázk a stáva sa predmetom diskusií. naozaj bola takou krvilačnou stvorou, akou ju predstavujú viaceré historické pramene i umelecké diela, alebo bola len reprezentantkou svojej doby, ktorej obyčaje rezonujú v chápaní človeka 2. storočia ako šarlatánstvo a nepredstaviteľná krutosť?
V príbehu Petra Kováčika sa stretnete so psychicky narušenou ženou, ku ktorej osud nebol priveľmi priateľský (vydávala sa ani nie pätnásťročná, zomreli jej dve deti, manžel nechával starosť o hospodárstvo na jej pleciach), čo vyústilo do krutosti grófky voči okoliu,najmä poddaným.
Na priblíženie atmosféry doby slúžia obrázky a komentáre na margu knihy z pera historičky Tundy Lengyelovej.

Kniha je určená mladým milovníkom histórie, ktorí sa prostredníctvom vzrušujúceho príbehu dozvedia čosi viac o poslednej tretine 16. a začiatku 17. storočia i o jej aktéroch - panovníkoch Rudolfovi II. a Matejovi II., o palatínovi Turzovi, o živote pod tureckým polmesiacom, o Čachticiach, kde sa príbeh odohráva, i o živote šľachty a poddanéh ľudu a - samozrejme - o hlavnej "hrdinke" tohto neveselého príbehu Alžbete Bátoriovej, panej z Čachtíc.

počet strán: 65
hmotnosť: 400g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Najkrajšie rozprávky z celého sveta

Bratia Grimmovci, H. Ch. Andersen, Ch. Perrault a iní svetoví autori. Výber najkrajších svetových rozprávok. Upravil a prerozprával Michal Horecký.

počet strán: 152
hmotnosť: 340g

veková kategória: 6-10 rokov

Image-empty-state.png

Nartský epos

Nartský epos predstavuje jeden zo svetových hrdinských eposov. Obsahuje niekoľko cyklov zaznamenávajúcich hlavné udalosti spríbuznených rodov mýtického národa Narti (Uarchag a jeho synovia; Šatana a Uryzmag; Soslan; Chamyc a Batradz; Acamaz; Syrdon atď.). Prazáklad hrdinského eposu Narti vznikol v lone skýtsko-sarmatskej kultúry a jeho konečná verzia v 13. – 14. storočí nášho letopočtu.

počet strán: 216
hmotnosť: 550g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Ja, hviezda Michaela

Túto knihu nech nečíta nikto, kto ešte nemal 12+. Niektorých možno bude rozčuľovať môj jedálniček a možno aj slovník. Všetko toto sa odohralo v našej škole a niečo v mojej hlave.

No čo narobím? Môže za to PUBERTA. Lomcujú nami hormóny.

počet strán: 128
hmotnosť: 270g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Legenda o Selenovi

Román o láske Žalny k Ratiborovi, vládcovi fiktívneho pohanského kniežatstva v 10. storočí. V príbehu vystupuje aj postava Svätoplukovho "strateného" syna Mojmíra.
Severne od upadajúceho nitrianskeho kniežatstva sa drží mocenský útvar, ukrytý pred známymi dejinami, lebo sa bráni kresťanstvu. Knieža Ratibor, zvaný Veľký Selen, vládne rovnomennému kmeňu, ktorý podľa tejto literárnej legendy mohol dať meno územiu Terra de Selinan, ako znie prvý doložený názov oblasti dnešnej Žiliny.
Farbistá autorská fantázia rozvinula plnokrvný historický ľúbostný román s pravdepodobnými zvykmi, reáliami a spoločensko-politickým pozadím.
Impulzom na vytvorenie príbehu mala byť mohyla významného veľmoža - odkrytá údajne koncom nemeckej okupácie v Bánovej -, ktorého pochovali so vzácnym mečom a poctami pohanského kniežaťa.

počet strán: 216
hmotnosť: 330g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Majstri piatich čiar

Beletrizované rozprávanie Karola Dubeckého sa opiera o historické fakty a zachované dokumenty. Autor pri písaní knihy čerpal nielen z odbornej literatúry, ale i z listov, denníkov, poznámok umelcov a zo životopisov. Za každým príbehom čitateľ nájde poznámky, v ktorých sú v skratke zhrnuté základné údaje o skladateľovi a jeho diele aj vysvetlené hudobné termíny, cudzie slová, mená a historické udalosti. Čitateľa určite poteší príloha „Malé skladby veľkých majstrov“, v ktorej nájde notový materiál najjednoduchších skladieb majstrov. Albín Brunovský, jeden z našich významných výtvarníkov, v roku 1975 doplnil knihu portrétmi hudobníkov a krásnymi ilustráciami, ktoré čitateli oslovia i dnes.

počet strán: 198
hmotnosť: 650g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Príbehy z Prešporka

Kniha prináša čitateľovi vzrušujúce príbehy, informácie a obrázky Bratislavy z 18. storočia. Toto storočie sa začína morovou epidémiou, počas ktorej zahynulo v Bratislave 2 000 ľudí. Celkovo ich v Bratislave žilo 6 000. Na konci storočia však mesto malo už 30 000 obyvateľov. Bratislava bola korunovačným mestom Uhorska. V Dóme svätého Martina korunovali aj Máriu Teréziu, ktorá opravila bratislavský hrad a prebývala v ňom jej najmilšia dcéra. Pod hradom vznikajú cechy, varí sa pivo, popíja víno, jedia ryby z Dunaja. Na veľkých trhoch predávajú všetky dochované a dopestované produkty. Šľachta, ktorá sa sem prisťahovala, si stavia krásne barokové domy, paláce a zakladá záhrady. V meste znie hudba, nacvičuje sa divadlo, funguje
nemocnica i lekáreň a tlačou vychádzajú noviny. V Bratislave žijú všetky vrstvy spoločnosti od tých najbohatších (šľachta, úradníci, obchodníci) až po tých najchudobnejších (učni, tovariši), pričom na uliciach sa potulujú aj žobráci a prostitútky. Spisovateľ Ivan Szabó, ktorý rád čerpá z historických zdrojov, vybral z farebného života úžasného mesta to, čo môže súčasného čitateľa zaujať.

počet strán: 128
hmotnosť: 370g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Hobit

Rozprávanie o dobrodružstvách hobita Bilka, ktorý príde na to, že prežíva a hovorí o skutkoch naskrze nečakaných...
Hobit Bilbo má pohodlný život, nie je ctižiadostivý a len zriedka cestuje. Ras sa však pred jeho dverami objavá čarodejník Gandalf s trinástimi trpaslíkmi a zoberú ho na cestu "tam a zase späť. Chcú získať poklad veľkolepého Smauga, veľkého a veľmi nebezpečného draka.
Hobit je literárna predohra trilógie Pán Prsteňov. Od jeho vydania sa predalo niekoľko miliónov výtlačkov a kniha sa stala jednou z najobľúbenejších a najinšpiratívnejších kníh 20. storočia.

počet strán: 231
hmotnosť: 275g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Konyvran - Čarodejníkov zlodej

Tajomné mesto Wellmet zomiera. Rada magistrov, ktorú tvoria čarodejníci, pozná príčinu - v meste klesá hladina mágie. Nikto však nevie, ako tento pokles zastaviť. S problémom si nedokáže poradiť ani veľký a obávaný čarodejník Nikdy. Podarí sa to jeho učňovi Konyvranovi, kedysi pouličnému zlodejovi a vychýrenému vlamačovi? Možno. Lenže Konyvran nie a nie nájsť svoj locus magicalicus, zázračný kameň, bez ktorého nijaký čarodejník nemôže čarovať. Existencia Wellmetu je ohrozená. Čas beží a v Dome súmrakov číha na Konyvrana arcilord Krkavec...

počet strán: 432
hmotnosť: 615g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Konyvran - Draky

Čarodejník je skoro ako zlodej. Ak má rýchle ruky, vie nechať veci zmiznúť. Dokonca vie zmiznúť aj sám. Keď sa však proti nemu postaví veľké zlo, musí pozbierať všetky svoje sily, aby zachránil mesto, v ktorom žije. Nájde Konyvran svoj nový locus magicalicus a zachráni Wellmet pred desivou mágiou Arhionvarom? A akú úlohu v tom zohrajú draky?

počet strán: 360
hmotnosť: 540g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Konyvran - Tiene

Mágia mesta Wellmet je po nedávnom útoku veľmi slabá a čarodejnícky učeň Konyvran prišiel o svoj locus magicalicus. Bez tohto zázračného kameňa nemôže nadviazať kontakt s mágiou. Obyvateľov mesta pritom začínajú ohrozovať útoky záhadných Tieňov, ktoré svoje obete premieňajú na kameň. Konyvran sa spolu s dcérou wellmetskej vojvodkyne Rusou pokúša odhaliť ich pôvod. Zdroj zla však zrejme leží v ďalekom púštnom meste Deš, ktorému vládne mladý čarodejník lord Jágus. Čo bude mať u čarodejníckeho kráľa väčší úspech – Rusina diplomacia, alebo Konyvranove zlodejské prsty? Na čo v skutočnosti slúžia Jágusove temné bane? A aké zlo sa skrýva v tajomnej púštnej pevnosti?

počet strán: 400
hmotnosť: 585g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Kvapky na kameni

Príbehy päťdesiatich žien a dievčat z Čiech a Slovenska, ktoré posúvali hranice
Nenápadné ale vytrvalé rebelky bojovali za práva žien, snažili sa uplatniť v umení, športe alebo vo vede. Niektoré z nich používali aj naozajstné zbrane, no väčšina z nich len svoj hlas, svoj um, vytrvalosť. A lásku, lásku k umeniu, k ľuďom, k svojej krajine. Niektoré známe, iné zabudnuté, no všetky si zaslúžia našu pozornosť, pretože ako kvapky na kameni, krôčik po krôčiku, prešliapali cestičku tým ďalším. Bertha získala Nobelovu cenu, Ľudmila bola prvou pilotkou, Sára a Chaviva zachránili mnohé životy, Libuše navrhla skvelé hračky, Olga hľadala stratené deti, Helena vyštudovala na Sorbonne a Zuzana prekonala samú seba aj zradný Lamanšský prieliv.

Nechajte sa inšpirovať známymi aj takmer zabudnutými príbehmi našich výnimočných žien a dievčat. Knihu dopĺňa slovník cudzích výrazov a prehľadná časová os, ktorá priblíži spletitú históriu Čiech a Slovenska za posledných stopäťdesiat rokov aj prekážky, ktoré naše hrdinky museli prekonať. Kniha vznikla v spolupráci viac ako štyridsiatich žien z Čiech a Slovenska a nájdete v nej texty od deviatich autoriek a takmer tridsiatky ilustrátoriek. Aj ony sú kvapkami, ktoré za sebou zanechávajú výraznú stopu.

počet strán: 224
hmotnosť: 890g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Super ženy

V našich dejinách bolo mnoho výnimočných žien, ktoré urobili niečo naozaj významné. No časom ich mená akoby zapadli prachom. Kniha ponúka 50 príbehov odvážnych a akčných žien, ktoré sa nebáli kráčať svojou vlastnou cestou. Približuje ženy z rozmanitých oblastí spoločenského, vedeckého a kultúrneho života. Žili v rôznych obdobiach, pochádzali z rozličných spoločenských vrstiev a venovali sa rozmanitých činnostiam. A všetky urobili niečo veľké, čo ovplyvnilo život iných ľudí alebo celej spoločnosti. Od príbehu sv. Alžbety zo začiatku 13. storočia precestujete so superŽENAMI dejinami až po príbeh misionárky Veroniky Ráckovej, ktorá zahynula v roku 2016 v Južnom Sudáne.

Spoznáte Žofiu Bošňákovú, ktorá sa po smrti stala veľmi slávna, primášku Pannu Cinkovú, ženské aktivistky Annu Pivkovú aj Elenu Šoltésovú, pestovateľku ruží Máriu Henrietu Chotekovú, maliarky Želmíru Duchajovú Švehlovú a Ester Šimerovú Martinčekovú. Zoznámite sa s „našimi prvými" - lekárkou Máriou Bellovou, farárkou Darinou Bancíkovou, botaničkou Izabelou Textorisovou a inými priekopníčkami. Nevynechali sme ani superŽENY ako Mária Terézia, Anička Jurkovičová, Božena Slančíková či Terézia Vansová.

počet strán: 224
hmotnosť: 845g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Prípad Joshua - Ľadový šok

Josh je späť doma. Snaží sa vrátiť k normálnemu životu a dať zmysel svojmu veľkému mayskému dobrodružstvu. No už čoskoro pochopí, že aj napriek tomu, že je doma v Oxforde, svojmu osudu len tak ľahko neunikne. Dokonca si je istejší než kedykoľvek predtým, že smrť jeho otca nebola náhoda. Okrem toho začne pochybovať, či môže veriť svojim najbližším priateľom. Vo chvíli, keď odhalí šokujúce tajomstvo, sa jeho skutočné dobrodružstvo iba začína..

počet strán: 328
hmotnosť: 400g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Prípad Joshua - Neviditeľné mesto

Potom, čo známeho archeológa Andresa Garciu vyhlásia za nezvestného, jeho 13-ročný syn Josh podozrieva z otcovho zmiznutia mimozemšťanov. Na povrch však vyplávajú skutočnosti o vražde a Josh sa ocitá uprostred honby za legendárnym Kódexom Ix – stratenou mayskou knihou, v ktorej sa píše o blízkom konci sveta…

počet strán: 324
hmotnosť: 445g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Prípad Joshua - Bod nula

Josh je presvedčený o tom, že našiel kľúč na cestovanie v čase. Mal by sa vrátiť do minulosti a zachrániť svojho otca? Ixchel vie, čo Josh zamýšľa urobiť. Mala by ho zastaviť? Predtým, než sa stihnú rozhodnúť, Ixchel unesú ľudia, ktorí chcú, aby sa proroctvo o konci sveta naplnilo. Je iba na Joshovi, aby zachránil Ixchel a možno aj celý svet. V treťom pokračovaní Prípadu Joshua čas neúprosne letí.

počet strán: 380
hmotnosť: 395g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Gregor a veľký tresk

Tretie knižné dobrodružstvo od Lucy Hawkingovej a profesora Stephena Hawkinga nadväzuje na úspešné príbehy Gregorove tajné výpravy do vesmíru a Gregorova vesmírna naháňačka za pokladom. Erik sa zapojí do veľkého experimentu vo Švajčiarsku, kde skúma prvé okamihy po vzniku vesmíru. Existuje však skupina ľudí, ktorí nesúhlasia so spustením experimentu a pripravujú sabotáž, aby prerušili veľkolepé spustenie prístrojov. Podarí sa im to? Na čej strane bude tentoraz stáť Radač? A prečo vôbec tak naliehavo chce rozprávať s Ankou a Gregorom?

počet strán: 304
hmotnosť: 670g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Gregorova vesmírna naháňačka za pokladom

Gregorova najlepšia kamarátka Anka potrebuje pomoc. Jej otec, zanietený vedec, pracuje na vesmírnom projekte, no nič nejde tak, ako by malo. Na Marse pristál robot, ktorý má skúma povrch planéty, no správa sa čudne. A Anka práve našla v otcovom superpočítači čosi záhadné. Je to správa od mimozemšťanov Existuje ešte niekde vo vesmíre život Pokračovanie úspešnej knihy otca a dcéry Hawkingovcov Gregorove tajné výpravy do vesmíru.

počet strán: 313
hmotnosť: 675g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Gregorove tajné výpravy do vesmíru

Kniha, ktorú spolu napísali svetoznámy astronóm Stephen Hawking a jeho dcéra Lucy, kombinuje napínavý a zábavný príbeh s množstvom zaujímavých faktov o vesmíre vrátane najnovších poznatkov Stephena Hawkinga o čiernych dierach. Keď Gregor hľadá svoje domáce prasiatko v susednej záhrade, stretne nových susedov Annu a jej otca Erika, ktorý je uznávaný vedec. Otvoria sa mu dvere do celkom nového sveta. Do sveta, kde sa dá na svet pozerať z iného pohľadu – z vesmíru.

strán: 320
hmotnosť: 675g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Prvé trampoty

Ela sa s kamarátkami Naďou a Magdou vyberie na vianočné nákupy. Náhodou sa ocitnú v dave dievčat, ktoré prišli na výberové konanie na modelky. Ela sa začne porovnávať s okolostojacimi dievčatami aj so svojimi kamarátkami a zrazu jej svitne, že je oproti nim príšerne tučná. Rozhodne sa držať diétu, a veľmi prísnu...

Ako sa to všetko skončí?

Ela je v skutočnosti veľmi milá, trochu plnoštíhla osôbka, ktorá má dve úžasné kamarátky. Sebavedomie jej pozdvihne aj nový učiteľ výtvarnej výchovy, ktorý v nej okamžite objaví výtvarný talent a, navyše, pred celou triedou prezentuje názor, že najchudšie ženy nemusia byť vždy tie najkrajšie...

počet strán: 230
hmotnosť: 240g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Zlodejka kníh

Liesel Memingerová prichádza do nemeckého mestečka Molching, kde ju čakajú adoptívni rodičia. Postupne si zvyká na krik a výčitky novej mamy Rosy i na láskavosť nového ocka Hansa. Liesel si nachádza priateľov – aj toho najlepšieho, ktorý sa do nej zaľúbi. Zoznamuje sa so slovami, učí sa ich čítať i zapisovať. Počúva hudbu, ktorou jej ocko obveseľuje mestečko. A hoci by to od nej asi nik nečakal, kradne knihy.
Na všetko, čo vnímavá Liesel prežíva, však dopadá tieň Adolfa Hitlera, ktorý vládne Nemecku a nepochybne aj srdciam väčšiny jeho obyvateľov. Jej ocko nacistickému poblázneniu odolal a Liesel sa čoskoro naučí rozlišovať medzi svetom „tam vonku“, kde treba na požiadanie hajlovať či vešať zástavy so svastikami, a svetom „vnútri“, v dome, kde sa v pivnici ukrýva mladý židovský utečenec.
Blíži sa koniec vojny, život je čoraz ťažší a Smrť, rozprávač strhujúceho príbehu Liesel Memingerovej, má čoraz viac práce. Jeho pohľad sprevádza čitateľov od prvej stránky po poslednú a prifarbuje ju melanchóliou i čiernym humorom.

počet strán: 528
hmotnosť: 555g

veková kategória: 10-14 rokov

Image-empty-state.png

Diamantky

Kto sú Diamantky? Dixie, Rochelle, Jude a Martina, štyri sestry, ktoré žijú na predmestí Londýna a so svojím bohato a ligotavo znejúcim menom majú spoločné len málo. Každá z nich má iného otca, no ani jeden s nimi nežije. Práve sa presťahovali do rozpadnutého domčeka na predmestí, ich mama je tesne pred pôrodom nového bračeka a v dome panuje žalostný neporiadok. Najmladšia Dixie má len osem rokov a úporne sa usiluje aspoň trochu upratať, kým sa mama vráti z pôrodnice, Rochelle má v hlave len parádu, Jude sa bije s chlapcami a najstaršia Martina skrýva svoje zúfalé tajomstvo...

počet strán: 272
hmotnosť: 405g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Anna Zo zeleného domu

Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania – súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.

počet strán: 304
hmotnosť: 450g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Artemis Fowl 7. - Atlantídsky syndróm

7. diel
Artemis vložil celý majetok do projektu na záchranu planéty a jej obyvateľov, ľudí aj škriatkov. Môže to byť pravda? Skutočne sa najväčší mladý kriminálny génius dal na dobré chodníčky? Kapitánka Hela Krátka tomu neuverila a zistila, že jej kamarát trpí atlantídskym syndrómom, škriatkovskou duševnou chorobou, ktorú si pravdepodobne zapríčinil neodborným zaobchádzaním s ukradnutou mágiou. K jej prejavom patrí podivuhodné správanie, stihomam, rozštiepenie osobnosti a v extrémnych prípadoch aj trápne vyznania lásky istej temperamentnej kapitánke LEP.Artemisova choroba prepukla v najnevhodnejšom okamihu. Nebezpečný protivník z Helinej minulosti chce zničiť škriatkovskú Atlantídu. Podarí sa Artemisovi vyslobodiť z väzenia vlastnej mysle aj zo zovretia obrovského kalmara, aby včas zachránil podmorskú metropolu a jej obyvateľov?Siedmy diel svetoznámej série Eoina Colfera prináša vzrušujúce a nepochybne aj zábavné dobrodružstvo.

počet strán: 304
hmotnosť: 300g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Artemis Fowl 6. - Časový paradox

6. diel
Pre Artemis nie su problémy ničím novým. Dá sa povedať, že ich priam priťahuje. Ľudožraví trollovia, ozbrojení a nebezpeční (a technologicky vybavení) škriatkovia, goblini chrliaci plameňa - s tím všetkým sa už Stretol. Rozhodol sa pustiť do kriminálnej činnosti vacsi spätej s mágiou. Lenz ... Jeho matka je teraz smrteľne chorá. Artemis Fowl musí cestovať späť do minulosti, aby ukradol Lieko z ÚKRF mladého majstra zločinu - z ÚKRF Artemis Fowl. Veru tak. So škriatkovskou pomocníčkou kapitánkou Helou Krátkou po svojom boku sa Artemis vracia do minulosti, aby zviedol Súboj sám so sebou. Dobrodružstvo sa môže začať.

počet strán: 334
hmotnosť: 330g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Artemis Fowl 5. - Stratená kolónia

5. diel
To by nebol Artemis Fowl, aby sa zase do niečoho nezaplietol. A kvalifikácie na to súvisí s problémami spoločenstvo škriatkov.Časové kozľa, Ktory udržiavalo démonové V inej dimenziám, sa čoraz rýchlejšími rozpadáva. Démoni sa tak bez varovania zjavujú na Zemi. Keby sa o tom dozvedeli ludia, utajením spoločenstvo škriatkov by bolo ohrozené. Preto sa škriatkovia usilujte predvídať Ďalšie zjavenia. No ani geniálny kentaur Kopyto nevie rozlúštiť potrebnom časovom rovníc. Lenz vie, na koho sa mozem obrátiť o pomoc. A tak sa Artemis Fowl a jeho priatelky elfka Hela Krátka stretnú v divadle na Sicílii, aby bolí svedkami ďalšej návštevy démona na Zemi. Okrem nich však v divadle čaká na príchod démona aj dvanásťročná Minerva ...

počet strán: 317
hmotnosť: 310g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Artemis Fowl 4. - Opalin podvod

4. diel
Kriminálny génius Artemis Fowl sa vracia ... a s ním aj jeho skvelá a nebezpečná protivníčka Opal Koboiová. Artemis sa spočiatku vôbec nepamäti na svet škriatkov a vracia sa na svoje nezákonné chodníčky. V Mníchove sa chystá ukradnutá slávny impresionistické maľby z Medzinárodnej banky. Nevie, že jeho stará nepriateľka Opal utiekla z vážením - a na svojom Mies zanechala klon. Teraz pripravuje pomstu všetkým, Ktory ho ublížili, Nezahŕňa Artemis.

počet strán: 304
hmotnosť: 295g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Artemis Fowl 3. - Kód večnosti

3. diel
Artemisov otec sa po päťročnom väznení vracia domov ako nový človek - a na Artemisovo zdesením ako čestný muž. Musí otcovi sľúbiť, že sa vzdá dráhy kriminálnika. Predtým však ešte chce dokončiť svoju poslednú plán. Artemis zostrojil superpočítač z technológie, Ktory ukradol škriatkom. Prístroj sa volá C-kocka a hľa tá Najnovšie Ľudské technológia je v porovnaní s Nou zastaraniu. Dohodne si stretnutie s vplyvným chicagským obchodníkom Jonom Spirom, aby s ním uzavrel obchod týkajúci sa, ako inak, C-kocky. No Spiro mu nastaví páske - ukradne jeho vynález a smrteľne zraní Butlera. Artemis vie, že jediná nádejami na záchranu verného osobného strážca spočíva v použití magických schopností škriatkov. Opäť sa teda musí stretnutiu so svojou starou súperkou, kapitánkou Helou Krátkou z LEP-rechaunskej škriatovskej polície. Butlera zachráni už len zázrak a tentoraz sa zdá, že Artemisova zásoba šťastia sa práve minula ...

počet strán: 352
hmotnosť: 340g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Artemis Fowl 2. - Arktický incident

2. diel
Pokračovanie úspešnej knižky Artemis Fowl o nezvyčajnom trinásťročnom chlapcovi, Ktorý sa svojou genialitou postará svojmu okolím o množstvo problémov ...

počet strán: 304
hmotnosť: 375g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Artemis Fowl 1.

1. diel
Slávny čarodejnícky učeň Harry Potter dostáva konkurenciu – dvanásťročného chlapca Artemisa Fowla. Artemis je netypický hrdina, ktorý unáša škriatkov a kradne tajomstvá. Medzi Artemisom a škriatkami z Dolného sveta, čo sa snažia oslobodiť zo zajatia leprechaunku Helu Krátku, prepukne nemilosrdný boj. Kapitánka Hela Krátka používa metódy Jamesa Bonda a Artemis proti nej bojuje svojím mimoriadne vyvinutým dôvtipom o skrytý zlatý poklad.

Navyše čitateľov, ktorí rozlúštia hádanku, napísanú tajným škriatkovským písmom, čaká príjemné prekvapenie.

počet strán: 280
hmotnosť: 350g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Cudzinci v stajni

"... mal som zničiť Sandy Lane, raz a navždy." Keď toto Rosie začula, jej najhoršie podozrenia sa potvrdili. Majitelia jazdeckého klubu Sandy Lane sú v zahraničí a o klub sa stará Tom spolu s ostatnými členmi. Všetko bolo v poriadku až do chvíle, keď sa zjavila záhadná dvojica, ktorá im mala pomôcť. Jediná Rosie ich podozrievala a zdá sa, že mala pravdu...

počet strán: 111
hmotnosť: 130g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Druhé podanie

Po predčasnom úmrtí matky i spolužiačky Moniky sa šestnásťročný Michal ocitá na šikmej ploche. Tenis, ktorému upísal detstvo, ho už nenapĺňa, a tak sa pokúša hľadať zmysel života vo výtvarnom umení, do ktorého ho zasväcovala jeho nebohá matka. Bohémske prostredie na strednej škole, noví spolužiaci a nová láska ho dostanú do súkolia, ktoré mnohých mladých ľudí zvykne zomlieť a z ktorého sa ťažko hľadá východisko. Ak nenachádzajú porozumenie v rodine, hľadajú ho na ulici, v partii, v droge. Z každej cesty však existuje návrat.

počet strán: 112
hmotnosť: 200g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Panička v líščej koži

Slovenské ľudové rozprávky zo zbierky sama Czambela v podaní Ondreja Sliackeho. Po vyše storočí ožívajú pod citlivou rukou spisovateľa staré príbehy a ukazujú sa v celej kráse.

Nádherná knižka plná zázračností a rozprávkových skvostov.

počet strán: 117
hmotnosť: 665g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Posolstvo jednorožcov

Jednorožce sú stelesnením dobra, a kým sú pohromade, nemá zlo šancu. Jeden z jednorožcov sa však oddelí od stáda, a tým je dobro narušené. Ničomný čarodejník Valgar chce ovládnuť celú Lilandgariu. Vypustí z temnoty hrozné netvory a snaží sa nájsť strateného jednorožca, aby zničil dobro raz a navždy, a oslobodil z hlbín pekla najmocnejšieho démona všetkých čias Golroga. Do Lilandgarie s

počet strán: 282
hmotnosť: 535g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Tehanu

Po dlhšom odmlčaní sa americká spisovateľka Ursula Le Guinová vrátila ku svojim obľúbeným hrdinom a pokračovala v rozprávaní o ich osudoch. Čarodej Ged, ktorý bol na začiatku príbehu malým pastierom, a mladá kňažka Tenar sa po mnohých rokoch opäť stretávajú, aby spoločne bojovali proti zlu, ktoré sa ani tým najmocnejším mágom nepodarilo zlikvidovať.

Na začiatku sveta žili na prvých ostrovoch, ktoré sa vynorili z peny, iba draky. Čas plynul a všetko sa menilo. Draky sa rozdelili na dva tábory, divé draky ostali na západných ostrovoch a tie, ktoré nevedeli lietať, odplávali na východ. A dodnes medzi nami žijú ľudia, ktorí si dračiu minulosť pamätajú...

počet strán: 214
hmotnosť: 350g

veková kategória: 10 - 14 rokov

Image-empty-state.png

Tajomstvá

India býva vo veľkom honosnom dome s mamou, ktorú nemôže vystáť a s otcom na pokraji nervového zrútenia. Podľa vzoru svojej hrdinky Anny Frankovej si India začne viesť denník, kam píše tajomstvá, čo spozorovala v dome. Zlatka býva v nájomnom byte so svojou babkou, ktorú zbožňuje. Bojí sa však, že sa bude musieť vrátiť k mame a krutému otčimovi. Aj ona si vedie denník, ktorý je vzburou voči nevlastnému otcovi, preto sa aj volá Manuál na mučenie Mizerného Miltona. Náhodné stretnutie dievčat vyústi do veľkého priateľstva. Keď je Zlatka prinútená utiecť pred nevlastným otcom, India, inšpirovaná životom svojej obľúbenej hrdinky, pre ňu vymyslí skvelý úkryt. A najväčšie tajomstvo dievčat je na svete!

počet strán: 224
hmotnosť: 405g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Dievčatko z krajiny Drakov - Tajomstvo Legelynu

Druhý diel úspešného fantazijného príbehu Dievčatka z Krajiny Drakov a jej nezvyčaných priateľov. Deti sa dozvedia, čo sa stalo s Dievčatkom a malým čarodejníckym učňom Dereqom. Dievčatko a Dereq budú musieť utekať a skrývať sa v divočine, budú hladovať i trpieť smädom, veštiť i kradnúť... Na úteku sa stretnú s mnohými nebezpečnými bytosťami. Dievčatko sa dokonca stretne zoči-voči so samotnou zlou čarodejnicou Hissatam!

počet strán: 224
hmotnosť: 290g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Dievčatko z krajiny Drakov - Mezzarthys

Príbeh sa odohráva na dvoch kontinentoch, ktoré v pradávnej minulosti tvorili jeden celok. Pred tisíckami rokov však Zamykač času pevninu oddelil na dva kontinenty. V jednej z nich, Mezzarthys, sa uchovali prastaré čarodejné schopnosti, okrem ľudí je osídlená duchmi a nadprirodzenými bytosťami, čas tu plynie pomalšie. Druhý kontinent, Krajina Drakov, je naša súčasná civilizácia. Najlepšiemu čarodejníkovi z Mezzarthys sa podarilo otvoriť časopriestorové tunely do Krajiny Drakov. Vtedy čarodejnica Attanai v detskom veku ušla do Krajiny Drakov. Založila si tu rodinu, z ktorej jej zostala vnučka. Attanai ju pošle do Mezzarthys k svojím sestrám, mocným čarodejniciam. Zlá čarodejnica Hissatam totiž chce jej vnučku využiť na získanie moci v Mezzarthys. Podľa prastarých predpovedí môže čarodejnici k prevzatiu vlády dopomôcť dieťa... Dievča si v novej krajine musí zvykať na nové príbuzné, odlišnú civilizáciu a orientovať sa v silách dobra a zla. Aby ju Hissatam nevypátrala, musí sa maskovať, nikto nesmie poznať jej meno, preto je pre všetkých iba Dievčatko.

počet strán: 371
hmotnosť: 350g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Dieťa zo smetiaka

Hrdinka April sa narodila 1. apríla. Volajú ju Aprílová prehánka, lebo veľa plače. A dieťa zo smetiaka preto, lebo tak sa začal život malej April – našli ju opustenú v odpadkovom koši. Práve oslavuje svoje 14. narodeniny a je rozhodnutá dozvedieť sa pravdu o svojej minulosti. Pri pohľade späť si spomína na niekoho, koho volala mamina.

počet strán: 158
hmotnosť: 280g

veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Zdravia šťastia vinšujeme (Zora Mintalová Zubercová/František Hříbal)

V minulosti si ľudové tradície všetci ctili a vážili. Každý si ich pamätal, aby vedel, čo má robiť v zime, na jar, v lete a na jeseň a aby to všetko naučil svojich potomkov. Tak sa ľudové tradície, vzácne dedičstvo našich predkov, uchovávali a po stáročia dedili z rodičov na deti. Skúsme si ich priblížiť, spoznať, pochopiť a zapamätať z lásky a úcty k našim dávnym predkom. Kniha predstavuje najdôležitejšie sviatky a zvyky všetkých štyroch ročných období prerozprávané pre deti a aj špeciálne kapitoly narodenie, svadba a smrť, pretože aj to patrí k životu.

Hlavný text je doplnený ukážkami textov detských piesní, kolied, vinšov, detských riekaniek a pranostík.

Komu sa kniha môže páčiť: Deťom, ktoré sa chcú viac dozvedieť o tom, ako ľudia kedysi prežívali sviatky počas roku.

počet strán: 248
hmotnosť: 680g
veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Snehová sestra (Maja Lunde)

Adventný príbeh vyrozprávaný v 24 kapitolách citlivo a poeticky približuje ducha Vianoc.

Štedrý večer sa blíži. Pre Juliana je to najkrajší deň v roku. Vôňa perníkov a mandarínok, praskanie ohňa v kozube a blikotavé svetlo sviečok. Tento rok je však všetko iné. Julianova rodina prežíva hlboký smútok. Julianova staršia sestra Juni ochorela a náhle odišla. Otec s matkou sú natoľko presiaknutí bolesťou, že na Vianoce nemajú ani pomyslenia. Zmenili sa na tiene niekdajších rodičov, stratili životnú radosť, fantáziu, družnosť a schopnosť počúvať. Krátko pred Vianocami sa Julian zoznámi na plavárni s novou priateľkou Hedvigou. Červenovláska so zelenými očami je nesmierne zhovorčivá, priateľská a miluje Vianoce. Pozve Juliana na horúcu čokoládu do svojho vianočne vyzdobeného domu, kde každá izba dýcha nezabudnuteľnou žiarivou atmosférou umocnenou snehovými vločkami za oknom. Ale aj Hedviga skrýva ťaživé tajomstvo, ktoré musí Julian objaviť...

Kniha ako stvorená na predvianočný čas a prípravu na Vianoce. Snehová sestra je krehká ako snehová vločka, silná ako vianočné čaro, srdečná ako vrúcne priateľstvo, mystická ako plameň sviečky, jednoducho vyráža dych.

počet strán: 200
hmotnosť: 880g
veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Vianočná koleda (Charles DIckens)

Pán Scrooge je známy ako lakomec a jeho chamtivosť nepozná hraníc. Dokonca ani na Vianoce sa jeho tvrdé srdce neobmäkčí, len podráždene a s kyslým výrazom na tvári sleduje predvianočný zhon. Nečakaná a tajuplná návšteva, ktorá ho vyľaká, však mnohé zmení. Navštívi ho Marley, jeho dávny obchodný partner, čo by však nebolo nič neobvyklé, keby Marley nebol dávno mŕtvy. A nebude to len duch Marleyho, ale pána Scroogea prídu osobne pozrieť aj ďalšie prízraky. Štedrý deň sa neúprosne blíži a s ním možnosť vykúpenia. Prehodnotí Scrooge svoj doterajší život, alebo sa bude naďalej utápať v pocitoch odporu a nenávisti? Najkrajší príbeh veľkého anglického rozprávača " Vianočná koleda" z roku 1843 aj v súčasnosti dokáže zaujať a osloviť čitateľov po celom svete.

počet strán: 116
hmotnosť: 290g
veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Most do krajiny Terabithia

Hrdinami knihy Most do krajiny Terabithia i jej filmovej podoby je chlapec Jess a dievča Leslie, ktorí sa stanú nerozlučnými priateľmi. Leslie rada rozpráva príbehy plné fantázie a čarov a Jess zase rád maľuje. Leslie vovedie Jessa do nového sveta plného predstavivosti a fantázie a spoločne vytvoria tajomné kráľovstvo Terabithia, čarovné miesto, kam jediná cesta vedie na starom lane ponad potok v lese blízko ich domovov. Tu spoločne vládnu kráľovstvu a bojujú proti Temnému pánovi a jeho tvorom.

počet strán: 160
hmotnosť: 265g

veková kategória: 9+

Image-empty-state.png

Alica v krajine zázrakov (Lewis Carroll, preklad Juraj Vojtek)

Príbehy o Alici v krajine zázrakov a za zrkadlom, ktoré povymýšľal a spísal ešte v 19. storočí anglický matematik a profesor na univerzite v Oxforde Lewis Carroll, sa stali obľúbenými prakticky na celom svete. Alicu poznajú deti a dospelí rovnako ako Pippi Dlhú pančuchu, Pinocchia alebo Medvedíka Pú. Je známa vec, že matematici majú už z titulu svojho zamestnania neraz veľkú tvorivú fantáziu a zmysel pre obdivuhodné kombinácie, paradoxy a nezmysly. Zmysel pre krásne a bláznivé nezmysly mal aj Lewis Carroll – a jeho Alica sa v tom fantastickom nezmyselnom svete pohybuje s detskou samozrejmosťou a bezstarostnosťou, až dospelí nevychádzajú z údivu. A občas si pritom aj zaveršuje a zaspieva. Jej bláznivé príbehy by mali pobaviť nielen deti, ale aj rodičov či už starých alebo mladých.
Vynikajúci preklad do slovenčiny od profesora Juraja Vojteka a Viery Vojtkovej.

počet strán: 255
hmotnosť: 710g

veková kategória: 10+

Image-empty-state.png

Zlodejka kníh (Markus Zusak)

Liesel Memingerová prichádza do nemeckého mestečka Molching, kde ju čakajú adoptívni rodičia. Postupne si zvyká na krik a výčitky novej mamy Rosy i na láskavosť nového ocka Hansa. Liesel si nachádza priateľov – aj toho najlepšieho, ktorý sa do nej zaľúbi. Zoznamuje sa so slovami, učí sa ich čítať i zapisovať. Počúva hudbu, ktorou jej ocko obveseľuje mestečko. A hoci by to od nej asi nik nečakal, kradne knihy.
Na všetko, čo vnímavá Liesel prežíva, však dopadá tieň Adolfa Hitlera, ktorý vládne Nemecku a nepochybne aj srdciam väčšiny jeho obyvateľov. Jej ocko nacistickému poblázneniu odolal a Liesel sa čoskoro naučí rozlišovať medzi svetom „tam vonku“, kde treba na požiadanie hajlovať či vešať zástavy so svastikami, a svetom „vnútri“, v dome, kde sa v pivnici ukrýva mladý židovský utečenec.
Blíži sa koniec vojny, život je čoraz ťažší a Smrť, rozprávač strhujúceho príbehu Liesel Memingerovej, má čoraz viac práce. Jeho pohľad sprevádza čitateľov od prvej stránky po poslednú a prifarbuje ju melanchóliou i čiernym humorom.

počet strán: 448
hmotnosť: 450g

veková kategória: 10+

Image-empty-state.png

Czechoslovakia: Behind the Iron Curtain (Zuzana Palovic/Gabriele Beregházyová)

Take a journey into the borderland of the Red Empire, during an ideological battle that saw the world ripped in half. Dare to step into communist Czechoslovakia, where the controlled East and the free West converged at their closest.
This is a story of ordinary people caught up in the midst of the 20th centurys greatest political experiment. Through tales only told in whispers, glimpse into the everyday reality of those whose entire universe was ruled by the Hammer and the Sickle.

počet strán: 612
hmotnosť: 1420g

veková kategória: 8+

Image-empty-state.png

Veľký návrat (Zuzana Palovič/Gabriela Beregházyová)

Na začiatku 21. storočia otvorila Európa svoje hranice krajinám spoza bývalej železnej opony.
Víza na Západ sa stali minulosťou a viac ako 100 miliónov občanov vrátane Slovákov získalo slobodu pohybu. Po viac ako dekáde hromadných odchodov sa mnoho priekopníkov vracia zo Západu domov.

Táto kniha prináša 58 hlasov z politiky, biznisu a spoločenských organizácií. Medzinárodní Slováci, ktorí odišli, spoznali iný svet a prišli späť, sa delia o svoje pohľady na prerod svojho národa. Päťdesiaty deviaty hlas patrí samotnej autorke. Odhaľuje podmanivý osobný príbeh straty, uvedomenia a znovunájdenia.

Dnes sa stratené dcéry a synovia Slovenska vracajú domov. Sú cestovateľmi v čase a nositeľmi zmien. Dokazujú, že návrat nie je len možnosťou, ale i nesmiernou príležitosťou.

počet strán: 284
hmotnosť: 1410g

veková kategória: 8+

Image-empty-state.png

Slovensko Legenda lipy

Táto kniha pozýva na sentimentálnu cestu do hĺbky slovenskej a slovanskej duše. Otvára chodníček do čarovného sveta, ktorého vstup chráni lipa.
Jej posvätný srdcovitý list je šifrou nesúcou príbeh ľudí, ktorí sa zrodili na križovatke svetov.

počet strán: 210
hmotnosť: 760g

veková kategória: 10+

Image-empty-state.png

Tigrí tím - Gladiítorov zlatý poklad (Thomas C. Brezina)

Počas triedneho výletu sa Tigrí tím zrazu ocitne v časoch antického Ríma. Z Beáty sa stane otrokyňa, Lukáš musí bojovať s gladiátorom! Začnú sa však diať aj oveľa bláznivejšie veci. Tigrí detektívi odhalia plány rímskeho vládcu a pokúsia sa ich prekaziť. Ide skutočne o časovú dieru alebo je všetko len podvod? Podarí sa kamarátom vypátrať bájny zlatý poklad? počet strán: 136 hmotnosť: 220g poštovné: $2.75 veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Lovci prízrakov vo veľkom nebezpečenstve (Cornelia Funke)

Expertovi na prízraky Tomovi Tomskému hrozí nebezpečenstvo! Najprv sa zdá, že skúška na získanie Diplomu lovca duchov tretieho stupňa bude s pomocou Hedvigy Rascovicovej a prízraku Huga prebiehať celkom bezproblémovo. No strašidelné javy v malej obci Močaristá začínajú byť čoraz hrozivejšie: domy sa pomaly prepadajú do bahna, pach potuchliny zamoruje ovzdušie a z hmly sa ozýva kvílenie, ktoré trhá uši. Pri stretnutí s Dvanástym poslom Toma prepadá hrozivé podozrenie... počet strán: 160 hmotnosť: 250g poštovné: $2.75 veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Lovci prízrakov na strašidelnom hrade (Cornelia Funke)

Teodora Zhrýzaného sa zmocňuje zúfalstvo. Len čo sa stal správcom hradu Šerý vrch, už ho zo spánku vytrhávajú hrôzostrašné zvuky a nepochopiteľné strašidelné javy. Tu mu môžu pomôcť už len najlepší lovci prízrakov na svete. Tom Tomský, Hedviga Rascovicová a prízrak Hugo začínajú pátrať po príčine nevysvetliteľných udalostí. A zakrátko sa zoznámia s Krvavou barónkou... počet strán: 128 hmotnosť: 240g poštovné: $2.75 veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Lovci prízrakov na mrazivej stope (Cornelia Funke)

V pivnici sedí slizký prízrak! Tom chce už iba jedno: uniknúť. Tu mu však ponúkne svoju pomoc skúsená lovkyňa prízrakov Hedviga Rascovicová. Keď sa s prízrakom zoznámia bližšie, nezdá sa Tomovi až taký hrôzostrašný. Všetci traja spoločne vytvoria neporaziteľný tím lovcov prízrakov a onedlho dostanú prvú objednávku: majú sa vydať po mrazivej stope... počet strán: 134 hmotnosť: 250g poštovné: $2.75 veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Bratia Levie srdce (Astrid Lindgren)

Krásny, nevídaný, strhujúci príbeh odvahy, cti a verného priateľstva, ktoré zvíťazilo nad smrťou, zradou a nenávisťou. Bratia Karl a Jonatan sa ocitajú v krajine Nangijala, ktorá sa nachádza za ďalekými hviezdami, kam sa poberajú všetci ľudia po smrti. V boji proti netvorovi svojou odvahou deťom od 9 do 12 rokov dokážu, že sú hodní mena Bratia Levie srdce. počet strán: 216 hmotnosť: 450g poštovné: $3.27 veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Riskantná výprava Benediktovej tajomnej spoločnosti (Trenton Lee Stewart)

Benediktova tajomná spoločnosť sa vydáva na novú misiu! Po tej poslednej si Reyny, Pelendrek, Kate a Anamarie poriadne vydýchli a oslavovali úspech. No radosť netrvá dlho. Majú novú úlohu - nájsť pána Benedikta. Vyzerá to tak, že kým pripravoval misiu pre našich nadaných kamarátov, sám padol do pasce Nechpada Oponu. Na záchranu pána Benedikta však majú len sedem dní a musia sa postaviť najväčšej výzve zo všetkých! 2. diel série počet strán: 448 hmotnosť: 530g poštovné: $3.27 veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Benediktova tajomná spoločnosť (Trenton Lee Stewart)

Si nadané dieťa a hľadáš špeciálnu príležitosť? Benediktova tajomná spoločnosť bude tým pravým pre teba. Keď sa v novinách objaví tento zvláštny inzerát, mnoho detí sa prihlási na veľmi čudné, ba až záhadné testy. Uspejú však iba štyri výnimočné deti – Reyny Maldún, George Pelendrek Washington, Kate Wedrólová alias Mocná Kate, vládkyňa hromu a blesku a Anamarie Anti Antikontrová. Aká je ich úloha? Tajná misia, ktorú splnia len tí najmúdrejší a najvynaliezavejší. Aby v nej uspeli, musia v utajení infiltrovať Vzdelávací inštitút pre veľmi osvietených, kde platí jediné pravidlo: Tu neplatia žiadne pravidlá! Dokážu zvládnuť ten najťažší test zo všetkých, keď je v stávke ich priateľstvo? 1. diel série Kniha Benediktova tajomná spoločnosť je vhodná pre deti od 9 do 12 rokov. počet strán: 448 hmotnosť: 580g poštovné: $3.27 veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Hrdinský zápisník (Klára Jarunková)

Táto knižka vyšla prvýkrát v roku 1960 (naše vydanie je z roku 1980). Vtedy boli deťmi vaši starí rodičia. Bola tiež prvou knihou pre deti, v ktorej ich nevychovávali dospelí, ale príbeh rozprával sám chlapec. Vďaka jeho „hrdinstvám“ spoznáte svet úplne odlišný od toho, v akom žijete v súčasnosti. Vtedy naša krajina nebola samostatným štátom, ale spoločným pre Česko i Slovensko. V obchodoch sme neplatili eurami, ale československými korunami, a v škole žiaci oslovovali učiteľov súdružka a súdruh. Vaši rovesníci vtedy ani len nesnívali o mobilných telefónoch či tabletoch, dokonca neexistovali ani automatické práčky. No podobné huncútstva, aké povymýšľali Miroslav Fazuľka a jeho na svete najlepší kamarát Mišo Juran, určite zažívate aj dnes. Lebo priateľstvo, humor a smiech budú deti potrebovať vždy. Aj keď sa z nich stanú dospelí. počet strán: 103 hmotnosť: 380g poštovné: $2.75 veková kategória: 10-12 rokov

Image-empty-state.png

Slovenské dejiny v obrázkoch

Slovenské dejiny v obrázkoch od najstarších čias po súčasnosť - kniha zahŕňa všetky najdôležitejšie, ale aj menej dôležité, no zaujímavé okamihy slovenských dejín. Aby čitateľa nenudila, nie je v nej veľa textu, no o to viac obrázkov ("komixová forma"), ktoré dotvárajú písané slovo. počet strán: 128 hmotnosť knihy: 900g poštovné: $3.75 veková kategória: 10-12 rokov

bottom of page