Predškoláci

Knižky pre deti od 4 do 6 rokov.

Tajný vianočný hosť (Annette Amrhein)

Medveď ešte nikdy nemal Vianoce. Ako dobre, že tohto roku sa nestihol uložiť na zimný spánok! Rozhodol sa, že pre lesné zvieratká usporiada oslavu. S nadšením sa pustil do príprav: poslal pozvánky, zohnal orechy aj med a doprostred jaskyne postavil peknú jedličku. Vyzdobil ju slamenými hviezdičkami a červenými jabĺčkami. Ako tak chystal všetko pre svojich hostí, ani si nevšimol, že ostatné zvieratká sa ho boja. Už nadišiel Štedrý večer na stole horeli sviečky, rozvoniavalo jedlo, ale nik nechodil. Medveď bol sám a smutný rozmýšľal prečo…

počet strán: 32
hmotnosť: 390g
veková kategória: 4-6 rokov

Somárik a vianočný anjel (Otfried Preussler)

Keď sa somárik v jedno ráno zobudí, jeho mama je preč! Našťastie však nezostane dlho sám. Navštívi ho malý anjel, ktorý vie, kde ju nájde: v jasličkách, kde sa v noci narodil Ježiško. Spolu sa vydávajú na cestu k maštali a pozývajú aj ostatných, aby sa k nim pridali. Prizvú deti, pastiera s ovečkami, rodinu pekára, tetu z bistra „Klobása“ a dokonca aj policajta - títo všetci sa k nim pripájajú a spoločne zažívajú zázrak Vianoc.

počet strán: 32
hmotnosť: 280g
veková kategória: 4-6 rokov

Mimi a Líza - Záhada vianočného svetla

Mimi vidí svet rukami a ušami. Je totiž nevidiaca. Spolu so svojou najlepšou kamarátkou Lízou už navštívili veľa fantastických svetov plných zábavy, ale aj záhad. Teraz konečne prišli Vianoce. Mimi a Líza spoločne so susedmi z domu zdobia nádherný, veľkolepý stromček. Ibaže žiarovky na ňom nechcú svietiť. Kam zmizlo to čarovné vianočné svetlo? Utieklo? Alebo ho ktosi ukradol? Možno v tom má prsty podozrivý sused Viliam, ktorý sa s nikým nekamaráti. Odpoveď sa skrýva v minulosti, keď boli susedia ešte malými deťmi. Mimi a Líza sa teda vydajú na dobrodružnú cestu časom, aby vrátili Vianociam ich očarujúce svetlo.

počet strán: 104
hmotnosť: 460g
veková kategória: 4-6 rokov

Kubko sa teší na Vianoce

Hurá, za pár dní sú Vianoce! Kubko sa už nevie dočkať. Čas však rýchlo ubieha a dovtedy má ešte veľa práce: musí pripraviť adventný kalendár pre svojho zajačika Zorra, pomáhať piecť medovníčky, vyrobiť prekvapenia pre celú rodinu… A, samozrejme, najdôležitejšia úloha: zaobstarať vianočný stromček s ockom a bratom Danielom. Skutočná výzva pre chlapov, kam sa už ráta aj on. Ako sa mu to všetko podarí, to si prečítate v tomto vianočnom príbehu.

počet strán: 24
hmotnosť: 80g
veková kategória: 4-6 rokov

Zajac a korytnačka a iné rozprávky

Krásne ilustrovaná zbierka 23 krátkych rozprávok s ponaučením.

počet strán: 55
hmotnosť: 200g

veková kategória: 4-6 rokov

Zlaté zvonky (Mária Rázusová-Martáková)

Zlaté zvonky sú reprezentatívnym výberom tých najlepších rozprávok, básničiek, riekaniek a pohybových hier, ktoré Mária Rázusová-Martáková vytvorila, prerozprávala a prebásnila pre deti od predškolského veku. Kto by nepoznal Kozliatka, Tri prasiatka, Zatúlané húsa, O hlúpom mýšatku, či nezabudnuteľnú Snehulienku, kde dobro víťazí nad zlobou a zákernosťou? Mnohé generácie detí si nevedia ani len predstaviť, že by išli do postieľky bez najobľúbenejšieho leporela Môj macík...
V tomto výbere ich nájdete všetky a ešte omnoho viac – pre potešenie detí, rodičov i starých rodičov.

počet strán: 160
hmotnosť: 825g

veková kategória: 4-6 rokov

Rozprávky o kohútikovi a sliepočke (Michal Černík)

Krátke rozprávky o kohútikovi a sliepočke na dedinskom dvore vyvolávajú úsmev, lebo nápadne pripomínajú spolunažívanie medzi ľuďmi. Plnofarebná kniha vychádza v "slnečnej" príťažlivej typografickej úprave, veľké písmená vychádzajú v ústrety začínajúcim čitateľom. Ideálne čítanie pre prvákov.

Ilustroval: Stanislav Duda

počet strán: 62
hmotnosť: 300g

veková kategória: 4-6 rokov

Predškolák s Fragmentíkom do školy

Táto kniha plná úloh, ktoré rozvíjajú tvorivé schopnosti, učia sústredeniu a dôslednosti pri práci, je určená všetkým predškolákom. Jej rozsah a usporiadanie zaručuje veľkú pestrosť úloh z hľadiska obsahu aj náročnosti. Sú tu cvičenia na uvoľňovanie ruky, rozoznávanie číslic a jednoduché počítanie, spoznávanie farieb a rozdielov v obrázkoch, ale aj úlohy na logické myslenie a vedomostné otázky.

počet strán: 88
hmotnosť: 885g

veková kategória: 4-6 rokov

Poslali ma naši k vašim (Mária Ďuríčková)

Lahodné zvukomalebné a rytmicky príťažlivé vyčítanky, hádanky, povedačky a rapotanky okrem estetických zážitkov rozväzujú detský jazýček. Skvelé ilustrácie vynikajúceho maliara a vzácne texty ľudovej slovesnosti, ktoré zostavovateľka zbiera a selektuje vyše pol storočia, napĺňajú stránky veselej knihy pre najmenších.

Zostavila: Mária Ďuríčková
Ilustroval: Miroslav Cipár

počet strán: 60
hmotnosť: 205g

veková kategória: 4-6 rokov

Moja rozprávková čítanka

Psíček Ťapko, mačička Micka, dobrácky pes Ťarboš, diviačik Kviko a včielka Elka sú hlavnými hrdinami tejto zábavnej knižky plnej nádherných obrázkov. Žijú na čistinke uprostred rozprávkového lesa. Každý deň ich čaká zaujímavá udalosť a nové dobrodružstvo. Život je tu zaujímavý a pestrý. Raz k nim zavíta známy Cirkus Markus, inokedy sa zasa môžu tešiť na súťaž vo varení ?Varený-pečený?, z ktorej si víťaz odnesie cenu ?Zlatej varešky?. Prídu však aj krušné chvíle, keď sa zjaví škriatok Palček a v rozprávkovom lese obráti všetko naruby. Nech sa však stane čokoľvek, naši malí hrdinovia napokon vždy nájdu správne riešenie. Všetky prekážky sa im podarí odstrániť usilovnou prácou a obetavou priateľskou pomocou. Ich zábavné príbehy sa stanú nezabudnuteľným čitateľským zážitkom malých školáčikov. Starostlivo vyberané rozprávočky, básničky a príbehy s obrazovými skratkami sú vynikajúcou príležitosťou pre malých čitateľov, aby si nenásilným spôsobom obľúbili čítanie a bez ťažkostí sa v ňom zdokonalili.

počet strán: 80
hmotnosť: 590g

veková kategória: 4-6 rokov

Čítanie na dobrú noc s veľkými písmenami

Nápadito ilustrované príbehy naplnené dobrom a láskou. Ideálne rozprávky na čítanie v postieľkach pred spaním!
Na 86 stranách plnofarebných obrázkov si môžete prečítať láskyplné príbehy o hviezdach a spánku, o Slnku a o počasí, o Mesiaci a priateľstve, o 4 ročných obdobiach, o deťoch a o tom, čo ich baví robiť. Pekné príbehy naplnené dobrom sú ideálne na čítanie do postieľok.
Obsahuje mnoho farebných názorných ilustrácií. Je to skvelá knižka na čítanie alebo predčítanie, k rozprávaniu, vyhľadávaniu a prehliadaniu!

počet strán: 63
hmotnosť: 420g

veková kategória: 4-6 rokov

Barbie a tajomstvo víl

Tušili ste, že medzi nami žijú v dôkladnom utajení víly? Keď Kena nečakane unesie skupina víl, prídu za Barbie jej dve priateľky, módne návrhárky, s prekvapivým priznaním: obe sú v skutočnosti víly a Ken sa nachádza v tajomnom rozprávkovom svete!
počet strán: 32
hmotnosť: 360g

veková kategória: 4-6 rokov

Ako krtko vyliečil myšku (Zdenek Miler/Hana Doskočilová)

Ďalší z príbehov obľúbeného krtka a jeho kamarátov. Tento krát krtko precestuje celý svet. Myška ochorie a krtko podnikne dlhú a dobrodružnú výpravu za zázračným liekom pre svoju kamarátku. Prejde skoro celý svet a nakoniec nájde to, čo hľadá doma na lúke. Tak ako to už v rozprávkach býva, všetko nakoniec dobre skončí, myšku vylieči rumanček.

počet strán: 85
hmotnosť: 485g

veková kategória: 4-6 rokov

Bill a Ben chlapci z kvetináča a ich kamaráti

To sú ale huncúti!
V záhrade, kde žijú, im nič neunikne.

Zápasia s odpadkovou príšerou, súťažia s korytnačkou v zbieraní orechov, musia si poradiť so zradnou lepiacou páskou, zrátať všetky okruhliaky v okolí...

Chcete prežiť ďalšie príbehy spolu s chlapcami z kvetináča? Vyberte sa teda do záhrady plnej záhad, prekvapení a dobrodružstiev

počet strán: 94
hmotnosť: 375g

veková kategória: 4-6 rokov

Budeme si čítať

V našej knižke ponúkame všeličo zaujímavé na čítanie pre prváčikov, malých objaviteľov vo svete slov a viet. Milý prváčik, na každej stránke sa dozvieš čosi nové, nezvyčajné či zábavné. Zaujímavé príbehy, básničky, prekrásne obrázky - to všetko nájdeš na stránkach tejto knižky. Možno zo začiatku sa ti ešte bude čítať ťažko a pomaly, ale neboj sa, pôjde ti to čoraz lepšie a lepšie. Zapoj svoju fantáziu a ver, že sa nebudeš nudiť...

počet strán: 48
hmotnosť: 285g

veková kategória: 4-6 rokov

Kolo, kolo mlynské

Kolo, kolo mlynské, hádam každý z nás pozná túto pesničku a zároveň detskú hru. V tejto knižke sa však ukrývajú aj mnohé iné, stačí len nájsť si čas a zahrať si ich, zaspievať či zarecitovať so svojimi ratolesťami. Maličkým možno zahádať aj hádanku, napríklad: Pod klobúkom na jednej nohe stáva. Čo je to? (Huba)

A pred spaním môžeme deťom prečítať rozprávku. Aj o dievčičke, čo slúžila u kozičiek, či o kocúrovi, čo sa v čižmách vybral do sveta. Alebo aj takúto, počúvajte, deti:
Bol na svete jeden mechúrik.
Bol na svete sám ako palec, nuž sa vybral do sveta.
Ako tak chodí po tom svete, z boka na bok sa prevaľuje, stretne slamku...

Hry, riekanky, rečňovanky, vyčítanky, pesničky, hádanky, príslovia, porekadlá, úslovia, vinše, koledy, balady, povesti, rozprávky.

počet strán: 120
hmotnosť: 620g

veková kategória: 4-6 rokov

Macko Puf - Veľký nápad

Kengurke sa nepáči, že je malá. Tak veľmi by chcela vyrásť! Je smutná, pretože neustále potrebuje pomoc svojich kamarátov. Sama nedokáže natrhať ani jablká na mamičkin koláč, lebo nedosiahne na vetvy jablone... V tomto príbehu Kengurka dokáže, že nie je dôležité, kto je aký malý, ale to, akú má vytrvalosť a aké má veľké srdce.

počet strán: 32
hmotnosť: 340g

veková kategória: 4-6 rokov

S veveričkou do prírody

Na jar deti veverička povodí po záhrade, v lete sa pôjdu okúpať na jazero a zabavia sa na letnej slávnosti, na jeseň si budú púšťať šarkana a v zime si užijú sánkovačku a postavia si snehuliaka.

počet strán: 8
hmotnosť: 325g

veková kategória: 4-6 rokov

Peter Pan

Ten, kto chce, aby ho navštívil Peter Pan, musí v neho veriť. A Wendy Darlingová v neho verila, poznala všetky jeho dobrodružstvá a spolu s mladšími bračekmi Johnom a Michaelom sa na Petra Pana deň čo deň hrávali. Čo si o Petrovi Panovi myslela ich psia pestúnka Nana, to presne nevieme. Zato ale vieme, že nebyť jej, možno by sa Petra Pana nikdy nedočkali! Nana totiž našla jeho tieň a schovala ho. A tak sa musel vydať pre svoj stratený tieň do domu Darlingovcov, spoločne so svojou kamarátkou vílou Cililig. A to bol začiatok nezabudnuteľného dobrodružstva!

počet strán: 96
hmotnosť: 660g

veková kategória: 4-6 rokov

Leví kráľ

V ďalekej Afrike leží zem, ktorú levy nazývajú svojim kráľovstvom. Vládne jej kráľ Mufasa s kráľovnou Sarabi. Keď sa im narodí Simba, následník trónu, ich šťastie je dokonané. Kým sa však Simba stane naozajstným kráľom všetkých zvierat, musí prejsť ťažkou skúškou.

počet strán: 96
hmotnosť: 660g

veková kategória: 4-6 rokov

Moje najmilšie 5-minútové rozprávky a príbehy

Táto kniha je určená ako prvé čítanie pre začínajúcich čitateľov, ale tiež na to, aby ste ju svojim deťom čítali pred spaním. S krátkymi rozprávkami o prefíkanom zajacovi, o ovečke s čiernym očkom, o ježkovi, ktorý chcel schudnúť, o zaľúbenom čmeliakovi a s mnohými ďalšími dieťa rýchlo zaspí, a naviac sa mu budú snívať príjemné, upokojujúce sny.
Kniha obsahuje i niekoľko klasických rozprávok: Kocúr v čižmách, Červená čiapočka, Pani Zima a iné.

počet strán: 80
hmotnosť: 455g

veková kategória: 4-6 rokov

Najkrajšie bájky o zvieratkách

Kniha plna krátkych bájok o zvieratkách. Na konci každej bájky je aj krátkou vetou vysvetlené, aké ponaučenie si môžu deti z tohto príbehu zobrať. Tieto príbehy majú aj veselé a pestré ilustrácie.

počet strán: 46
hmotnosť: 265

veková kategória: 4-6 rokov

Slovenské rozprávky, hádanky a rečňovanky (Elena Chmelová/Jaroslav Vodrážka)

Ako sa malé deti najlepšie naučia svoj materinský jazyk? No predsa pomocou riekaniek, rapotaniek, vyčítaniek, pesničiek, detských hier a prvých rozprávok. Predkladaná kniha ponúka presne všetky tieto „pomôcky“, v ktorých sa navyše nachádza aj životná múdrosť generácií. Tieto klenoty ľudovej tradície neuveriteľne ľahko učia deti kráse jazyka a prebúdzajú v nich krásny vzťah k vlastnému jazyku, a cez materinský jazyk i k národu. Táto kniha svojim spracovaním a obsahom patrí do zlatého fondu slovenskej tvorby pre deti.

počet strán: 176
hmotnosť: 905

veková kategória: 4-6 rokov

Cesta za šťastím

Uprostred Mora fantázie leží neveľký Kvitnúci ostrov. Najkrajšie dievčatko z tohto ostrova sa volá Celestínka. Valentín je škriatok, ako napokon všetci z kvitnúceho ostrova, a jeho srdiečko bije len pre Celestínku. V deň keď sa Valentínov pohľad stretol s Celestínkiným, rozhodol sa, že si získa jej lásku. Preto musel odísť hľadať Modrého vtáka.
V knižke sa dozviete o nebezpečenstvách, ktoré Valentín musel prekonať, aby uskutočnil svoj sen

počet strán: 62
hmotnosť knihy: 430g

veková kategória: 4- 6 rokov

Čimčarara, čim - rečňovanky, veršíky pre deti

Knižka najznámejších rečňovaniek, veršíkov, hádaniek, pesničiek a rýmovaných žartíkov. Všetky už preveril čas a o ich obľúbenosti svedčí skutočnosť, že rovnako ako ich poznajú dnešné deti, poznali ich generácie detí pred nimi. Už samotný názov knižky hovorí, že ide o verše, ktoré si deti ľahko zapamätajú a rady si ich spolu s rodičmi hovoria. Pri knižke môžete spoločne prežiť úsmevné chvíle so svojimi malými čitateľmi, poslucháčmi, alebo dokonca s recitátormi.

počet strán: 64
hmotnosť knihy: 330g

veková kategória: 4- 6 rokov

Dobrodružstvá medvedíka Gombíka

Možno si poviete: aké už len môže zažiť plyšový medvedík dobrodružstvá? Nuž, môže. Lebo náš plyšový medvedík nie je len taká obyčajná hračka. Je to svetaskúsený námorník, ktorý na svojich plavbách po šírych moriach už kadečo videl a všeličo prežil. A keď budete pozorne čítať, dozviete sa aj prečo má také nezvyčajné meno a ako sa ocitol v starom námorníckom kufri na povale

počet strán: 77
hmotnosť knihy: 390g

veková kategória: 4- 6 rokov

Dobrodružstvá škriatka Valentína (Charles Busquets)

Pre mnohými a mnohými rokmi žil v Krajine škriatkov Valentín. Zapáčila sa mu susedova dcéra Celestínka, tak sa rozhodol získať si ju za ženu. Modrý vták Šťastlivák mal pomôcť škriatkovi získať krásnu Celestínku a zmeniť tak celý škriatkov život...
Prečo práve modrý vták? Aké nebezpečenstvá na zaľúbeného škriatka na ceste za vysnívanou dievčinou čakali vám prezradí táto čarovná knižka knižka, ktorá vás isto poteší aj svojimi nádhernými ilustráciami.

počet strán: 87
hmotnosť knihy: 680g

veková kategória: 4- 6 rokov

Kolo, kolo mlynské - rečňovanky, veršíky pre deti

V tejto knihe nájdete najznámejšie rečňovanky a veršíke, ktoré sú ľahko zapamätateľné aj pre malých škôlkárov. Rozkošné ilustrácie, ktorými sú rečnovanky a veršíky doplnené, pomôžu dieťaťu rozvíjať predstavivosť a zároveň pochopiť, o čom číta. S touto knižkou zažijete veľa krásnych chvíľ a nejeden veľký zážitok, keď ich bude vaše dieťa prednášať v rodinnom kruhu alebo v škôlke.

počet strán: 48
hmotnosť knihy: 210g

veková kategória: 4- 6 rokov

Krtko a autíčko (Zdenek Miler/Eduard Petiška)

Krtko zo svojho kopčeka pri ceste závistlivo pozoruje autá, ktoré prechádzajú popri ňom. Ide si oči vyočiť. Ach, ako by len chcel autíčko! Keď sa môžu v autách voziť psíky, prečo by sa nemohol aj krtko? Lenže krtka nik nezavolá, aby sa previezol. A tak sa pokúsi zostrojiť si autíčko sám. Lenže autíčko sa nechce ani za svet pohnúť z miesta. Našťastie, natrafí na pokazené autíčko, ktoré polámal jeden neposlušný chlapec. Kamarátka myška krtkovi poradí, kde autíčko opravia. Šťastný krtko sa už vozí na krásnom červenom autíčku. Istotne povozí aj múdru myšku.

počet strán: 64
hmotnosť knihy: 400g

veková kategória: 4- 6 rokov

Modrý zajačik

Letí, letí, všetko letí, čo má krídla..., bocian letí. Čo to nesie v batôžku? Malé čudo chlpaté, modré je i ušaté. Hľa, veď je to zajačik, malý modrý ušiačik. Onedlho spozná svet, mamku, ocka, celý les. Zvieratá naň čakajú, hry sa spolu zahrajú. Rýchlo otvor túto knižku, prečítaj si rozprávočku. No a keď vezmeš kocku, na konci sa zahráš trošku.

počet strán: 70
hmotnosť knihy: 425g

veková kategória: 4- 6 rokov

Modrý zajačik 1

Možno ste už dakedy videli bociana, ale určite ste sa tak nepotešili, ako pán Uško s pani Uškovou,keď ho zazreli,ako letí k ich domčeku: konečne budú rodičmi! Všetko bolo nádherné až do chvíle, kým neotvorili batôžtek od bociana. Zjavil sa v ňom zajačik a hľa -čuduj sa svete je celý modrý! viac sa dočítate o tomto modrom zajačikovi a jeho príbehoch v knižke.

počet strán: 70
hmotnosť knihy: 440g

veková kategória: 4- 6 rokov

Moja prvá abeceda s písankou

Knižka je plná veselých obrázkov, rytmických veršíkov vhodných pre predškolákov i malých školákov. V písanke je celá abeceda.

počet strán: 68
hmotnosť knihy: 225g

veková kategória: 4- 6 rokov

Moja prvá čítanka

V tejto jedinečnej knižke nájdete pestré príbehy, verše, riekanky, bájky, vtipy a hádanky začínajúcich čitateľov, ktorí si naviac chcú vyskúšať i svoje herecké umenie v divadelných scénkach. Sú tu tiež rady a príklady ako písať listy. Pestré prvé čítanie, ktoré je obľúbenou knižkou v školách.

počet strán: 48
hmotnosť knihy: 280g

veková kategória: 4- 6 rokov

Moje najmilšie rozprávky

26 klasických rozprávok s nádhernými ilustráciami.

počet strán: 320
hmotnosť knihy: 1255

veková kategória: 4- 6 rokov

Myška v knižke a iné básničky a rapotačky (Ivona Mišíková)

Viac ako 50 básničiek pre najmenších čitateľov v celofarebnej knižke s prekrásnymi novými ilustráciami.

počet strán: 24
hmotnosť knihy: 280g

veková kategória: 4- 6 rokov

Najkrajšie príbehy o zvieratkách

Napínavé strhujúce príbehy o zvieratkách - živo a prirodzene ilustrované rozprávky. Vynikajúca knižka na predčítavanie, napäté otázky, hádanky a hľadania. Veľké množstvo príležitosti zaujať pozornosť dieťaťa.

počet strán: 86
hmotnosť knihy: 440g

veková kategória: 4- 6 rokov

Najkrajšie rozprávky bratov Grimmovcov

Táto prekrásna kniha obsahuje 13 najobľúbenejších rozprávok bratov Grimmovcov. Sú vytlačené veľkými písmenami a doplnené farebnými ilustráciami, aby sa do čítania s potešením pustili aj malí začiatočníci.

Obsah: Perníková chalúpka, Dupinôžka, Boženka a Ruženka, Vlk a sedem kozliatok, Kráľ Drozdia brada, Červená čiapočka, Braček a sestrička, Brémski muzikanti, Kubo a šťastie, Popoluška, Hviezdne toliare, Snehulienka a sedem trpaslíkov, Šípková Ruženka

počet strán: 138
hmotnosť knihy: 645g

veková kategória: 4- 6 rokov

Nové príbehy z dvora veselého gazdu Fera

Deti, viete, čo je nové na gazdovskom dvore? Že nie? Tak vám teda prezradíme, že medzi zvieratká zavítali noví kamaráti – pštrosy Emka a Emil. Ak sa chcete dozvedieť, ako sa zoznámili s obyvateľmi gazdovského dvora, či to, ako im pomáhali pri záchrane strašiaka, začítajte sa do nových príbehov tejto rozkošne ilustrovanej knižky.
To však nie je všetko, čaká na vás ešte šesť nezbedných prasiatok a vianočné prekvapenie...

počet strán: 60
hmotnosť knihy: 440g

veková kategória: 4- 6 rokov

O zvedavom šteniatku (Zdenek Miler/Iva Hercíková)

Zvedavé šteniatko je rovnako milá a zábavná postavička ako Krtko. V obrázkovej knižke pre deti predškolského veku sú tri príbehy, ktoré k ilustráciám Zdeňka Milera napísala Iva Hercíková.

počet strán: 72
hmotnosť knihy: 345g

veková kategória: 4- 6 rokov

Psík Fúzik a iné rozprávky

Poď si čítať o potulkách malej striebornej kvapky, čo sa nevedela vynačudovať nad svojimi premenami, poď objaviť svoje vlastné schopnosti a neopakovať sa po druhých, ako to robil kohútik Zlatopierko, poď sa spolu s nezbedným psíkom Fúzikom naučiť pravidlám cestnej premávky, poď si čítať zaujímavé príbehy a tak spoznávať svet, ktorý ťa obklopuje ...

Z obsahu: Strieborná kvapka, Zlatopierko, Psík z Klobáskovej ulice

počet strán: 48
hmotnosť knihy: 270g

veková kategória: 4- 6 rokov

Rozprávkový poklad

Zbierka klasických rozprávok - Šípková Ruženka, Kráska a zviera, Červená čiapočka a Kocúr v Čižmách

počet strán: 64
hmotnosť knihy: 460g

veková kategória: 4- 6 rokov

Veľká kniha pre malé deti

Táto kniha pre malé deti obsahuje rozprávky, básničky, pesničky, hádanky a veľa iných zaujímavostí.

počet strán: 130
hmotnosť knihy: 1080g

veková kategória: 4- 6 rokov

Veršovaná abeceda (Táňa Pastorková)

Knižka je určená deťom v predškolskom veku a prváčikom. Každé písmeno abecedy je napísané tlačeným aj písaným písmom a sprevádzané jednoduchou básničkou a tiež farebným obrázkom, ktorý súvisí s jej obsahom. Veselé krátke riekanky deti ľahko pochopia a tiež si ich dobre zapamätajú.

počet strán: 32
hmotnosť knihy: 100g

veková kategória: 4- 6 rokov

Veselé rozprávky o zvieratkách

Máte radi rozprávky o zvieratkách? Tak toto je tá pravá knižka práve pre vás. V tejto knihe sú rozprávky o zvieratkách, ktoré ste ešte nikde nepočuli. Napr. Myšiatko a ceruzka, O nevďačnej mačke, Zajačik a somárik, Oblak v korýtku, Sliepočka, Pokrútená básnička... Kniha je bohato ilustrovaná a určite sa vam zapáči!

počet strán: 80
hmotnosť knihy: 335g

veková kategória: 4- 6 rokov

Zábavná kniha pre prvákov a škôlkarov

Pomôže vášmu dieťaťu pripraviť sa na to, čo ho čaká v prvej triede. V tejto knihe nájde veselé obrázky, rozprávky, básničky hádanky, hry a hlavolamy. Na príprave textov i obrázkov spolupracovali pedagógovia a detskí psychológovia.

počet strán: 130
hmotnosť knihy: 780g

veková kategória: 4- 6 rokov

Zábavné príbehy o zvieratkách

V tejto krásne ilustrovanej knižke, plnej vtipných príbehov sa deti dozvedia čo zažil malý zajko Kajko na svojom prvom výlete...

počet strán: 126
hmotnosť knihy: 610

veková kategória: 4- 6 rokov

Zvieratká a ich priatelia

9 milých príbehov o zvieratkách a ich kamarátoch.

počet strán: 78
hmotnosť knihy: 495g

veková kategória: 4- 6 rokov

Zvieratká a ich deti

Krátke príbehy o zvieratkách s výbornými ilustráciami: Lev, Slon, Tiger, Hroch, Polárny medveď, Žirafa, Panda, Ťava, Nosorožec, Leopard, Opica, Kengura, Krokodíl, Vlk, Bizón, Zebra, Vydra, Sivá veverička, Líška, Vačica oposum, Medveď grizly, Svišť prériový, Skunk, Bobor, Ježko, Králik, Medviedik čistotný, Rys, Burunduk, Dikobraz, Kuna, Jazvec, Kravy, Husi, Somáre, Hydina, Ovce, Kone, Králiky, Býk, Morky, Pes, Mačky, Kozy, Poníky, Prasce

počet strán: 48
hmotnosť knihy: 510g

veková kategória: 4- 6 rokov

Veselý Trubač z Chichotánie (Lýdia Dumcevová)

Napínavý príbeh z rozprávkovej krajiny, v ktorej zlý Ochochon unesie veselého vládcu Chichotánca Múdreho. Jeho syn Veselý Trubač, sa ho vydá hľadať. Na svojej ceste bude mať aj dvoch nezvyčajných pomocníkov - bratov Peťka a Timka zo skutočného, nerozprávkového sveta.

rok vydania: 1976

počet strán: 44
hmotnosť knihy: 0.85lb

veková kategória: 4- 6 rokov

Rozprávky Čierneho Filipa

Rozprávky čierneho Filipa sú určené pre najmladších čitateľov. Knižka približuje deťom prostredie Bratislavy.

rok vydania: 1989

počet strán: 85
hmotnosť knihy: 0.90lb

veková kategória: 4-6 rokov

Polienko

Klasická ruská ľudová rozprávka od A. Tolstého s krásnymi obrázkami Juliana Korovina.

rok vydania: 1976

počet strán: 25
hmotnosť knihy: 0.3lb

veková kategória: 4-6 rokov

Macko Puf (A. A. Milne)

Pôvabná rozprávková knižka o príhodách malého macka a jeho priateľov, ktorí si získali malých i veľkých čitateľov na celom svete. Puf, somárik Iháčik, kengurček, prasiatko, tiger, sova a predovšetkým Krištofko Robin prežívajú spoločne dobrodružstvá plné zábavy a úžasnej fantázie, ktoré nás zavedú do nemenej podivuhodného lesa.

rok vydania: 1981

počet strán: 290
hmotnosť knihy: 1.5lb

veková kategória: 4-6 rokov

Honzíkove husličky (Hana Ferková)

Zbierka českých ľudových rozprávok: Mocný Honzo, Hluchý Honzo, Honzíkove husličky, Ako Honzo zajace, Honzo čarodejníkom a O Honzovi, čo rozumel vtáčej reči.

rok vydania: 1988

počet strán: 55
hmotnosť knihy: 0.35lb

veková kategória: 4-6 rokov

Hadí kráľ (Angela Stachová)

Srbskú ľudovú rozprávku o smelom mládencovi a kráľovi hadov prerozprávala Angela Stachová. Knižku veľmi pekne ilustroval Norbert Pohl. Knižka je vhodná pre začínajúcich čitateľov.

rok vydania: 1984

počet strán: 26
hmotnosť knihy: 0.45lb

veková kategória: 4-6 rokov

Vydarená rybačka: Lola a Lelo a ich veselé príhody

Bol raz jeden dom. V tom dome je chodba a v nej skriňa a stolička. Na stene okno a polička. A na poschodí? Nevieš? Predsa detská izbička! Kto v nej býva? Malá výmyselníčka! Volá sa Lola a niekedy aj Lolička. V každom prípade sa s ňou musíš zoznámiť. Jej skvelé
nápady sa ti určite budú páčiť. Má totiž na šibalstvá ten správny nos, teda noštek, lebo Lola je ešte len malé dievčatko. A aby vám bolo spolu veselšie, zoznámiš sa aj s Loliným kamarátom Filipom. Ale je tu ešte niekto, na koho celkom isto nemôžeme zabudnúť. Že kto? No predsa Lelo. Ty nevieš, kto je Lelo? Potom je najvyšší čas, aby sa ti predstavil a ty s ním zažiješ tie ajbláznivejšie príhody, o akých sa ti ani nesnívalo.

počet strán: 76
hmotnosť: 450g

veková kategória: 4-6 rokov

Veršíky o zvieratkách (Ondrej Nagaj)

Kniha plná krátkych básničiek o rôznych zvieratkých.

počet strán: 32
hmotnosť: 450g

veková kategória: 4-6 rokov

Spievanky a hádanky

S ľudovou pesničkou vyrastali generácie detí od malička. Aby sme na ňu nezabudli a bolo nám s ňou dobre aj dnes, zozbierali sme tie najkrajšie spievanky a hádanky. K pesničkám uvádzame aj noty, aby ste si mohli spolu s deťmi nielen zaspievať Tancuj, tancuj, vykrúcaj, vykrúcaj, len mi piecku, nezrúcaj, nezrúcaj..., ale aj zahrať, napríklad na flaute. Spievanky a hádanky s najznámejšími ľudovými pesničkami vychádzajú s pôvabnými ilustráciami Ľuby Končekovej-Veselej.

počet strán: 60
hmotnosť: 165g

veková kategória: 4-6 rokov

Rozprávky pre predškolákov

Štyri klasické rozprávky - O troch prasiatkach, Zlatá kučierka a tri medvede, Kocúr v čižmách a O Červenej čiapočke, spestrené otázkami a krátkymi úlohami, ktoré umožňujú deťom utvrdiť sa v určitých základných pojmoch. Cvičenia sú pre deti skutočnou hrou: prinesú im radosť vždy, keď budú mať chuť ich riešiť.

počet strán: 72
hmotnosť: 450g

veková kategória: 4-6 rokov

Rozprávkový šlabikár: Zlatá kučierka

Jedného dňa sa písmenká rozhodli, že na chvíľu opustia stránky šlabikára a vyberú sa na potulky po rozprávkovej ríši, aby zažili nové dobrodružstvá. A veru bolo ich viac než dosť. Hľadajte ich v rozprávkach Predavačka gaštanov, Zlatá kučierka, Obuvnícki škriatkovia a O zlom vlkovi a kozliatkach
Veľké písmená, klasické príbehy, množstvo aktivít zameraných na výučbu tlačených aj písaných písmen...

počet strán: 94
hmotnosť: 450g

veková kategória: 4-6 rokov

Rozprávkový šlabikár: Šípková Ruženka

Jedného dňa sa písmenká rozhodli, že na chvíľu opustia stránky šlabikára a vyberú sa na potulky po rozprávkovej ríši, aby zažili nové dobrodružstvá. A veru bolo ich viac než dosť. Hľadajte ich v rozprávkach Červená čiapočka, Prieberčivá nevesta, Šípková Ruženka a Škaredé káčatko
Veľké písmená, klasické príbehy, množstvo aktivít zameraných na výučbu tlačených aj písaných písmen...

počet strán: 94
hmotnosť: 450g

veková kategória: 4-6 rokov

Rozprávkový šlabikár: Popoluška

Jedného dňa si abeceda povedala, že už nebude sedieť v šlabikári ani v gramatike a pôjde do rozprávky. Každé písmenko si vybralo rozprávku a šup - vhuplo do knihy. Spočiatku bol krik a zvada. Napokon sa však dohodli - jedny zostali u Popolušky, iné sa ponáhľali do rozprávky Kráska a zviera. Iné sa tešili na Aladinovu čarovnú lampu a tie odvážnejšie sa ponáhľali na pomoc Jankovi a Marienke do Medovníhového domčeka.
Veľké písmená, klasické príbehy, množstvo aktivít zameraných na výučbu tlačených aj písaných písmen...

počet strán: 94
hmotnosť: 465

veková kategória: 4-6 rokov

Rozprávkový šlabikár: Snehulienka

Jedného dňa sa písmenká rozhodli, že na chvíľu opustia stránky šlabikára a vyberú sa na potulky po rozprávkovej ríši, aby zažili nové dobrodružstvá. A veru bolo ich viac než dosť. Hľadajte ich v rozprávkach Snehulienka, Tri prasiatka, Kocúr v čižmách a Pinocchio
Veľké písmená, klasické príbehy, množstvo aktivít zameraných na výučbu tlačených aj písaných písmen...

počet strán: 94
hmotnosť: 450g

veková kategória: 4-6 rokov

Písmenkáči (Jakub Jahoda/Hana Blatnická)

Ahoj, kamarát! Pridaj sa k nám, písmenkám, a spolu objavíme celý svet. V našej abecede je nás veľa, a predsa máme každé svoj príbeh a poslanie. Ak nás správne napíšeš a zoradíš, odhalíme ti slovo, ktoré hľadáš. Ale pozor na naše bodky a dĺžne, ani tie nemôžu poskakovať len tak! V maľovanej knihe plnej veselých veršíkov ťa isto milo prekvapíme a s humorom naučíme, ako majstrovsky zvládať pravidlá správneho písania...

počet strán: 32
hmotnosť: 210g

veková kategória: 4-6 rokov

Písmenká, netlačte sa (Božena Trilecová)

Písmenká, veršíky, veselé príbehy a krásne ilustrácie, to všetko nájdete v knižke pre prváčikov, ktorí sa práve učia spoznávať písmenká, čítať ich a tešiť sa z písaného slova. Zoznámia sa v nej s huncútstvami hodinového škriatka i s vrabcami, ktoré sa chceli podobať na lastovičky. Príjemné čítanie!

počet strán: 48
hmotnosť: 265g

veková kategória: 4-6 rokov

Od rána až do večera: Na gazdovstve

Poznávanie hodín môže byť zábava. Deti sa hravým spôsobom naučia určovať čas.

počet strán: 8
hmotnosť: 240g

veková kategória: 4-6 rokov

Grimovci: O pere vtáka Grifa..

Tri rozprávky obľúbených autorov s bohatými ilustráciami O pere vtáka Grifa, O kráľovnej so striebornými rukami a O kráľovi Drozidia Brada

počet strán: 49
hmotnosť: 255g

veková kategória: 4-6 rokov

O fialke, ktorá nevoňala ( Klaus Bourquain)

Na okraji priemyselného mesta, v malom lesíku, sa rozprestiera lúka. Rastie na nej púpava, stokráska, prvosienka. Dookola stoja stromy - jasany, brezy a jeden dub. A jedne bazový ker. A medzi nimi krásna fialka, ktorej každý pomáha. Fialka, ktorá nevonia...

počet strán: 28
hmotnosť: 230g

veková kategória: 4-6 rokov

Nájdi, čo tu nesedí (Ralf Butschkow)

Betka má hneď zrána zvláštny pocit: Dnes je čosi inak ako včera. Darmo si však láme hlavu, na nič nepríde. A pritom ju obklopujú čudné veci – či už na stole v kuchyni, obchode alebo na ulici. V rúre sa usmieva snehuliak, v nákupnom vozíku sa vytvorilo jazierko a miešačka betónu vyplazuje jazyk...
Môžete sa teda pustiť do pátrania. Ak však máte chuť, zalistujte si v knižke spolu s rodičmi, kamarátmi či starkou. Rýchlo sa ukáže, kto má bystrejšie oči!
Na konci knižky sú zmenšené všetky obrázky. Na nich si môžete overiť, či ste naozaj našli všetko, čo je na smiech – no podvádzať sa nesmie! Nazrite ta, až keď si dôkladne poprezeráte všetky obrázky, platí? A teraz sa už dobre zabavte!

počet strán: 28
hmotnosť: 420g

veková kategória: 4-6 rokov

Moja prvá kniha o ročných obdobiach

Jar, leto, jeseň a zima - s Mirkom a Káťou je spoznávanie štyroch ročných období jednoduché. Ktoré stromčeky a kríky kvitnú na jar? Ako žijú zvieratká? Poznáš ich mláďatká? Aké ovocie môžeš ochutnať v lete? Do akého farebného plášťa sa prezliekajú stromy na jeseň? A ktoré zvieratká sa ukladajú na zimný spánok? Zaujímavá interaktívna kniha pre najmenších s výsuvnými a výklopnými záložkami. ..

počet strán: 16
hmotnosť: 400

veková kategória: 4-6 rokov

Maľované čítanie (Jiří Havel)

Knižka plná krátkych rozprávok je napísaná netradičným a hravým spôsobom, vhodná aj ako prvé čítanie. V texte sú kvôli zjednodušeniu a na spestrenie niektoré slová nahradené peknými ilustráciami. Toto čítanie nie je nijaká drina, ale poriadna zábava a tak to má byť!

počet strán: 48
hmotnosť: 388g

veková kategória: 4-6 rokov

Šibal krtko (Zdenek Miler)

Uprostred prírody čakajú na všetky deti, ktoré maju rady veselé príbehy milého figliara krtka, aj tentoraz nezvyčajné príhody. Krtko, myška, žabka, ježko a zajačik už vystrájajú v lese. Hrajú sa pri vode a vymýšľajú rozličné žartovné kúsky a fígle. Tí najmenší sa s lesnými zvieratkami istotne zabavia a zasmejú. A azda aj rodičia či staré mamy, ktoré deťom vtipné básničky prečítajú. Veď kto nemá rád veselé príbehy s krásnymi farebnými ilustráciami?

počet strán: 32
hmotnosť: 180g

veková kategória: 4-6 rokov

Krtko a televízor (Zdenek Miler)

Prečo je v lese odrazu také ticho? Na stráni pod lesom nebzučia včielky, nehopká zajačik, nevystrája myška. Dokonca aj slniečko zabudlo ísť spať. Čo sa stalo? Slimák vo svojom domčeku priviezol zvieratkám televízor. Žiarivá obrazovka akoby lesných kamarátov zakliala. Pozerajú, hľadia... až ich obrastie husté tŕnie. Krtka nečaká ľahká úloha. Pomôže svojim kamarátom?

počet strán: 48
hmotnosť: 360g

veková kategória: 4-6 rokov

Kapitán žralok (Jutta Langreuterová)

Chlapec Miško sa skamaráti s malým pirátom, kapitánom Žralokom. Keď objavia vo fľaši starú zažltnutú mapu so zakresleným pokladom, vydajú sa ho hľadať. Nájdu však niečo oveľa zaujímavejšie ako pirátsky poklad...

počet strán: 56
hmotnosť: 510g

veková kategória: 4-6 rokov

Hurá do škôlky (Jiří Švandera)

Pre všetkých rodičov a ich deti, ktoré sa chystajú do škôlky: Ničoho sa nebojte! Uvidíte, že rovnako ako Katka a jej kamaráti zažijete hŕbu zábavy a dobrodružstiev. Naša knižka vám ukáže, čo všetko vás v škôlke čaká, a presvedčíte sa, ako super tam môže byť.

počet strán: 56
hmotnosť: 420g

veková kategória: 4-6 rokov

Hovorníček (Daniel Hevier)

Vynikajúca kniha Daniela Heviera a maliarky Oľgy Bajusovej na pomoc v rozvíjaní rečových schopností malých detí.
Hovorníček je hravá obrázková knižka pre každý detský jazýček. Vie sa hrať na riekanky, rečňovanky, hádanky i pesničky, vie rapotať, cinkotať, trilkovať, štebotať, vie sa tešiť spolu s deťmi zo všetkých zvukov, ktorými sa im svet prihovára. Vie však i pomáhať nepoddajnému detskému jazýčku pri osvojovaní si krásnej materinskej reči, aby sa dieťaťu rozviazal skôr, než začne chodiť do školy.

Na jej vytvorení, rozvíjajúcej nielen reč, ale i myslenie najmenších detí, sa podieľali logopédi, psychológovia i jazykovedci.

počet strán: 56
hmotnosť: 420g

veková kategória: 4-6 rokov

Hovoriace písmenká (Libuše Pečonková)

V knižke sa deti stretávajú s personifikovanými písmenkami abecedy, malými bytosťami, ktoré sa s deťmi rozprávajú. Pretože "písmenkových kamarátov" ochotne prijímajú aj celkom malé deti, vytvárajú tak kladný vzťah dieťaťa k znakom, čítaniu a vzdelávaniu. Deti sa presvedčia o tom, že s písmenkami sa dá aj zaujímavo hrať. V riekankách sa stretnú nielen s písmenkami, ale aj s jednoduchými slabikami.

počet strán: 40
hmotnosť: 230g

veková kategória: 4-6 rokov

Gerda: Príbeh veľryby (Adrián Macho)

Malá Gerda je najšťastnejšia veľryba v oceáne. Raz sa však prihodí niečo nečakané a Gerda zostane úplne sama. Vyberie sa teda na plavbu šírym oceánom. Cestou stretáva veľa nových kamarátov: kosatky, tučniaky, čajky a chobotnice. Prezradia jej zaujímavosti o svojom živote, ale aj o oceáne, v ktorom všetci spolu žijú. Nájde nakoniec malá Gerda nový domov?

počet strán: 32
hmotnosť: 470g

veková kategória: 4-6 rokov

Farebná abeceda (Václav Šúplata)

Milé jednoduché básničky s nádhernými ilustráciami. Vhodné aj pre menšie deti.

počet strán: 24
hmotnosť: 425g

veková kategória: 4-6 rokov

Dinosaurus Piko (Leopold Suchodolčan)

Príbeh malého chlapca, ktorý veľmi chcel psa. Namiesto neho ale objavil veľkého dinosaura, a tak sa začalo ich priateľstvo.

počet strán: 25
hmotnosť: 265g

veková kategória: 4-6 rokov

Zvedavý Bobík

Knižka pre deti s veľkými písmenkami o Bobíkovi a jeho dobrodružstvách.

počet strán: 92
hmotnosť: 400g

veková kategória: 4-6 rokov

Macko snehuliakom - Čítaj si sám

Zima prináša zvieratkám radosti aj starosti. Macko Miško si vyskúša, aké je to byť snehuliakom, kamaráti chcú potešiť veveričiaka Tinka a ozdobia mu jeho holý dub, nuž a macko Lacko nájde nový domček. Milé príbehy dopĺňajú básničky, pekné ilustrácie a hry.

počet strán: 93
hmotnosť: 440g

veková kategória: 4-6 rokov

Brumkove veselé príbehy - Čítaj si sám

Veselé príbehy malého macka Brumka, veľké písmená a pestré ilustrácie povzbudia malých čitateľov, aby si túto knihu prečítali sami.

Dvojstránka na konci každého príbehu slúži na zopakovanie niektorých výrazov a podporuje pozorovacie schopnosti detí.

Preklad: Katarína Bukovenová

počet strán: 96
hmotnosť:400g

veková kategória: 4-6 rokov

Abeceda pre Barborku (Mária Števková/Oľga Bajusová)

Písmenká majú nad deťmi magickú moc až do chvíle, kým si neosvoja tajomstvo písma. Jednoduché rytmické veršíky na všetky písmená abecedy evokujú predstavivosť dieťaťa a fixujú vizuálny tvar písmena. Poetické ilustrácie Oľgy Bajusovej poskytujú deťom radosť z hry s písmenkami pred ich vstupom do školy.

počet strán: 56
hmotnosť:160g


veková kategória: 4-6 rokov

Abeceda zjedla deda (Ljuba Štíplová/Edita Plicková)

Pekné básničky o písmenkách z abecedy a veselé príbehy pre predškolákov a prvákov.

počet strán: 63
hmotnosť: 320g

veková kategória: 4-6 rokov

Kamaráti z rozprávok - Mater tajným agentom

V známom príbehu áut z Chladičového údolia sa Mater stane tajným agentom a pomôže odhaliť prečo počas pretekov vybuchujú autá s palivom Allinol.

počet strán: 32
hmotnosť: 350g

veková kategória: 4-6 rokov

Macko Puf - Búrlivé narodeniny

Jedného dňa sa Puf zobudil so zvláštnym pocitom, že dnešný deň bude niečím výnimočný. Kengurka má narodeniny a jej mamička pripravila oslavu.

počet strán: 32
hmotnosť: 255g

veková kategória: 4-6 rokov

Macko Puf - Koľko je hodín

Jedného dňa sa Macko Puf zobudil a pred dverami našiel veľkú obálku. Je pozvaný na oslavu o štvrtej popoludní, ako však bude vedieť koľko je hodín?

počet strán: 32
hmotnosť: 290g

veková kategória: 4-6 rokov

Mláďatá z džungle

Malý Mauglí sa často vracal do džungle za svojimi zvieracími kamarátmi. Nemalo ho rado len jedno zviera: nebezbečný a stále hladný tiger Šér Chán. Keby nebolo kamarátov, raz by už chlapca skoro zjedol. Museli tigrovi pripomenúť, že aj jemu zachránili život. Keď ho však ani to neodradilo od zlého úmyslu, pripraví mu Balú také prekvapenie, na ktoré isto-iste len tak ľahko nezabudne...

počet strán: 40
hmotnosť: 245g

veková kategória: 4-6 rokov

My sme smelí prváci

Chystáte sa s vaším drobcom do školy? Už čoskoro bude lúskať prvé písmená, slová, vety? Máte obavy z toho, ako sa mu bude dariť a či sa mu bude do toho vôbec chcieť? Na tieto a možno aj ďalšie otázky vám odpovie nová knižka My sme smelí prváci, ktorá je ako šitá na vaše dieťa, a tak sa môže veľmi rýchlo stať jeho obľúbenou prvou čítankou.

Zveršované klasické rozprávky, krátke poviedky o kamarátstvach medzi deťmi i zvieratkami, bájky, veselé riekanky, hádanky, vtipy i maľované čítanie doslova vtiahnu vášho prváčika do čítania, ktoré navyše podporia veľké písmená a pestré ilustrácie výtvarníčky Daniely Ondreičkovej.

počet strán: 48
hmotnosť: 215

veková kategória: 4-6 rokov

Prvé čítanie pre malých školákov

V tejto knižke na vás čaká veľa pekných príbehov, bájok, rozprávaní, veršov, hádaniek aj vtipov. Vy malí čitatelia, ak ste už spoznali všetky písmenká a dokážete skladať prvé vety, iste viete, ako veľmi chutí samostatné čítanie, aké úžasné je sedieť pri stole alebo sa krčiť kdesi v kútiku s obľúbenou knižkou a prežívať všetko, čo sa v nej odohráva?! A vy, milí rodičia, určite už dávno viete, že deti, ktoré čítajú, môžu mať veľa otázok, ale sú oveľa lepšie ako nepokoj a výčiny malých unudených dievčatiek a chlapcov. Tak teda poďte! Otvorte novú kamarátku knižku, už sa vás nevie dočkať!

počet strán: 48
hmotnosť: 265g

veková kategória: 4-6 rokov

Rozprávočky aj básničky na doma i do školičky (Božena Trilecová)

Viete o tom, že chodiť do školy môže byť nielen zaujímavé, ale aj zábavné? Že spoznávať písmenká, číslice a nových kamarátov môže byť príjemným dobrodružstvom? Pomôžu vám pritom nielen veršíky a príbehy z našej knižky, ale aj veselé obrázky.

počet strán: 48
hmotnosť: 270g

veková kategória: 4-6 rokov

Veselí prváci (Jozef Pavlovič)

Knižka plná básničiek a príbehov pre najmenších prváčikov.
Krátke príbehy sú vytlačené väčším typom písma a doplnené veselými obrázkami.

počet strán: 56
hmotnosť: 450g

veková kategória: 4-6 rokov

Kamaráti zvieratká (Ivet Dalmády)

Knižka plná zvieratiek a veselých básničiek je určená deťom od 3 rokov.
Deti sa dozvedia, s akými zvieratkami sa môžu stretnúť na dvore alebo v lese, aké môžu uvidieť v meste alebo pri návšteve zoologickej záhrady.

počet strán: 80
hmotnosť: 385g

veková kategória: 4-6 rokov

Macík ide do školy (Alison Reynolds/Lee Krutop)

Príbeh o Macíkovi, určený deťom od troch rokov. Macík sa veľmi bál, keď mal ísť prvý raz do školy. Našiel si tam však kamaráta, a hneď mu bolo veselšie.

počet strán: 12
hmotnosť: 350g

veková kategória: 4-6 rokov

Ezopove bájky (Moje prvé čítanie)

Knižka Ezopove bájky obsahuje niekoľko krátkych poučných príbehov o zvieratkách. Sú rozprávané jednoduchým a zrozumiteľným štýlom, takže im porozumejú aj tie najmenšie deti. Navyše text je písaný veľkými písmenami, ktoré sú vhodné aj pre začínajúcich čitateľov. Čo však na tejto knihe zaujme na prvý pohľad, sú veselé celostránkové ilustrácie.

počet strán: 96
hmotnosť: 305g

veková kategória: 4-6 rokov

ZOOlogické báSNÍČKY (Peter Bolaček)

Kniha je určená najmä deťom predškolského veku. Veľmi hravo a vtipne vo veršoch vykresľuje svet zvieratiek v ZOO a ich pohľad na človeka.

Túto knižku sme dostali od jej autora Petra Bolačeka


počet strán: 63
hmotnosť: 155g

veková kategória: 4-6 rokov

Zlatá loď (Zdenka Laciková)

Krátke básničky pre malých škôlkarov od slovenskej poetky a spisovateľky pre deti Zdenky Lacikovej.

Túto knižku sme dostali od jej autorky Zdenky Lacikovej.

počet strán:92
hmotnosť: 315g

veková kategória: 4-6 rokov

Šla dážďovka na ryby (Zdenka Laciková)

Riekanky a básničky pre predškolákov od slovenskej poetky a spisovateľky pre deti Zdenky Lacikovej.

Túto knižku sme dostali od jej autorky Zdenky Lacikovej.


počet strán: 62
hmotnosť: 260g

veková kategória: 4- 6 rokov

Veľká kniha o operených tvoroch (Yuval Zommer)

Prečo je plameniak ružový? Vie papagáj rozprávať? Ukradne straka všetko, čo sa blyští? Je rybárik dobrý rybár? Prečo niektoré vtáky nelietajú? V tejto knihe nájdete odpovede na tieto i mnohé iné otázky a dozviete mnoho zaujímavostí o tom, ako vtáky lovia, žijú i ako tancujú. Zoznámite sa s mnohými druhmi pestrých, nádherných, smiešnych i prekvapivých operených tvorov z celého sveta.
Túto knihu venovalo vydavateľstvo Slovart.

počet strán: 64
hmotnosť: 780g

veková kategória: 4-6 rokov

Veľká kniha o morských tvoroch (Yuval Zommer)

Prečo chodí krab bokom? Majú medúzy telo z medu a fúzov? Ako to, že tučniaky nezamrznú? Vedia lietajúce ryby skutočne lietať? Je morský koník naozaj koník? Na tieto a mnohé ďalšie zvedavé otázky odpovie krásne ilustrovaná Veľká kniha o morských tvoroch. Malým čitateľom tiež priblíži, ako tieto živočíchy pod vodou dýchajú, akým spôsobom sa pohybujú i to, čím sa živia. Okrem množstva zaujímavých informácií deti čakajú aj interaktívne úlohy, vďaka ktorým bude zoznamovanie sa s rozmanitým svetom morskej ríše ešte zábavnejšie! Komu sa kniha môže páčiť: Malým moreplavcom a rybárom, milovníkom obrovského podmorského sveta!
Túto knihu venovalo vydavateľstvo Slovart.

počet strán: 64
hmotnosť:790g

veková kategória: 6-10 rokov

Moje najmilšie rozprávky (Mária Klenková)

Objavte v Mojich najmilších rozprávkach svet zázrakov, dobrodružstva a príslovečného „žili šťastne, kým nepomreli“. Tento výber prináša osem obľúbených klasických rozprávok (Škaredé káčatko, Cisárove nové šaty, Janko a fazuľky, Medovníkova chalúpka, Popoluška, Žabí princ, Potkaniar, Spiaca krásavica), ktoré sú vernou adaptáciou tradičných rozprávok a príbehov Hansa Christiana Andersena a bratov Grimmovcov. Na ilustrácie bohatá knižka plná rozprávokv skrátenej podobe určite zaujme čiateľov od 5 rokov.
Túto knihu venovalo vydavateľstvo Slovart.

počet strán: 192
hmotnosť: 1060g

veková kategória: 4-6 rokov

Farebné strašidielko (Anna Llenas)

Farebné strašidielko je o pocitoch! Veľmi jasné, jednoduché, priamočiare vety a výrazne ilustrácie zaujmú malého čitateľa a zároveň ponúkajú návod pre rodičov či vychovávateľov. Je všeobecne známe, že malé deti nevedia dobre identifikovať svoje pocity, z čoho dochádza k frustrácii a nedorozumeniam. Táto kniha prevádza základnými emóciami, ako sú radosť, smútok, hnev, strach či pokoj. Tieto pocity sú opísané jednoduchou formou, zrozumiteľnou pre najmenšie detičky. Čo je však veľmi dôležité, žiadna z emócií nie je odsudzovaná alebo označená za nepatričnú. Autorka je aj detská psychologička a arteterapeutka, a ku každej emócii pristupuje láskavo. Veľmi dôležité miesto majú v knihe ilustrácie, vlastne, dostáva sa im viac priestoru ako slovám. Sú jednoduché a zreteľné, no majú veľkú umeleckú hodnotu a vnímanie malých čitateľov nepodceňujú. Navyše, ich forma priam nabáda k tomu, aby sa s knihou ďalej pracovalo. Kreatívni rodičia alebo pedagógovia si ľahko môžu vytvoriť pomôcky a materiál, aby pomohli deťom spracovať túto komplikovanú tému. Súčasťou publikácie je tiež maľovanka od Anny Llenas, ktorá pomôže odomknúť kreatívny potenciál detí, navyše je účinným tréningom šikovnosti rúk a zlepšuje talent. Farebné strašidielko nevie prísť na to, čo mu je. Celkom sa mu doplietli všetky jeho pocity, a teraz treba klbko citov rozmotať. Bude vedieť oddeliť radosť od smútku, hnevu, strachu a pokoja? Vieš, ako sa cíti strašidielko dnes? Čo cíti, keď sa prezlečie za superhrdinu? Alebo keď objíma svoje domáce zvieratká? A keď ochorie a musí zostať doma? S touto maľovankou podľa jedinečnej knihy Farebné strašidielko od Anny Llenas môžu deti kreatívne a zábavne objavovať, a vyjadrovať svoje emócie. Knižka je dvojjazyčná - je písaná po slovensky aj po anglicky Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 48
hmotnosť: 800g

veková kategória: 4-6 rokov

Marta a Jonatán (Petr Horáček)

Veľká obrázková kniha o Marte a Jonatánovi, dvoch osamelých dážďovkách, a o hruške, ktorá medzi nich nečakane spadla. Pustia sa do nej každý zo svojej strany - a tam sa to začne zamotávať. Toto je knižka o delení sa s ostatnými a zároveň o tom, že láska občas prichádza úplne inak ako by sme si predstavovali. Bude vám chutiť! Vďaka vám si knižku užijú aj ďalšie deti. Aby sme ju dostali aj tam, kde to bežne nie je možné, pomôžu nám naši partneri v neziskových organizáciach Človek v ohrození, Návrat, OZ Cesta von, OZ Dorovnávanie šancí a ďalší. Marta a Jonatán patrí do kategórie obrázkových kníh, ktoré u nás zatiaľ celkom chýbajú. Ide o knihy s výraznými ilustráciami, v ktorých je málo textu, no príbeh je pritom veľmi premyslený a má čo povedať aj dospelým. Je to veru kumšt napísať takúto knihu! Vďaka ilustráciám a výrezom v Marte a Jonatánovi bude knižka chutiť už aj dvojročníkom, ktorí sa ešte iba učia pomenúvať svet a skladať slová do viet. Príbeh sa každým otočením strany posúva dopredu, takže si ňou budú vedieť chvíľku listovať aj bez vás. Štvor- a päťročné deti začnú už po pár čítaniach pomerne skoro rozoznávať kľúčové slová a prváčikovia si budú môcť na jednoduchom texte trénovať všetko čo sa naučili v škole. Keďže príbeh je vymyslený naozaj vtipne, nebudú sa pri ňom nudiť. Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 42
hmotnosť: 570g

veková kategória: 4-6 rokov

Cesta na svet (Jana H Hoffstädter)

Cesta na svet je knižka pre zvedavé deti a ich rodičov, ktorí chcú citlivo a pravdivo odpovedať na detské otázky. Aby ju rodičia mali poruke, keď sa deti opýtajú, ako prišli na svet. Zámerom je spoločné čítanie, aby sa rodičom a deťom ľahšie rozprávalo o veciach, o ktorých možno nie je vždy úplne ľahké rozprávať. Príbehom čitateľov sprevádza malý predškolák, ktorý zisťuje, ako prišiel na svet on, a ako sa čoskoro narodí jeho súrodenec. Chce vedieť, čo robia bábätká v brušku, ako sa tam dostali, a prečo sú tam tak dlho, ako napokon vylezú von, a prečo aj tatinkovia nemôžu mať deti, a prečo a ako to a tamto… a mama s tatom vysvetľujú a kreslia… a malý Edo rozpráva deťom, čo už vie… Knižka skúša odpovedať na detské otázky otvorene, ale citlivo. Autorke s tým pomohla pani psychologička Doc. PhDr. Eva Poliaková Csc., ktorá sa téme výchovy detí venuje už dlhé roky a pani doktorka, gynekologička, MUDr. Zuzana Šebíková. Obe sú odbornými garantkami knižky. Cesta na svet je vekovo určená pre deti, ktoré sa začnú vypytovať, ako prišli na svet. U každého je individuálne, kedy sa tak stane. Môžu to byť škôlkári, ale aj malí školáci. Knihu ilustrovala Petra Lukovicsová.
Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 120
hmotnosť: 315g

veková kategória: 4-6 rokov

Veľká kniha o malých tvoroch (Yuval Zommer)

V knihe Veľká kniha o malých tvoroch sa deti zoznámia s lietajúcimi i plávajúcimi potvorkami, čo sa hmýria svetom hmyzu. Dočítajú sa, čo jedia, ako sa rozmnožujú i to, ako sa vyvíjajú od hmyzieho bábätka až po dospelý hmyz. Na stránkach plných nádherných obrázkov sa dozvedia, ktorý chrobák nie je chrobák, čo robí cez deň nočná mora, ako včely vyrábajú med, prečo svrčky cvrlikajú a ešte oveľa viac zaujímavostí zo života chrobákov, mušiek a iných potvoriek. Popritom sa zahrajú na schovávačku s muchou, ktorú musia nájsť na každej dvojstrane.
Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 64
hmotnosť: 790

veková kategória: 4-6 rokov

Včelár Jožko (Simona Čechová)

V pustej doline, kde nič nebolo a nič nerástlo, žil osamelý Jožko. Často mu bývalo smutno. No jedno ráno ho za chalúpkou čakalo prekvapenie. Zatúlaný včelí roj si hľadal nový domov. Jožko sa potešil novým susedkám a zistil, aké je krásne o niekoho sa starať. A aké je dôležité začať od seba, ak túžime, aby sa niečo zmenilo k lepšiemu. Simona Čechová je ilustrátorka a včelárka. Pri včelách vyrastala a tomuto remeslu sa priučila od svojho otca, ktorý sa učil od svojho otca a ten zas od svojho... A tak sú už vyše 120 rokov v rodine Čechových včelári. Včelár Jožko je jej prvá autorská knižka. Pre deti od 3 rokov.
Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 64
hmotnosť: 330g

veková kategória: 4-6 rokov

Tu sme - poznámky k životu na planéte Zem

Pozoruhodná obrázková knižka z dielne kreatívneho autora. Vytvoril ju počas prvých dvoch mesiacov života svojho synčeka, keď rozmýšľal, ako mu jednoducho vysvetliť to najdôležitejšie o našej planéte. Najmä to, že ďalšiu Zem my ľudia nemáme, preto by sme sa mali k nej i k sebe navzájom správať ohľaduplne a s pokorou. Niektoré veci môžu byť na Zemi komplikované, iné môžu byť menej – napríklad byť k sebe milí. Začneme už dnes? Túto originálnu a úprimnú prehliadku po našej planéte si obľúbili deti na celom svete a kniha sa stala knižným bestsellerom. Pre deti od 4 rokov.
Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 48
hmotnosť: 540g

veková kategória: 4-6 rokov

Stína (Lani Yamamoto)

Stína nemá rada zimu. V skutočnosti urobí čokoľvek, len aby sa jej vyhla. Dokonca ani v lete nikdy nevyjde bez pančúch a ponožiek, ktoré jej zakrývajú kolená. Keď prichádza zima, ustupuje dovnútra a vymýšľa dômyselné zariadenia, aby ju ochránili aj pred tým najmenším chladom. Ale pretože teplota ďalej klesá, Stína nakoniec podľahne vábeniu svojej periny a upadne do hlbokého a bezsenného spánku, z ktorého sa prebudí na búchanie na jej dvere. Pred dverami stoja dve deti ofúkané ľadovým vetrom, a Stína sa dozvie, že nič nemôže udržať teplo viac ako priateľstvo. Kniha vytvorená na Islande je krásne ilustrovaný príbeh - ideálne čítanie pre deti do dlhých zimných nocí.
Túto knihu venovalo kníhkupectvo Martinus.

počet strán: 48
hmotnosť: 255g

veková kategória: 4-6 rokov