top of page

Predškoláci

Knižky pre deti od 4 do 6 rokov.

Image-empty-state.png

Martinka a jej kamaráti

V knižke sa dozviete, ako sa malá školáčka Martinka naučila bicyklovať, jazdiť na koni , aj ako priviedla k rozumu tvrdohlavého somárika Huncúta. Nájsť zajkovi Pipovi nový domov, to bola ťažká úloha aj pre ňu. Možno ťažšia, ako sa presťahovať do nového domu a školy. Najväčšiu radosť však Martinke prniesli Vinoce, ktoré očakávala s veľkým napätím.

počet strán: 120
hmotnosť: 350g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Riekanky pre najmenších

Ľudové riekanky určené deťom pre predškolákov zaujímavo rozdelené podľa ročných období. Veselé, rytmické verše im pomôžu zábavnou formou precvičovať si pamäť aj výslovnosť.

počet strán: 76
hmotnosť: 380g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Skôr než príde sníček

Knižka plná príbehov a básničiek, veselých , smiešnych, ale aj vážnych na zamyslenie, poučných a plných fantázie. V Príbehu o šteniatku jazvečíka a jeho mamičke si môžu deti pocvičiť jazýček, v Pipovi sa zase poučia, ako sa treba v zime starať o vtáky, ktoré neodlietajú do teplých krajov. V príbehu Knihomoľ môžu zase hádať správne názvy známych rozprávok... Táto knižka zaujme deti nielen veťer pred usínaním, ale aj počas celého dňa.

počet strán: 120
hmotnosť: 380g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Najmilšie rozprávky

V tejto veľmi pekne ilustrovanej knižke nájdete rozprávky Alica v krajine zázrakov, Kráska a netvor, Pinocchio a Malá morská panna.

počet strán: 80
hmotnosť: 630g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Tri mačiatka tety Mily

Zoznámte sa s Herkulesom, Jonášom a Lucinkou, mačiatkami, ktoré vyrastajú u láskavej tety Mily. Ich veľké dobrodružstvo sa začne v deň, keď jastrab unesie malú Lucinku. Herkules a Jonáš neváhajú ani chvíľu a rozbehnú sa za ňou. Po ceste stretnú zábudlivého zajaca Karotku a jeho priateľa orla Maxa. Pomôžu kocúrikom pri záchrane sestričky a stanú sa z nich dobrí priatelia. Tu sa však príbeh troch mačiatok nekončí. Kým sa vrátia k svojej tete Mily, zažijú ešte všelijaké dobrodružstvá.

Rozprávková knižka pre všetky deti, ktoré majú radi rozprávky plné kamarátstva, dobrodružstva a zvieratiek.

počet strán: 136
hmotnosť: 490g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Zúbkovo

V knižke nájdete 21 veselých básničiek a všetky spája celkom netradičná téma - sú o zuboch.

Postupne sa dozviete aké zúbky máme v puse, kedy nám ktoré narastú či vypadnú. Neobídeme ani ich nepriateľov - zubný plak či zubný kaz. Dozviete sa tiež, čo zúbkom neprospieva, ako sa o ne správne starať, na čo je zubná kefka a ako dlho vydrží dobre slúžiť a čo za zázraky dokáže ústna voda.

Básničky sú vtipné a zábavné, veľmi jednoduché a ľahko zapamätateľné. Hoci deťom vysvetľujú pomerne zložitú tému, vďaka hravej forme to vonkoncom nie je nuda.

Knižku napísal Peter Bolaček (ktorý má napriek stredne pokročilému veku ešte stále všetky zuby) a ilustrovala Marcela Takáčová Rosmányová.

počet strán: 35
hmotnosť: 120g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Abeceda spať mi nedá

Abeceda je večnou témou predškolákov a prváčikov. Tentoraz si ju zobral na mušku skutočný čarodej slovných hier, očarujúcich rýmov a vtipných metafor. Každému písmenku venoval vtipnú veršovanku, tak, aby si ho malý čitateľ nielen rýchlo a lepšie zapamätal, ale aj pochopil, kam konkrétne písmeno abecedy patrí, ako a prečo v spojení s ďalšími písmenami dokáže vytvoriť slovo a následne ako slová vytvárajú vety. Nádherne ilustrovaná plnofarebná knižka deti nielen pobaví, ale je výbornou pomôckou pri výučbe abecedy už v predškolskom veku.

počet strán: 64
hmotnosť: 320g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Bosé nôžky

V knižke nájdete 18 príbehov šesťročnej škôlkárky Petry.

počet strán: 60
hmotnosť: 200g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Čin-Čin

Pôvodné vydanie milej knižky Ľudmily Podjavorinskej plnej básničiek o lenivom vrabčiakovi Čimovi z roku 1971 s ilustráciami Viery Gergeľovej.
Po mnohých príučkách sa napokon z neho stane správny vrabčí otec. Knižka je aj o jeho krásnej žienke Činke, o gajdošovi Čmeľovi, zlatej muške, lastovičkách i o pani Vilme...

počet strán: 95
hmotnosť: 200g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Knižka s kalkulačkou medvedíka Pandy

Knižka s kalkulačkou medvedíka Pandy ukáže deťom, aké zábavné môže byť riešenie matematických príkladov pomocou kalkulačky. Deti môžu zapisovať výsledky priamo do knižky a potom ich zotrieť.

počet strán: 14
hmotnosť: 150g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

O Veternom kráľovi

Slovenská ľudová rozprávka zo zbierka Pavla Dobšinského.
Jeden kráľ mal syna a dcéru, ktorý boli veľmi pekní a celý svet ich obdivoval. Raz sa kráľ s dcérou viezli v koči, keď v tom zafúkal vietor a zrazu dcéra z koča zmizla. Hľadali ju všade, ale nikde jej nebolo. Kráľ bol z toho veľmi zronený a jeho syn ho utešoval a navrhol mu, že on si sestru pôjde hľadať, a tak mu dal kráľ požehnanie...

počet strán: 10
hmotnosť: 120

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Walt Disney - Veselé Vianoce

Vianočné príbehy hrdinov z klasckých rozprávok Walta Disneyho:
- Dielňa deda Mráza
- Malý káčer a Vianoce chudobných detí
- Veveričkin a Neveričkin vianočný stromček
- Vianočná noc
- Plutov pulóver
- Peter Pan a unesený dedo Mráz
- Mickeyho vianočná rozprávka
- Nehoda a jej následky
- Sedem trpaslíkov a list dedovi Mrázovi
počet strán: 126
hmotnosť: 400g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Palička a kamienok

Zoznámte sa s Paličkou a Kamienkom, ktorí si navzájom pomáhajú, pretože sú priateľmi na celý život! Tento príbeh je oslavou všetkých netypických kamarátstiev a nepravdepodobných dobrodružstiev.

Keď Palička zachránila Kamienok z nepríjemnej situácie, ktorú vytvorila posmievajúca sa Šiška, z dvojice sa rýchlo stanú najlepší priatelia. Ale keď sa Palička dostane do problémov, oplatí jej pomoc Kamienok a zachráni ju?

Táto kniha nesie v sebe posolstvo proti šikane, ktoré pochopí aj najmenší čitateľ.

počet strán: 48
hmotnosť: 365g

veková kategória: 2-4 roky

Image-empty-state.png

Odvážny zajko

Kto to kedy videl, aby sa z bojazlivého domaseda stal odvážny zajko! Zajko Lolo je veľmi bojazlivý a zo svojho domčeka by najradšej nevystrčil ani špičku ňufáka. S kamarátkou Lunou ho čaká poriadne dobrodružstvo, na ktoré sa vôbec neteší. Ak však naberie aspoň kúsok odvahy, zistí, že vonku ho miesto strašidiel čaká krásny svet…

počet strán: 32
hmotnosť: 480g

veková kategória: 2-4 roky

Image-empty-state.png

Šikovný bobor karol - Kto hľadá nájde

Bobor Karol rád šije, pečie, maľuje. Vie šikovne opraviť defekt na bicykli, všeličo zmajstrovať a vyzná sa v pestovaní rastlín. Pri práci mu často pomáha kamarát Gustík. Len škoda, že pri tom často narobia neporiadok.

počet strán: 14
hmotnosť: 370g

veková kategória: 2-4 roky

Image-empty-state.png

Šikovný Bobor Karol majstruje, pestuje a opravuje

Tri zábavné knižky spolu! V prvej knižke ťa bobor Karol zavedie do stolárskej dielničky a zmajstrujete si novú debničku na náradie. V druhej knižke ti Karol a jeho kamarát Gustík poradia, ako zo semienok vypestovať fazuľky a akú dobrotu si z nich môžeš uvariť. A v tretej knižke ti vysvetlí, ako si opraviť defekt na kolese bicykla, ktoré nástroje budeš potrebovať a ako celý postup výborne zvládneš.

počet strán: 112
hmotnosť: 545g

veková kategória: 2-4 roky

Image-empty-state.png

Vianoce v Snehovej Vsi

Čarovné príbehy z mestečka, v ktorom na Štedrý deň akoby zázrakom ožívajú snehuliaci, hračky a zvieratká zo školského kabinetu. Knihu, určenú pre deti od 4 rokov, sprevádza krásnymi ilustráciami výtvarníčka Petra Vybíhalová.

počet strán: 40
hmotnosť: 295g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Pipi a veselá rozlúčka s Vianocami

Vedeli ste, že rozlúčka s Vianocami môže byť zábavná a veselá? Najmä ak ju pripravuje Pippi. Hoci sa čarovné Vianoce chýlia ku koncu, Pippi sa rozhodla, že znova poteší nielen Tomyho a Anniku, ale všetky deti z mestečka.

Cukríkový záhradný chodníček ich privedie k snežnému iglu, v ktorom ich čaká hrniec horúcej čokolády, a po maškrtení aj parádna sánkovačka zo strechy vily Vilôčky. Samozrejme, to zďaleka nie je všetko, lebo treba ešte odzdobiť prekrásnu jedličku plnú dobrôtok a darčekov. Keď je nablízku Pippi, vždy môžete očakávať ďalšie prekvapenia a nové kamarátstva.

počet strán: 40
hmotnosť: 370g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Nádherná vianočná koleda

Len čo napadol prvý sneh, zvieratká sa začali tešiť na vianočnú oslavu a bohatú nádielku. Veverička Škvrnka im rozpovedala, čo všetko zažila vo svete ľudí. Na rozdiel od zvieratiek si deti každoročne pripravovali pre Santa Klausa malú pozornosť ako poďakovanie za darčeky, ktoré im prináša. Zvieratká boli nápadom nadšené a rozhodli sa, že Santa Klausovi darujú niečo nezabudnuteľné. Niečo, čo ho bude ešte dlho hriať pri srdci. Aký darček by mu však urobil najväčšiu radosť?

počet strán: 32
hmotnosť: 400g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Na horách v Závejove

Nórska kniha Bjorna Runera Lieho je poctou zime, ideálnym lyžiarskym podmienkam, kakau s kožkou, mokrým otepľovačkám a tesným lyžiarkam. "Slapsefjell" je rušné horské mestečko, kde to žije najrôznejšími lyžiarskymi aktivitami, s príjemnou atmosférou zimných chát a činností. Život v stredisku pozorujeme od rána do večera a stretáme množstvo najrôznejších postavičiek - lyžiarov, banditu, zamilovaný párik, virtuózneho harmonikára či výrobcu snežníc. Táto farbistá knižka s príjemným humorom, nostalgiou a veľkou dávkou lásky opisuje nórsku chatovú a lyžiarsku kultúru. Krásne ilustrácie sú plné zábavných detailov a prispievajú k uspokojivému čitateľskému zážitku.
Kniha je odporúčaná pre čitateľa vo veku 4-12 rokov, má však potenciál uspieť aj ako kniha bez rozdielu veku čitateľa. Prehovorí ku každému, kto kedy vyskúšal lyžovanie - či už to bol zážitok pozitívny, alebo nie. Knihu vybrala nórska Kultúrna rada a Zväz kníhkupcov do čitateľskej kampane BLA!, ktorá podporuje 5 vybraných obrázkových kníh.

Ilustrácie Bjorna Runera Lieho sa vyznačujú veľkou remeselnou zručnosťou, bohatosťou na detaily a množstvom humoru. Za svoju tvorbu získal viaceré ceny a už skôr napísal i ilustroval viaceré detské knihy. Knihu do slovenčiny preložila mladá, ale už skúsená prekladateľka Eva Lavríková.

počet strán: 48
hmotnosť: 555g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Miška a jej malí pacienti - Školský výlet

Miška s Popíkom sú v lese na hubách, keď natrafia na strateného jazveca. Dievčatko chce zvieratku pomôcť, no zároveň vyhrať súťaž o najväčší hubársky úlovok. Kde len môže byť jazvecov dom? Na školskom výlete spozná Miška papagája, ktorý nechce rozprávať. Určite ho niečo trápi, ale čo? V Miškinej záhrade objavia Popík so Strapáčom raneného krtka. Zvieratko je veľmi slabé a hrozí, že tentoraz prišla pomoc malej veterinárky neskoro. Zachráni ho? Všetko sa dozvieš v nových príbehoch z Lipovej kliniky.

počet strán: 48
hmotnosť: 357g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Miška a jej malí pacienti - Lesný útulok

Miška trávi zimné prázdniny v horách u dedkovho brata Petra, ktorý má útulok pre lesné zvieratá. Spolu s bratrancom Jankom sa tešia, ako budú pomáhať pri starostlivosti o obyvateľov lesa. Postupne si Miška so svojím nerozlučným kamarátom psíkom Popíkom získa dôveru náladového diviaka. Zranený los si nájde cestu k lesnému útulku a čoraz častejšie sa tu objavuje aj zvláštne húkajúca sova. Miška a Popík sa snažia zvieratkám pomôcť. Podarí sa im to? Dozvieš sa v nových príbehoch z Lipovej kliniky.

počet strán: 48
hmotnosť: 360g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Miška a jej malí pacienti - Vianočné príbehy

Prišla zima a všetko navôkol prikryl sneh. V kŕmidle pri dome je čoraz tesnejšie a v takom prípade ľahko dôjde k úrazu. Miška nájde v snehu raneného chochláča a odnesie ho do Lipovej kliniky. A už sú tu Vianoce! Miškina rodina sa stretáva pri štedrovečernom stole a do snehového záveja v záhrade spadne nečakaný hosť – sob zo záprahu Santa Clausa. V betlehemskej maštaľke sú rozličné zvieratá, ale deťom sa najviac páči smutný oslík. Podarí sa dievčatku pomôcť zvieratkám, ktoré ho potrebujú? Všetko sa dozvieš vo vianočných príbehoch z Lipovej kliniky.

počet strán: 48
hmotnosť: 355g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Miška a jej malí pacienti - Stretnutie v horách

Aj tentoraz má Miška plné ruky práce. Počas nocovania u priateľky Evky začuje spev vtáčika – drozda, ktorý hniezdi na balkóne. Tam ho však ohrozuje kocúr. Nájde mu Miška nový, bezpečný domov? A ako pomôže salamandre a stratenému medvieďatku, ktorých stretne na výlete v Beskydách? Čo sa prihodí Popíkovi? A sú medvede nebezpečné? Všetko sa dozvieš v nových príbehoch z Lipovej kliniky.

počet strán: 48
hmotnosť: 360

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Mimi a Líza - Záhrada

V novom príbehu nevidiaca Mimi a jej najlepšia kamarátka Líza objavia za domom nádhernú záhradu. Stará sa o ňu malý čarovný záhradník. Ukáže im zázraky plynutia prírodných cyklov, dozrievania aj rastu. Zatiaľ čo jabĺčka pod dotykom jeho kúzelnej vetvičky dozrievajú, neďaleko, v kontajneri na odpad, sa rodí obrovská Opacha. Aj ona sa chce v záhrade hrať, ale je taká nemotorná, hlučná a nezastaviteľná…

počet strán: 168
hmotnosť: 460g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Králik a medvedica - (Ne)priateľ ďateľ

Králik a medvedica prespali takmer celú zimu. Prichádza však jar a zdá sa, že králik vstal hore zadkom. Každá drobnosť ho vytáča až do vývrtky a ešte sa do lesa nasťahoval aj otravný sused, ktorý neustále robí randál! No to je škandál! Čo s ním budú robiť?! Veď králika načisto porazí. Našťastie má skvelú kamošku medvedicu, ktorú má vždy po boku. Hoci ani ona nie je dokonalá.

počet strán: 112
hmotnosť: 255g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Králik a medvedica - Čosi, kto si

ČĽUP! Králika a medvedicu pri pokojnom letnom kúpaní v jazere vyruší čosi záhadné. Majú sa tešiť alebo sa báť? Je to len malá strapatá sovička alebo obrovská vyhladovaná príšera? Stretne napokon králik niekoho s horšími zlozvykmi, ako má on? Králik nepochybuje o tom, že túto záhadu vyrieši. Keď sa však z najlepšieho dňa v jeho živote stane najhorší, medvedicina pomoc sa mu určite zíde… Príbeh o priateľstve, prijatí a o všestrannom využití čučoriedkového hovienka.

počet strán: 112
hmotnosť: 260g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Bola koza rohatá/Ťahal dedko repku

Kto si zvere, v líščej diere? Ja som koza rohatá, do pol boka odratá... známa rozprávka o koze rohatej, ktorá sa nasťahuje do líščej diery a nevie ju z nej vyhnať ani vlk, ani medveď, podarí sa to až malému smelému ježkovi. V knihe Bola koza rohatá nájdete aj obľúbenú rozprávku o tom, ako dedko ťahal repu. Tá narástla veľká-preveľká a bez pomocníčkov ju sám vytiahnuť nemohol. Obidve rozprávky nesú v sebe posolstvo, že keď si navzájom pomáhame, všetko zvládneme.

počet strán: 48
hmotnosť: 355g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Pupo a Fazuľka

Pupo a Fazuľka sú úplne obyčajní škôlkari. Pupo nosí okuliare, má guľaté bruško a často sa bojí. Fazuľka je zase malá, hanblivá a rada trucuje. A predsa sú obaja skvelé deti – tak ako aj ty! Ich príbehy ti ukážu, ako sa popasovať s každodennými problémami, ako získať zdravé sebavedomie a ako sa tešiť z toho, že sme rôzni – veď práve vďaka tomu je každý z nás skvelý a jedinečný.

Ilustrovala Alena Wagnerová

počet strán: 120
hmotnosť: 515g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Riekanky, hádanky, vyčítanky

Aj vám sa už stalo, že ste chceli svoje dieťa doučiť básničku, ktorú si nezapamätalo zo škôlky, ale ani vy ste si nevedeli spomenúť na jej slová? Pôvabne a roztomilo ilustrovaná knižka Riekanky, hádanky, vyčítanky vám v tomto výborne poradí. Je určená deťom predškolského i mladšieho školského veku, ich rodičom a učiteľom, ktorí v nej nájdu bohatý rezervoár textov na zdokonaľovanie rečových zručností svojich ratolestí.

V knižke nájdete:
RIEKANKY, ktoré sa určite stanú obľúbenou súčasťou repertoára malého recitátora,
HÁDANKY na bystrenie umu malých zvedavcov,
JAZYKOLAMY na precvičovanie nemotorných jazýčkov a
VYČÍTANKY na zaujímavé obohatenie detských hier.

počet strán: 56
hmotnosť: 313g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Danka a Janka (Mária Ďuríčková)

Známe a obľúbené postavičky Danka a Janka sú na nepoznanie rovnaké sestričky dvojčence. Veľmi rady si vymýšľajú a v tejto malej knižke sa vyberú do rozprávky. A nie do jednej – vymyslia až dvanásť veselých rozprávok: O medveďovi Demetrovi, O Gevenduche, O človiečikovi z budíka, O sťahovavom vrabcovi... Je naozaj radosť stretnúť sa s takými milými postavičkami a vychutnať si pôvabné rozprávanie spisovateľky Márie Ďuríčkovej, ku ktorému neodmysliteľne patria ilustrácie Boženy Plocháňovej.
Vydanie z roku 1980

počet strán: 70
hmotnosť: 220g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Div a zázrak

Ruské ľudové rozprávky, piesne a rečňovankys nádhernými ilustráciami Jaroslava Vodrážku. Nájdete tu rozprávku O repke, O pampúšiku, O Máše a medveďovi a mnoho ďalších.

počet strán: 160
hmotnosť: 550g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Toto nie je džungľa!

Vtipná a pútaví dvojjazyčná kniha Toto nie je džungľa! / This is not a jungle!, ktorej autorkou je spisovateľka a psychologička Susanna Isern, nás veselým a poučným spôsobom sprevádza obdobím vzdoru.

Hlavnou hrdinkou knihy je dievčatko menom Paulínka, ktorá sa jedného dňa naučí slovíčko NIE, a všetko je odrazu oveľa zábavnejšie. Jej mama sa snaží situáciu zvládať trpezlivo a pomáhať svojej dcérke prekonať toto náročné obdobie, no príde čas, keď si s ňou už nedokáže rady a nakoniec si povzdychne

počet strán: 34
hmotnosť: 505g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Ako šlo vajce na vandrovku/O troch prasiatkach

Zunovalo sa vajcu na polici ležať. Urobilo kotúľ – a pustilo sa do sveta. Ide, ide...
Vtipná a veselá knižka s ilustráciami Vlada Kráľa s dvomi rozprávkami - Ako šlo vajce na vandrovku a Tri prasiatka. Obidve navodzujú tému priateľstva, pracovitosti a vynikajúce ilustrácie zasa cibria vkus detí.

počet strán: 48
hmotnosť: 400g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Rozprávky

Zbierka rozprávok Hansa Christiana Andersena. Nájdete tu Snehovú kráľovnú, Dievčatko so zápalkami, Malú morskú pannu, Škaredé káčatko a mnohé ďalšie.

počet strán: 124
hmotnosť: 260g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Puf a Muf

Veselé príbehy o dvoch nezbedných kocúrikoch Pufovi a Mufovi doma a v rodine s Miškom, na dedinskom dvore s domácimi zvieratkami, pri športovaní s vrabcom Oskárom, ale aj v divadle, sú ideálnym čítaním pre začínajúcich čitateľov. V knihe je všetko, čo majú deti rady: úsmevné príbehy, vtipné dialógy, krátke vety, veľké písmená a skvelé ilustrácie. Pufa a Mufa deti poznajú aj z kresleného seriálu Viktora Kubala. Kniha vyšla doteraz v deviatich jazykoch.

počet strán: 80
hmotnosť: 350g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Básnička ti pomôže

Pomáhacie básničky pre malé deti.

Básnik Daniel Hevier a maliarka Oľga Bajusová sú autormi neobyčajnej knižky, v ktorej pomocou veselých básničiek deti spolu s rodičmi hravo zvládnu nácvik každodenných povinností, ako umývanie rúk, obliekanie, čistenie zúbkov, meranie horúčky, zaspávanie.

Naučte svoje dieťa básničku, pri prebúdzaní, pri obliekaní, pri jedení, pri kúpaní... A ešte mnoho iných, ktoré sa viažu k bežným činnostiam počas dňa.

počet strán: 40
hmotnosť: 195g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Čarovný oblek Maxa Nixa

Tri príbehy plné energie, vzrušenia a fantázie napísala ikona anglickej literatúry Sylvia Plathová pre svoje deti. Radosť z tvorenia, vrúcnosť, talent a vtip sa preniesli aj do rozprávok, a tak sa Čarovný oblek Maxa Nixa, Kuchyňa pani Čerešničkovej a Báseň o posteliach stali nezabudnuteľným zdrojom potešenia pre veľkých i malých čitateľov.

počet strán: 64
hmotnosť: 285g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Chalúpka z medovníka

Náš priateľ Puf má zo všetkého najradšej med. A pravda všetko, v čom sa táto sladučká dobrota nachádza, napríklad medovníčky. Mňam! Lenže chalúpka z medovníka patrila Zlej Lasici. A to veru medvedík zistil príliš neskoro....

počet strán: 32
hmotnosť: 385g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Deťom - Zdeněk Miler (a Krtko)

Zbierka rozprávok nielen o Krtkovi, ktoré ilustroval Zdeněk Miler.
V knižke nájdete aj príbeh o kohútikovi a sliepočke, kuriatku v obilí, lenivej Gréete, zvedavom šteniatku, pavúčikovi Povrazníčkovi a mnoho ďalších.

počet strán: 100
hmotnosť: 495g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Knižka pod vankúš

Zbierka básničiek na dobrú noc od Gabrieli Sittelovej s nádhernými ilustráciami Zuzany Lipnickej.

počet strán: 48
hmotnosť: 385g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Kohút a páv

Bol raz jeden nádherný kohút, ktorému v kráse nebolo na dvore a azda ani na svete páru. Bol na seba aj primerane hrdý a každému to dával najavo. Ale jednho dňa na dvor zavítal krásny páv a kohútovi sa zrútil svet. Pomôžu mu jeho priatelia násť zmysel života?

počet strán: 30
hmotnosť: 360g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Princeznička Mona a prasiatko

Vedeli ste, že na svete je princezná, ktorá veľmi rada vystrája všelijaké hlúposti a sníva o dobrodružých výpravách. Šibalka, ktorá neobsedí na mieste, ale má dobré srdieťko. Vyberme sa teda s ňou na cestu plnú prekvapení, zoznámime sa aj s jej skvelým kráľovským okom a čudesným zámkom.
V tejto knižke sa dočítate, milé deti, o stretnutí princeznej Mony s malým rozkošným prasiatkam.

počet strán: 28
hmotnosť: 380g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Nové príhody zo Stoakrového lesa

Macko Puf a jeho kamaráti prežívajú stále nové a nové príbehy. Prečítajte si o tom, ako sťahovali Tigra do nového domu, ako Puf strážil Kengurku, keď si šla Kengurica nakúpiť, ako kamaríti privítali v Stoakrovom lese zimu alebo ako sa Puf nemohol dočkať, až bude mať narodeninovú oslavu.

počet strán: 184
hmotnosť: 825g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

O odvážnom medveďovi

Knižka je súčasťou cyklu kníh Rozprávky pre Elise. Ich autor, významný slovenský maliar Imro Weiner-Kráľ (1901 – 1978), ich vôbec nezamýšľal publikovať. Obrázkové príbehy boli určené iba pre dcérku Elise. Otec sa nimi snažil nahrádzať svoju neprítomnosť, keďže cez železnú oponu nemohol za dcérou vycestovaťa a veľmi mu chýbala. V rokoch 1953 – 1956 jej postupne posielal do Francúzska tieto čarovné obrázky a rozprávkové príbehy, ktoré si pre Elise vymýšľal. Elise mala tieto obrázky rada ako dievčatko, ale váži si ich aj teraz a opatruje ich ako vzácnu pamiatku na otca. Vďaka jej archívu sa postupne môžeme s nimi zoznámiť aj my.
V tejto knihe hrdinský Macko zachraňuje rodnú krajinu pred nebezpečným hadom v prvom príbehu, a oslobodzuje zakliate kráľovstvo a zachraňuje pred zlým trpaslíkom v druhom príbehu.

počet strán: 114
hmotnosť: 388g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Pinocchio a iné rozprávky

Nechceme, aby nám narástol dlhý nos, tak vás nebudeme klamať. V tejto knižke na vás čakajú tieto rozprávky: Pinocchio, Peter Pan, Červená čiapočka, Zlatá kučierka, Škaredé káčatko, Obuvnícki škriatkovia a Malá morská panna. Vhodné pre malých čitateľov - text s veľkými písmenkami.

počet strán: 74
hmotnosť: 390g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Predškolák - moje prvé úlohy

Milí rodičia, pripravme predškolákov na úlohy, ktoré ich čakajú v prvej triede. Šikovné deti by už pri nástupe do školy mali vedieť vymenovať farby, dni v týždni, ročné obdobia, mali by vedieť narátať do desať a poznať niektoré písmenká... Toto všetko, ale aj mnoho ďalšieho sa hravou formou naučia z tejto knižky.

počet strán: 92
hmotnosť: 640g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Rozprávková babička

Kniha Rozprávková babička bola pripravená na základe cyklu rozprávok, ktoré už autor nestačil dokončiť. Súbor rozprávok bol doplnený textom z knihy Alenka ide spať.

počet strán: 112
hmotnosť: 665g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Rozprávky o zvieratkách

Krásne ilustrovaná knižka s výberom rozprávkok, v ktorých sú hlavnými hrdinami zvieratká. Nájdete v nej príbehy O myške hrdopýške, O vlkovi a siedmych kozliatkach, O sliepke a zlatom vajci, O troch medveďoch, O kucúrovi v čižmách, Zvieracom orchestri a mnoho ďalších.

počet strán: 140
hmotnosť: 550g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Chlapček Palček

Knižka známych rozprávok od bratov Grimmovcov. Obsahuje: Chlapček Palček; Obor a krajčír; Sladká kaša; Ovečka a rybka; Slamka, uhlík a bôb; Vodná víla; Šípková Ruženka; Starý otec a vnuk; Červená čiapočka.

počet strán: 40
hmotnosť: 150g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Kiko jeden, Kiko dva: Schody do mora

Pokračovanie úspešného príbehu o Kajke, Goranovi a ich dvoch hovoriacich medvedíkoch z knižky Kiko jeden, Kiko dva - V škôlke. Kto neverí, že medvedíky vedia hovoriť, nech si túto knižku určite prečíta, a až potom sa pustí do dvojky.
Škôlka má prázdniny. Pani Ťažká, ktorá Kajku vždy postráži, keď sú rodičia v práci, odrazu nemôže prísť. Dosypali sa jej tri vlastné vnúčatá. Pomoc príde zo susedného bytu, od rodičov Kajkinho nerozlučného kamaráta Gorana. Vďaka nim Kajka, Goran i obaja Kikovia zažijú parádne prázdniny u Goranových starých rodičov, ktorí majú schody do mora.

počet strán: 88
hmotnosť: 475g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Pimpuš a padajúca hviezda

"Čo je to dnes za deň?" vzdychla si Anna z belasého záhradného domčeka. "Na hruške sa objaví mača, rozpleštia sa dve vajcia a v hlave sa mi hneď vyroja príhody z detstva."

To hrdzavé mačiatko, ktoré sa statočne držalo pazúrikmi na strome, urobilo poriadny vietor v Anniných spomienkach. Spomenula si na Joja, najlepšieho kamaráta z detského domova, ktorý sa stratil za záhadných okolností. Zmizol v deň, keď boli spolu v cirkuse, v ktorom vystupoval kúzelník. Jojo si práve vtedy zaumienil, že aj on sa stane kúzelníkom. No ako to všetko súvisí s padajúcou hviezdou? Pozrite sa do knižky...

počet strán: 64
hmotnosť: 325g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Smajlirozprávky

A je to tu! Vaši malí veľkí priatelia zo SMAJLIFÓNU k vám prichádzajú tentoraz nie cez obrazovky televízorov, ale prostredníctvom krásnej knižky! Nájdete si v nej nie sedem, ale až trikrát sedem veselých príbehov, ktoré SMAJLÍKOVCI zažili od čias, keď sa po prvý raz ozvalo zvonenie ich zázračného mobilu.
Kniha vychádza z obľúbeného seriálu pre deti z produkcie RTVS Trpaslíci a ich smajlifón.

počet strán: 88
hmotnosť: 605g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Veľká kniha školáčika

Deti, ktoré už nie sú celkom maličké, vyrástli, rozvíjajú sa, no sú stále hravé, snívajúce, so zvedavým noštekom, stále v pohybe, potrebujú veselú knižku. Táto deti neomrzí. Môžu čítať dookola krátke básničky, učiť po anglicky i po nemecky, cibriť si jazýček na jazykolamoch, hľadať odpovede na hádanky a naučiť sa nové pesničky. Zoberte knihu pod pazuchu a choďte ju čítať von alebo ju čítajte po ceste autom, vlakom či len tak doma vo svojej postieľke.

počet strán: 132
hmotnosť: 710g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Viktorka ide do školy

Viktorka ide do školy... ale predtým stretne Rexa a naučí sa veľa dôležitých vecí, zopár veselých pesničiek a básničiek, vyfarbí niekoľko obrázkov, spočíta jesenné plody na stromoch, odprevadí sťahované vtáky na ich ďalekú cestu... a mnohé ďalšie užitočné veci, ktoré sa jej v škole zídu.

počet strán: 64
hmotnosť: 165g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Ako Jožko Pletko poplietol si všetko

Klasická detská knižka s veršíkmi Kristy Bendovej a ilustráciami Petra Cpina.

Pamätáte si z detstva malého výmyselníka Jožka Pletka? Ako poplietol, pozašíval či upratal všetko? Príbehy malého Jožka Pletka vo veršoch od Kristy Bendovej a s ilustráciami Petra Cpina sú klasikou rodinnej knižnice a titulom, ktorý sa prirodzene dedí.

počet strán: 64
hmotnosť: 340g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Ako Maťo s Klinčekom hľadali rybník

Viete, čo je to nebeský rybník? Ak nie, prezradia vám to nerozluční kamaráti z večerníčkov slimák Maťo a škriatok Klinček. Nezabudnuteľní hrdinovia, ktorí na televíznych obrazovkách zabávali niekoľko generácií detských divákov, dodnes nestratili nič na svojej popularite. Tentoraz prichádzajú v knižnej podobe a predstavujú sa v novom príbehu, ktorý nepoznajú ani ich najväčší fanúšikovia, pretože zatiaľ nemá filmovú podobu. Stačí sa začítať a dozviete sa nielen to, čo je nebeský rybník...

počet strán: 60
hmotnosť: 320g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Bambuľkine dobrodružstvá

Kto je Bambuľka? Bambuľka je pôvabné asi štyri-až päťročné dievčatko, ktoré zabalili a k dedovi Jozefovi poslali rovno z Bambuľkova. Bambuľkovo je zvláštna krajina. Obyvatelia si tam od nikoho nič neprosia, ani sa nepoďakujú, keď niečo dostanú. Neuprednostňujú starších, dokonca sa nevedia pozdraviť! Veľa je toho, o čom tam ani nechyrujú. Ešte šťastie, že je tu dedo Jozef, pes Dikino, teta Klára, Vierka, kamarátka Evička a iní, ktorí Bambuľku o všetkom poinformujú, napríklad ujo policajt o dopravných značkách, aby neskôr ona naučila Bambuľkovčanov, čo sa patrí a ako treba aj v nezvyčajných situáciách konať …

Kniha je literárnou verziou mimoriadne úspešných televíznych večerníčkov od Petra Guldana, v ktorom si hlavné úlohy zahrali Július Pántik a nezabudnuteľná Monika Haasová.

počet strán: 208
hmotnosť: 880g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Heidi - život na Poľane

Určite máš chuť dozvedieť sa o Heidi opäť niečo viac. A čo tak nadýchať sa čerstvého horského vzduchu, či privoňať si k sviežim kvietkom na zarosenej tráve a popritom sa nechať unášať príhodami z Poľany... Odohrávajú sa pod zasneženými končiarmi, kde sa pasie stádo pastiera, ktorému Heidi zachráni život. No nielen jemu. Heidi sa podarí zachrániť aj šteniatka, ktoré sa narodili na skalnatom útese vyčerpanej a doráňanej sučke. V tejto knižke má Heidi takmer anjelské poslanie, každému je naporúdzi, pomáha, kde sa dá, je trpezlivá a láskavá, ale aj detsky hravá a zvedavá. Bude ti určite výbornou kamarátkou vo chvíľach samoty, keď sa len tak uvelebíš do kresla a zatúžiš po spriaznenej duši. A ak ti bude málo, môžeš sa s chuťou pustiť aj do poslednej, tretej knižky o Heidi a jej potulkách po svete.

Ilustrácie: Marie-José Maury

počet strán: 500
hmotnosť: 535g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Kráľovstvo rozprávok

Hrnček, var!, Zlatovláska, Kadiaľ pampúšik vandroval, O Hamkovi, Tri zlaté vlasy Deda Vševeda, O Palčekovi - štrnásť najznámejších i menej známych rozprávok s pôvabnými ilustráciami Ireny Šmalcovej, v obľúbenom malom formáte...

počet strán: 112
hmotnosť: 325

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Maľovaná abeceda

Krátke abecedové básničky pre deti s ilustráciou.

počet strán: 45
hmotnosť: 245g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Mechúrik Koščúrik

Klasickú ľudovú rozprávku o nekonečnom putovaní lesných zvieratiek a ich kamarátstve majstrovsky prebásnil a vyrozprával Milan Rúfus. Vďaka hravému rýmu a rytmu si deti príbeh ľahko zapamätajú a radi predvádzajú na javisku ako malé divadielko v kostýmoch zvieratiek. Sugestívne ilustrácie poskytujú čitateľom pekný emocionálny zážitok.

počet strán: 56
hmotnosť: 205g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

O troch kamarátoch

Kobylka Berta, medvedík Lacko a neposedný žabiak Jaško putujú krajinou cez lesy, vrchy a slatiny až k moru. Hoci si Berta občas pofrfle a Jaško sa priveľmi jaší, cesta im veselo ubieha. Sem-tam ich čosi vystraší, sem-tam čosi poteší, ich pevné priateľstvo však nič nenaruší.

počet strán: 90
hmotnosť: 340g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Osmijanko sa vracia

Knižka vynikajúcej spisovateľky Kristy Bendovej obsahuje 8 najmilších rozprávok z jej rozsiahleho osmijankovského súboru, ktoré vysielal aj Slovenský rozhlas v podaní neopakovateľného Ctibora Filčíka. Autorka, veľká kamarátka detí, rozpráva humorne ladené príbehy, aby deti nielen poučila, ale i potešila. Ilustrácie Boženy Plocháňovej poznajú najmä staršie generácie. V modernej typografii akademického maliara Svetozára Mydlu oslovia čitateľov bez rozdielu veku.

počet strán: 72
hmotnosť: 305g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Rozprávkové čítanie

Pozývame vás do pestrého sveta rozprávok, ktoré zaiste zaujmú každého malého čitateľa. Pridajte sa k Červenej čiapočke, Aladinovi, trom prasiatkam a ku škaredému káčatku a prežite s nimi ich dobrodružstvá!

počet strán: 92
hmotnosť: 435g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Zuzanka na brehu jazera

Prečítajte si ďalší diel z obľúbenej série o Zuzanke a jej nezbednom psíkovi Minkovi. V tejto časti vás Zuzanka zavedie do lesa k Samkovi, ktorý vie robiť zábavné kúsky so zvieratkami. Dozviete sa ako jej Minko pomohol pochytať malé zajačiky, ktoré sa rozpŕchli po trhu a čo povystrájal v bábkovom divadle.

počet strán: 50
hmotnosť: 375g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Zuzanka, poď sa hrať

Milé deti, pripravila som pre vás zaujímavé čítanie. Dozviete sa, ako som sa učila jazdiť na koni. V knižke vás čakajú aj obľúbené rozprávky, hry a hádanky.

počet strán: 96
hmotnosť: 510g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Špinuška

Že kto je to Špinuška? Nuž, najšpinavšie dievčatko na svete. Jej samej to až tak neprekáža, zato veľmi dobre vie, čo si želá mamička: aby sa jej aspoň raz v živote podarilo zostať čistou. Spolu so svojím psíkom sa naozaj snaží, ale vždy jej to čosi prekazí. Vôbec nemôže za to, že raz sa jej na hlavu vyleje vedro špiny, inokedy ostrieka celú izbu paradajkovou polievkou či zaplaví polovicu mesta penou, keď sa pokúša očistiť od špiny.
Annie M. G. Schmidt, najznámejšia holandská spisovateľka pre deti, a jej dvorný ilustrátor Fiep Westendorp sa vynikajúco dopĺňajú. V Špinuške, ktorá sa doma považuje za absolútnu klasiku, vytvorili pôvabné dielko, plné láskavého humoru, čo zaručene zaujme aj naše deti.

počet strán: 108
hmotnosť: 510

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Sofia a tekvička

"Tie dve chodia spolu všade: do knižnice, pozdraviť kamarátky tekvice na trh, aj sa hrať do záhrady. Vravíte si: No a? Nejaký problém? Ani nie, len taká drobnosť - Betka je tekvica." Toto sú prvé vety nádherného príbehu o nevšednom priateľstve, ktorý vás zabaví i chytí za srdce. Dá sa priateliť s niekým, kto vyzerá úplne inak? A ako jeho odlišnosť zoberú ostatní? A čo bude s tekvičkou, keď začne mäknúť? Pat Miller sa pri písaní inšpirovala svojou dcérkou, ktorá sa ako malá kamarátila s tekvicou. Vďaka veselým a milým ilustráciam Anne Wilsdorf vznikol nesmierne pôvabný a čarovný príbeh, ktorý si okrem detí určite zamillujú i rodičia.

počet strán: 40
hmotnosť: 385g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Farebné rozprávky (Mária Miková/Ivan Popovič)

Knižka pôvabných rozprávok s hravými básničkami, ktoré dopĺňajú veselé obrázky známeho ilustrátora Ivana Popoviča. Nájdete tu príbehy o odvážnom balóniku, Terezkiných narodeninách, uplakaných zúbkoch, sídliskovej víle...

počet strán: 78
hmotnosť: 200g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Zvedavý vianočný anjelik

Poďte s nami do úžasného sveta vianočných príbehov za dedom Mrázom, svätým Petrom a usilovnými anjelikmi. Čakajú nás veselé rozprávky o VIanociach - pre radosť všetkých detí i rodičov. V knižke nájdete tri samostatné príbehy bohato ilustrované krásnymi obrázkami.

počet strán: 63
hmotnosť: 50g

veková kategória: 4-6

Image-empty-state.png

Moja knižka o Vianociach

Krásne obrázky a fotografie, básničky, koledy, legendy a príbehy sa preplietajú s rozprávaním o vianočných zvykoch, čítaním na vianočný čas a vianočnými vystrihovačkami. Deti môžu vystrihnúť a zostaviť Betlehem, vianočné mestečko s kostolíkom, anjelička do okna, pripraviť kartičky k darčekom a pokladničku. Kniha skrášli deťom advent a naučí ich veľa o tom, prečo Vianoce všetci tak milujeme. Koledy, básničky a čítanie sa môžu deti naučiť naspamäť.

počet strán: 66
hmotnosť: 620g

Image-empty-state.png

Ježiškove dobrodružstvá

Prichádza najkrajšie obdobie roka, čas Vianoc, a mnohé deti sa vás zase budú pochybovačne pýtať: "Existuje skutočný Ježiško?" Náš Janko z tejto knižky prežil s Ježiškom počas jedinej noci toľko dobrodružstiev, že sa na Štedrý deň zobudil úplne šťastný, bez najmenších pochybností. Práve Ježiško mu totiž splnil všetky jeho najtajnejšie sny a želania. Spolu s kobercovou vílou zavítal s ním napríklad do Afriky, k pirátom, na Mesiac, medzi zlatokopov a beduínov či dokonca do Egypta. Známa autorka detských kníh Irena Kaftanová spojou knihou Ježiškove dobrodružstvá spríjemní deťom nekonečné čakanie na tento veľký deň, keď ich navštívi Ježiško a tiež im splní ich priania. Jedinečné vianočné dobrodružstvá oživila svojimi krásnymi ilustráciami obľúbená česká ilustrátorka kníh pre deti Edita Plicková.

počet strán: 112
hmotnosť: 650g
veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Čarovné Vianoce

V tejto knihe plnej krásnych farebných obrázkov objavte čaro Vianoc. Budete sledovať Santu a jeho priateľov škriatkov, ktorí robia radosť všetkým deťom na celom svete.

počet strán: 36
hmotnosť: 500g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Abecedárik (Daniel Hevier)

Daniel Hevier síce do literatúry vstúpil ako básnik pre dospelých a dodnes pre dospelých aj píše, ale veľmi skoro si uvedomil, že jeho publikum sú predovšetkým deti: rozumie ich svetu, jazyku, nachádza s nimi spoločnú reč, vie sa s nimi hrať a dohodnúť a deti ho za to milujú. A on má rád deti. Preto im napísal tento Abecedárik, aby im uľahčil prístup k písmenkám a prostredníctvom nich aj do sveta literatúry.
„Abeceda je úžasný vynález,“ tvrdí. „Niekoľko písmen, a sú z nej poskladané všetky príbehy, rozprávky, básničky, riekanky, pesničky celého sveta.“
Každému písmenku je venovaná jedna dvojstrana. Okrem hravej a ľahko zapamätateľne básničky a krásnej ilustrácie, tu nájdete písanú i tlačenú formu písmenka a zábavnú úlohu.

počet strán: 64
hmotnosť: 400g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Barborka a jej rodina

Barborka chodí do škôlky a už vie veľa vecí, no občas si predsa len nevie poradiť. Niekedy sa hanbí, inokedy sa bojí. Je zábudlivá, dokonca lakomá. A z času na čas urobí aj nejakú hlúposť. Barborka je skrátka rovnaká ako všetky deti.

Edícia farebných knižiek o Barborke pomôže deťom a ich rodičom vyrovnať sa so starosťami a s problémami, ktoré prináša každodenný život.
V tejto knižke nájdete príbehy:
• Barborke sa nechce spať
• Ocko a mamička sa nehnevajú
• Barborka má bračeka
• Barborka má narodeniny

počet strán: 64
hmotnosť: 345g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Barborka a jej záľuby

Barborka je škôlkarka a vo svojom živote zažíva veľa zmien, ktoré súvisia s jej vekom, ale aj pekných chvíľ. Rada cestuje, stará sa o zvieratká na gazdovstve, učí sa plávať, ale aj piecť s pomocou ocka.

Edícia farebných knižiek o Barborke pomôže deťom aj ich rodičom vyrovnať sa s tým, čo prináša každodenný život.
V tejto knižke nájdete príbehy:
• Barborka na gazdovstve
• Barborka na prázdninách
• Barborka pri mori
• Barborka pečie

počet strán: 64
hmotnosť: 345g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Barborka a jej zážitky

Barborka chodí do škôlky a už vie veľa vecí, no občas si predsa len nevie poradiť. Niekedy sa hanbí, inokedy sa bojí. Je zábudlivá, dokonca lakomá. A z času na čas urobí aj nejakú hlúposť. Barborka je skrátka rovnaká ako všetky deti.

Edícia farebných knižiek o Barborke pomôže deťom a ich rodičom vyrovnať sa so starosťami a s problémami, ktoré prináša každodenný život.
V tejto knižke nájdete príbehy:
• Barborka ide do škôlky
• Barborka na pódiu
• Barborka v bazéne
• Barborka maškrtí

počet strán: 64
hmotnosť: 345g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Chumelenie

Rozprávky sa najlepšie počúvajú pri praskajúcom kozube alebo v teple postieľky. V čarovnej knižke Chumelenie sa to belie, iskrí čerstvo napadaným snehom a z nebies padajú ľahučké vločky. Zvieratká v lese sa mrazu neboja, v zime prežívajú veselé príbehy. Neposedný medvedík sa sánkuje v lavóre, myšiačik čaká na svoju hviezdičku, strašiaci sa naľakajú jeden druhého... Zajac Dvojzubko sa vyberie do tramtárie, ibaže nevie, kam to vlastne má ísť... Celý les počas chumelenia čaká, kedy sa ozvú zvončeky... Vianoce prichádzajú!
Každý príbeh v tejto knižke je farebne ilustrovaný.
Napísal a ilustroval Jiří Kahoun.

počet strán: 88
hmotnosť: 355g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Dýchaj ako macko

V dnešnej uponáhľanej dobe sa často stáva, že deti majú problémy s pozornosťou, upokojením sa či ovládaním svojich emócií. Ak si však osvoja jednoduché cviky vychádzajúce z jogy, môžu sa naučiť takéto situácie lepšie zvládať. Vyskúšajte spolu s deťmi jednoduché cvičenia z tejto knihy zamerané na podporu správneho dýchania, ktoré upokojuje myseľ, uvoľní telo a rozprúdi v ňom pozitívnu energiu.

Pomocou príbehov o zvieratkách sa deti naučia sústrediť a upokojiť. Môžu sa natiahnuť ako mačiatko alebo dýchať ako spiaci medvedík, stať sa na chvíľu stromom a sledovať, ako ich dych pomaly prestupuje celým telom. Cvičiť sa dá kedykoľvek a kdekoľvek. V aute, v obchode, na ihrisku, v škole či škôlke. Tak neváhajte a pustite sa do toho!
V knižke nájdete 30 cvikov pre deti na upokojenie mysle, uvoľnenie tela a rozprúdenie energie

počet strán: 104
hmotnosť: 490g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Gerda - Strach má veľké oči

Gerda a Lars veselo plávajú v Rajskej zátoke a každý večer pred spaním si spievajú maminu uspávanku. Je to najkrajšia melódia pod slnkom. Raz im však staručká veľryba Lisbet nasadí chrobáka do hlavy. Vraj ich piesni chýba koniec. A tak zvedavá Gerda s bratom naberú odvahu, prechádzajú hlbokým oceánom, plytkými morami aj neprebádanými lesmi chalúh a rias, aby našli pokračovanie ich obľúbenej uspávanky. Mala Lisbet pravdu alebo im len natárala báchorky? Talentovaný slovenský ilustrátor Adrián Macho prichádza s ďalším napínavým dobrodružstvom najobľúbenejšej veľryby Gerdy.

počet strán: 32
hmotnosť: 250g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Hasičské rozprávky

Hasiči sú tu preto, aby nás chránili pred ohňom. To vie každé malé dieťa. Vedeli ste však, že prvým hasičom bol vodník? Budete sa čudovať, kto všetko pri hasení požiaru priloží ruku k dielu. V týchto rozprávkach vystupujú okrem hasičov aj zvieratká a hasičské autá. Spolu deťom pripomenú, že oheň je síce dobrý sluha, no veľmi zlý pán. Ale kto má všetky neplechy s ohňom na svedomí? Aj to sa dozviete z rozprávok o hasičoch.

počet strán: 120
hmotnosť: 365g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Karneval v ZOO

Nový príbeh o zvieratkách v zoologickej záhrade, v ktorom odvážny ježko Ignác Mentolka opäť ukáže, že si vie poradiť v každej situácii. Veselé obrázky a slovné hračky patria k tomu!

Vo vnútri knihy nájdu deti návod, ako si zhotoviť masku ježka Ignáca.

Žirafon, leviger, tupagáj – čo sa to tu, do hája, deje? Po zoologickej záhrade behajú čudné tvory! Dnes majú totiž zvieratá karneval! Vymyslel ho barón von lev. Opice, hrochy, zebry – všetky sa prestrojili. Ale kto je kto? Zvieratá sa smejú a riaditeľ zoo Alfréd Verva od údivu stráca reč.
Stojí pred veľkou hádankou, a tak si na pomoc zavolá svojho dobrého kamaráta, ježka Ignáca Mentolku. Veď zoo čoskoro otvorí svoje brány a dovtedy musí byť táto záhada vyriešená!

počet strán: 32
hmotnosť: 425g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Knižka o pocitoch

šťastný, mrzutý, nervózny, plachý...
nahnevaný, žiarlivý, smutný, urazený...
Pocity. Stále niečo cítime.
Táto knižka je o tom, čo cíti Samo a Katka a možno čoskoro zistíš, že je aj o tom, čo cítiš ty.

Deti často nevedia pomenovať a pochopiť svoje pocity.
Takéto pocity potom ťažšie zvládajú.
Táto knižka pomôže deťom pochopiť, pomenovať a lepšie zvládať svoje pocity.
Samo, Katka a ich rodičia sa dostávajú do bežných situácií, v ktorých sa ich pocity pomenovávajú a vysvetľujú.

počet strán: 48
hmotnosť: 480g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Kto nám z neba sype sneh

V rodine krtkovcov prišli na svet dvojičky. Všetci majú veľkú radosť, keď odrazu sa jedno z nich kamsi zatúla... Pôvabná rozprávka o krtkovi Ňufíkovi, jeho žene Ňufke a o ich trinástich krtíčatkách prináša príbehy o radosti zo života a o sile priateľstva. A aj o tom, ako deti rastú, objavujú svet a kladú otázky, na ktoré treba odpovedať. Jedna z nich dala knižke aj meno. Dielo ukrajinských autorov Mariany a Tarasa Prochaskovcov bolo na Ukrajine ocenené ako najkrajšia detská kniha roka 2013 a dostala sa do svetového katalógu The White Ravens 2014. Pre deti od 5 rokov.

Ilustrovala: Mariana Prochasko

Ocenenia:
Najlepšia detská kniha leta 2017
2019 - Čestná listina IBBY za preklad

počet strán: 72
hmotnosť: 470g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Kto rastie v parku

Vo veľkom meste je malý park s jazierkom, rastie v ňom jedenásť veľkých stromov a jeden malý klíček. Má tenkú stopku a dva lístočky. Kým budem, až vyrastiem? Na koho sa podobám? Zvedavý klíček sa najskôr pýta brezy, potom sa s nádejou zahľadí na dub, jarabinu, jaseň a iné stromy. Všetky mu o sebe rozprávajú veľa zaujímavého, ale nie je to ich klíček... ani len trošku. No raz začuje čísi pokojný hlas a už vie, na koho sa podobá! A nielen to.

Prostredníctvom pútavého príbehu sa malý čitateľ naučí rozpoznávať rôzne druhy stromov

Pre deti od 3 rokov.

počet strán: 44
hmotnosť: 200g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Lara a nebo

V knihe sa stretnete s päťročnou Larou a jej strýkom. Spolu s nimi strávite výlet ku schodom nad dedinou s písmenom, popasujete sa s vetrom aj strachom a porozprávate si pri tom množstvo rozprávkových príbehov a budete si želať spokojný svet, kde spolu žijú balóny a kaktusy.

Príbeh o strachu a jeho prekonávaní, ale aj o nebi, ktoré neodpovedá a o krásnom výhľade z veže.

Súčasťou knihy je aj QR kód na stiahnutie (na str.3) súborov s pesničkami o Noci, o Vetre, o Katke, ktorá račkuje a ďalšie. Zimné ilustrácie slovenskej výtvarníčky Jany Kalixovej robia knihu rozprávkovo zasnenú.

počet strán: 88
hmotnosť: 650g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Láska za plotom (Mária Lazárová)

Adam v škole nesedel,
abecedu nevedel...

Nádherné a jednoduché veršíky na písmenká abecedy doplnené ilustráciami Vladimíra Machaja.

počet strán: 40
hmotnosť: 253g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Maľovaná abeceda (Ján Smrek)

Adam v škole nesedel,
abecedu nevedel...

Nádherné a jednoduché veršíky na písmenká abecedy doplnené ilustráciami Vladimíra Machaja.

počet strán: 40
hmotnosť: 253g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Miška a jej malí pacienti - Nečakaní hostia

Zoznám sa so sympatickou sedemročnou Miškou, ktorá má v domčeku v korune košatej lipy veterinárnu kliniku. Má totiž neobyčajný dar – rozumie zvieratkám. Vďaka tomu presne vie, čo jej pacientov trápi. Pomáha jej aj najlepší priateľ – psík Popík. Aj tentoraz má veterinárka Miška plné ruky práce: Popík nájde v lese zranenú sovu, žriebätko Zefír má poranené kopýtko a Fliačika, šteniatko Miškinej priateľky Evky, rozbolí uško. Pomôže im Miška? A aký nečakaný hosť ju navštívi? Všetko sa dozvieš v nových príbehoch z Lipovej kliniky. Pre deti od 4 rokov.

počet strán: 48
hmotnosť: 355g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Miška a jej malí pacienti - Zmoknutý pacient

Zoznám sa so sympatickou Miškou, ktorá má v korune košatej lipy veterinárnu kliniku.

Tentoraz sa vyberie s rodičmi na výlet do hôr. Navštívia priateľov, ktorí majú salaš so stádom ovečiek. Jedna z nich sa bez stopy stratí. Podarí sa ju Miške nájsť a dokáže jej pomôcť? Kto je tajomný zmoknutý pacient? A aké nebezpečenstvo striehne na malú opustenú labuť?
Všetko sa dozvieš v nových príbehoch z Lipovej kliniky.

počet strán: 48
hmotnosť: 355g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Miška a jej malí pacienti - Rozkošný utečenec

Zoznám sa so sympatickou Miškou, ktorá má v korune košatej lipy veterinárnu kliniku.
Tentoraz jej pomoc potrebujú malý hýľ a zoslabnutá sýkorka. Mišku poprosí kamarát, aby sa mu postarala o zajačika. Zvieratko však dievčatku utečie. Kto je vlastne rozkošný utečenec? Aké zatúlané zviera nájdu kamarátky v lese? A čo je to Poradca malého veterinára? Všetko sa dozvieš v nových príbehoch z Lipovej kliniky.

počet strán: 48
hmotnosť: 355g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Miška a jej malí pacienti - Výlet na chalupu

Zoznám sa so sympatickou Miškou, ktorá má v korune košatej lipy veterinárnu kliniku.
Práve sú prázdniny a Miška ich trávi na chalupe u starých rodičov. Na výlete loďkou stretne chorého bobra. Zvieratko sa jej však bojí a pomoc odmieta. Po silnej búrke nájde Miškin psík Popík malého bociana, ktorý vypadol z hniezda. Vylieči mu Miška zranenú nohu a nájde zvieratku bezpečný úkryt? A podarí sa dievčatku zachrániť jeleňa, ktorý sa zamotal do ohrady a teraz trpí? Všetko sa dozvieš v nových príbehoch z Lipovej kliniky.

počet strán: 48
hmotnosť: 355g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Miška a jej malí pacienti - Nečakané sťahovanie

Zoznám sa so sympatickou Miškou, ktorá má v korune košatej lipy veterinárnu kliniku.

Na prechádzke v parku nájde jej psík Popík strapatého, osamelého psa so zranenou labkou. Úľ plný užitočných včiel sa ocitne vo veľkom nebezpečenstve – môžu prísť o svoj domov. Na výprave do lesa nájde Miška so svojím psím kamarátom malú líšku, ktorá uviazala uprostred jazera na kuse dreva. Podarí sa Miške s Popíkom pomôcť ohrozeným zvieratkám? Všetko sa dozvieš v nových príbehoch z Lipovej kliniky.

počet strán: 48
hmotnosť: 355g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Miška a jej malí pacienti - Narodeninové prekvapenie

Zoznám sa so sympatickou Miškou, ktorá má v korune košatej lipy veterinárnu kliniku.

Miška práve oslavuje ôsme narodeniny. Popík jej chce pripraviť výnimočné prekvapenie. Pri hľadaní darčeka natrafí na zajačika, ktorý spadol do jamy na stavenisku. Chlpáč sa pri tom sám ocitne v nebezpečenstve. Zachráni Miška svojho miláčika? A to stále nie je všetko! Miška odcestuje na prázdniny k moru. Na pláži natrafí na zranenú čajku a vyčerpaného tuleňa. Pomôcť im však nebude jednoduché. Ozaj, vieš, čo je to záchranná stanica pre morské zvieratá? Dozvieš sa v nových príbehoch z Lipovej kliniky.

počet strán: 48
hmotnosť: 355g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Miška a jej malí pacienti - Veterinárka z Lipovej ulice

Zoznám sa so sympatickou sedemročnou Mišou, ktorá má v domčeku v korune košatej lipy veterinárnu kliniku. Má totiž neobyčajný dar – rozumie zvieratkám. Vďaka tomu presne vie, čo jej pacientov trápi. A navyše jej pomáha najlepší priateľ – psík Popík.
Tentoraz sa v nemocnici veterinárky Miše ocitne trojica pacientov: vrabček so zraneným krídelkom, veverička, ktorá vypadla z obydlia na strome, a zoslabnutý ježko. Čo sa zvieratám prihodilo? Podarí sa ich Miši vyliečiť? Všetko sa dozvieš v tejto výnimočnej knihe.

počet strán: 48
hmotnosť: 355g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Na vrchol kopca

Každú nedeľu putuje pani Jazvecová na vrchol neďalekého kopca. Pozná meno každého zvieraťa aj rastliny a pomáha všetkým stvoreniam v núdzi. Jednu nedeľu stretne malého kocúra Lea, ktorý sa k nej pridá. To je začiatok krásneho priateľstva a mnohých ďalších vychádzok na kopec. Čo sa stane, keď už pani Jazvecová nemá dosť síl vyjsť s Leom na kopec?

Dojímavý príbeh o priateľstve a šľachetnosti, ktorý vás inšpiruje k potulkám prírodou.

Pre deti od 3 rokov.

počet strán: 72
hmotnosť: 510g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Nečakaný Vianočný list

Blížia sa Vianoce. Lesné vtáky vo dne v noci roznášajú v zobáčikoch vianočnú poštu.
Malý Puk, medvedík čistotný, sa za nimi túžobne pozerá. Najviac zo všetkého si želá, aby aj on raz dostal obálku s listom, na ktorej by bolo jeho meno.
I vtáčik oriešok má jedno veľké vianočné želanie: niekedy doručiť niekomu taký naozajstný list! Ostatné zvieratká si však myslia, že je na to príliš malý a slabý. Nájde sa vôbec ktosi, kto mu túto náročnú úlohu zverí?

Pre deti od 3 rokov.

počet strán: 32
hmotnosť: 405g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Objím ma, prosím

Viete, ako najlepšie si môžete urobiť vydarený deň? Jedného dňa prezradil tatko medveď synčekovi, že stačí niekoho srdečne objať a svet je hneď krajší.
A tak sa začal nezvyčajný príbeh otca a syna. Putujú spolu po lese a objímajú každého, koho na svojej ceste stretnú – maličkú húsenicu, veľkú anakondu, dokonca aj poľovníka s puškou na pleci...
Humorný a zároveň dojemný príbeh o tom, že jedno malé, ale úprimné gesto môže zmeniť život každého z nás. Neveríte? Presvedčte sa o tom.

počet strán: 36
hmotnosť: 480g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Janko Hraško/O Janíčkovi

Dve známe rozprávky O Jankovi Hraškovi, ktorý prešiel cez rozum bohatému pánovi a o neposlušnom Janíčkovi, ktorého uniesla líška v spojení s príťažlivými a invenčnými celostranovými ilustráciami Vladimíra Krála sú v poradí už treťou knihou z edície bilderbuchov pre malé deti (Kozliatka, Buvik 2013, Ako šlo vajce na vandrovku, Buvik 2015). Príbehy o šikovnosti a vynaliezavosti malých hrdinov, ale aj o nebezpečenstve, aké im hrozí a o tom, ako sa všetko dobre skončí, môžu menšie deti samy vyrozprávať rodičom podľa ilustrácií. Kniha je určená deťom od troch rokov.

Titul Janko Hraško / O Janíčkovi získal ocenenie Najkrajšia detská knihy jari 2018.

počet strán: 48
hmotnosť: 390g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Planéta Zem sa usmieva

Rozprávačom knižky Planéta Zem sa usmieva je planéta Zem a jej hrdinami sú Olívia, Filipko a malá Ema.

Planéta Zem vysvetľuje deťom, prečo býva smutná a kedy má dôvod sa usmievať.
Usmieva sa vždy, keď hrdinovia knižky urobia niečo dobré pre jej ochranu. Príbehy objasňujú dosah našich starých, veľakrát životnému prostrediu škodlivých návykov. Snažia sa deťom ukázať, ako ich zmeniť a čo sa pre dobro planéty a nás všetkých dá robiť. Každý z príbehov sa zameriava na jeden pilier bezodpadového spôsobu života: znova použi, zamietni, zredukuj, zrecykluj a zkompostuj (reuse, refuse, reduce, recycle, rot).

Knižka je vytlačená na 100% recyklovanom papieri s mäkkou väzbou, má 26 strán a je napísaná, ilustrovaná a vyrobená na Slovensku.

počet strán: 26
hmotnosť: 155g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Rieka rieke riekla (Jozef Pavlovič)

Veselé veršíky pre lenivé jazýčky. Riekanky o abecede s nápaditými ilustráciami pre predškolákov aj školákov na precvičenie pamäti a výslovnosti.

počet strán: 64
hmotnosť: 358g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Rok v čarovnej krajine

Zdravím vás, moji milí!
Volám sa Ježibaba a som veľmi rada, že ste ma navštívili. Baladinova lampa vás ponúkne čarovným čajíkom a chutnou polievočkou. Určite ochutnajte aj Babulienkine dobroty, zahrajte sa s Dobroduchom a s Vodníkom sa ponorte pod hladinu.

Napadlo vám niekedy, ako by mohol vyzerať život v čarovnej krajine? Býva tam Červená čiapočka, kúzelník, vlk, trpaslíci, drak a princezné? Čo robia po celý rok? Vyberte sa s nami na fantastickú cestu plnú prekvapení a nezvyčajných stretnutí s rozprávkovými hrdinami: pážaťom Kratochvíľom, vílou Kvetomilou, Chobotníkom a drakom Ohnivákom.

Rok v čarovnej krajine obsahuje dvanásť dvojstrán so všetkými mesiacmi v roku. Na prvej dvojstrane sa vám predstavia hrdinovia knihy a na konci knihy si zahráte interaktívnu hru. V knihe môžete listovať celé hodiny. Na detailných obrázkoch si deti precvičia vnímavosť a schopnosť rozprávať príbehy, ale predovšetkým sa výborne zabavia pri podrobnom skúmaní farebných ilustrácií.

počet strán: 28
hmotnosť: 730g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Rozprávkové Mikulášske dobrodružstvá

Mikuláš každoročne navštívi deti, aby im priniesol darčeky. Ale kde býva, kto mu pomáha a ako sa pripravuje na tento kúzelný deň, keď na svojich čarovných saniach preletí celý svet?
Vďaka príbehom v knižke Rozprávkové mikulášske dobrodružstvá môžeme nahliadnuť do každodenného života Mikulášskej ríše. Dozvieme sa, ako si nájde prácu škriatok Drobček, a vyrieši sa aj záhada hračiek, ktoré zmizli v Mikulášskej továrni. Vyjde tiež najavo, odkiaľ Mikuláš vie, čo by od neho ktoré dieťa chcelo dostať, a dokonca ho môžeme odprevadiť aj na jeho veľkú cestu. Prečítame si o jednom starom priateľovi, s ktorým sa každoročne stretáva na dvore škôlky a zažijeme spolu s ním vzrušujúce chvíle, keď so svojím kúzelným záprahom havaruje. Našťastie však na konci dobrodružstiev jeho cesta aj tentoraz vedie domov, kde ho už čaká jeho najmilší darček.

počet strán: 32
hmotnosť: 440g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Škriatkovia

Spoznajte viac než 465 škriatkov! Nádherne ilustrované leporelo vám prezradí všetko, čo ste o nich chceli vedieť.

Škriatkovia nejestvujú a navyše sú neviditeľní, čo spôsobuje, že skúmanie ich zvykov má veľa úskalí. Preto aj kniha, ktorá im je venovaná, je o to cennejšia. Je totiž výsledkom dlhoročného vedeckého výskumu a nekonečných úvah. Dozviete sa z nej veľa zaujímavých informácií, napr. odkiaľ škriatkovia pochádzajú, kde bývajú, ako cestujú, aké športy pestujú, čo skrývajú vo svojom vnútri... aj čosi o ich chorobách, o kozmoškriatkoch a ešte všeličo iné. Nech sa páči, vstúpte do tajuplného sveta škriatkov!

počet strán: 28
hmotnosť: 730g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Škriatok v pyžamku

Knižka rozprávok pre malých aj veľkých obsahuje situačné rozprávky, zamerané na rôzne výchovné problémy. Čitateľom ponúka zoznámenie sa s pani Zlosťou, unaveným hláskom, neposlušným zúbkom a ďalšími veselými postavičkami. Nájdete tu fotografie skutočných detí, ktoré sa zmenili na rozprávkových hrdinov vo svojich príbehoch. Každá rozprávka obsahuje morálny alebo edukačný odkaz.

Knižka je ideálnym návodom pre rodičov na zvládnutie výchovných problémov s vtipom a ľahkosťou. Každá rozprávka obsahuje morálny alebo edukačný odkaz. Autorka používa jazyk a slovné spojenia, ktorým rozumejú aj malé deti, preto sú im príbehy blízke a známe. Príbehy dotvárajú milé ilustrácie a fotografie skutočných detí.
Knižka je vhodná pre čitateľov od 3 rokov.

počet strán: 80
hmotnosť: 505g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

To sme my

Artúr má štyri roky, chodí do škôlky, má rád špagety a svojho najlepšieho kamoša Reného. Žije vo veľkej rodine, v ktorej neustále panuje ruch, spôsobený okrem iného aj tým, že jeho súrodenci občas odídu z domu. Áno, aj na noc! Avšak o pár dní sa vždy vrátia. A tak stále dookola. No akoby to nestačilo – dnes, dnes sa stratila mladšia zo sestier!

počet strán: 28
hmotnosť: 550g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Vianoce s tetou Jozefínou

Krásny a dojemný rozprávkový príbeh, ktorý nás prenesie do čarovného vianočného obdobia minulých čias.
Zostávalo len pár dní do Vianoc a tu zrazu rodinka Myšiakovcov dostala zvláštny list s cudzokrajnými známkami a množstvom pečiatok. Poslala im ho teta Jozefína, ktorá pred rokmi odišla do Ameriky a stala sa preslávenou pískačkou. Napísala, že počas sviatkov navštívi svoju rodinu. Deti sa tešili, no mama a ocko Myšiakovci stratili reč: Ako len môžu privítať a hostiť túto svetoznámu umelkyňu, keď sú takí chudobní?

Pôvabné obrázky na obálke aj vnútri knižky pohladia dušu malým aj veľkým. Akoby mávnutím prútika sa ocitneme v časoch, ktoré si zo svojho detstva pamätajú naši starí či prastarí rodičia. Oblečenie myšiek, zariadenie domácnosti alebo myšacích obchodíkov, všetko je verne zobrazené, ako to bolo kedysi. A zo všetkého dýcha nežná nostalgia a láskavosť.

počet strán: 32
hmotnosť: 405g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Zlatá brána (Mária Ďuríčková)

Zlatou bránou – touto jedinečnou antológiou pokladov ľudovej slovesnosti – vchádzajú deti do zlatej brány materinskej reči. Sú tu ľudové rozprávky, pesničky, povedačky, hádanky, rečňovanky, príslovia a porekadlá a detské hry. Zozbierala ich a po celý život brúsila a cizelovala spisovateľka Mária Ďuríčková. S rovnakou láskou a majstrovstvom knižku ilustroval výnimočný umelec, maliar a ilustrátor Miroslav Cipár. Zlatá brána je klenotom každej rodinnej knižnice.

počet strán: 260
hmotnosť: 1005

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Zvieratká z abecedy (Ivona Ďurčová)

V knižke plnej veselých básničiek sa deti zoznámia s pruhovanou zebrou, s barančekom Neposedkom aj so žirafiačikom, čo ľúbi čokoládu, s pandami fešandami, so zatúlaným sloníkom a s inými zvieratkami. Na konci knižky sa všetky ukryli do hádaniek. Kto v nich zvieratká objaví, bude dobrý kamarát aj s ABECEDOU.

počet strán: 64
hmotnosť: 355g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Duševták

Kto sme? Kam smerujeme? Vo svojom poetickom diele Duševták si izraelská spisovateľka Michal Snunit kladie aj takéto filozofické otázky, robí to však vľúdnym jazykom. Dušu človeka prirovnáva k vtákovi, sídliacemu hlboko v ňom a zdôrazňuje, aké dôležité je načúvať mu, aby sme prežili šťastný a plnohodnotný život. Pôvabnú knižku s jednoduchým, ale silným posolstvom, ktorú prirovnávajú k Malému princovi, preložili do 25 jazykov a len v domovine autorky sa z nej predalo viac ako 400 tisíc výtlačkov.

počet strán: 50
hmotnosť: 325g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Liečimačka Malvína

Na statku uprostred prírody žije mačka Malvína, ktorá má zázračné schopnosti: dokáže liečiť svojím dotykom. Všetci - ľudia i zvieratká vyhľadávajú jej upokojujúcu spoločnosť. Jedného večera ju príde o pomoc pre svojho chorého synčeka poprosiť zajačica. Je tmavá noc a Liečimačke sa za snežnej búrky do hlbokého lesa vôbec nechce, nakoniec sa však prekoná a ide. Po ceste na ne striehnu rôzne nebezpečenstvá a musia čeliť aj zúrivému vlkovi. Nádherný príbeh fínskej autorky Tuula Pere o našich strachoch, ktoré zmiznú, až keď ich pomenujeme a odvážime sa im čeliť, zdôrazňuje láskavosť a silu dobrých skutkov.

počet strán: 38
hmotnosť: 385g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Kvak a Čľup sú kamaráti

Pôvabné a vtipné príbehy skokana Kvaka a ropušiaka Čľupa hovoria o dôležitých a podstatných hodnotách, ako je priateľstvo, odpustenie, vzájomné si všímanie ostatných. Sú jednoducho spracované, ľahko pochopiteľné detskému vnímaniu, ale prinášajúce významovo bohaté poznanie sveta. V príbehoch nechýba skutočné priateľstvo, so všetkým, čo k nemu patrí, vrátane hádok a uzmierovania, dohovárania sa a doberania. Aj napriek vtipu je v príbehoch jasne zakomponovaný odkaz, že láskavosť a súdržnosť kamarátov dokážu prekonať aj tie najväčšie prekážky.

Autor Arnold Lobel Kvaka a Čľupa aj ilustroval a ilustrácie sú nádherné a precízne vo svojej jednoduchosti. Verne odzrkadľujú jednotlivé príbehy, takže s ich interpretáciou nemajú problém ani menšie deti, ak ešte nevedia čítať.

počet strán: 64
hmotnosť: 230g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Kvak a Čľup sú spolu

Ďalšie rozprávky o dvoch kamarátoch v detskej knihe Kvak a Čľup sú spolu. Ropušiak Kvak a žabiak Čľup, jeden bez druhého neurobia ani krok. Bývajú každý vo svojom domčeku so záhradkou, navštevujú sa, chodia spolu na prechádzky a na výlety. Krátkym príbehom nechýba napätie, humor a potreba skutočného priateľstva, učia sa slobode, trpezlivosti a zároveň vyjadrujú potrebu toho druhého vedľa seba. V oboch postavách je čosi podmanivo ľudské a blízke aj detskému čitateľovi. Svet žabiakov je len o málo odlišný ako svet detí. Kniha pre deti výnimočne vhodná na prvé čítanie.

počet strán: 64
hmotnosť: 270g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Namyslená mulica

V knižke je 15 krátkych Ezopových príbehov, vždy jeden na dvojstrane s vtipnými a pútavými obrázkami. Knižka je vhodná na prvé čítanie. Na konci každého príbehu nechýba ani typické ponaučenie.

počet strán: 32
hmotnosť: 60g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Tajný vianočný hosť (Annette Amrhein)

Medveď ešte nikdy nemal Vianoce. Ako dobre, že tohto roku sa nestihol uložiť na zimný spánok! Rozhodol sa, že pre lesné zvieratká usporiada oslavu. S nadšením sa pustil do príprav: poslal pozvánky, zohnal orechy aj med a doprostred jaskyne postavil peknú jedličku. Vyzdobil ju slamenými hviezdičkami a červenými jabĺčkami. Ako tak chystal všetko pre svojich hostí, ani si nevšimol, že ostatné zvieratká sa ho boja. Už nadišiel Štedrý večer na stole horeli sviečky, rozvoniavalo jedlo, ale nik nechodil. Medveď bol sám a smutný rozmýšľal prečo…

počet strán: 32
hmotnosť: 390g
veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Somárik a vianočný anjel (Otfried Preussler)

Keď sa somárik v jedno ráno zobudí, jeho mama je preč! Našťastie však nezostane dlho sám. Navštívi ho malý anjel, ktorý vie, kde ju nájde: v jasličkách, kde sa v noci narodil Ježiško. Spolu sa vydávajú na cestu k maštali a pozývajú aj ostatných, aby sa k nim pridali. Prizvú deti, pastiera s ovečkami, rodinu pekára, tetu z bistra „Klobása“ a dokonca aj policajta - títo všetci sa k nim pripájajú a spoločne zažívajú zázrak Vianoc.

počet strán: 32
hmotnosť: 280g
veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Mimi a Líza - Záhada vianočného svetla

Mimi vidí svet rukami a ušami. Je totiž nevidiaca. Spolu so svojou najlepšou kamarátkou Lízou už navštívili veľa fantastických svetov plných zábavy, ale aj záhad. Teraz konečne prišli Vianoce. Mimi a Líza spoločne so susedmi z domu zdobia nádherný, veľkolepý stromček. Ibaže žiarovky na ňom nechcú svietiť. Kam zmizlo to čarovné vianočné svetlo? Utieklo? Alebo ho ktosi ukradol? Možno v tom má prsty podozrivý sused Viliam, ktorý sa s nikým nekamaráti. Odpoveď sa skrýva v minulosti, keď boli susedia ešte malými deťmi. Mimi a Líza sa teda vydajú na dobrodružnú cestu časom, aby vrátili Vianociam ich očarujúce svetlo.

počet strán: 104
hmotnosť: 460g
veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Zajac a korytnačka a iné rozprávky

Krásne ilustrovaná zbierka 23 krátkych rozprávok s ponaučením.

počet strán: 55
hmotnosť: 200g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Zlaté zvonky (Mária Rázusová-Martáková)

Zlaté zvonky sú reprezentatívnym výberom tých najlepších rozprávok, básničiek, riekaniek a pohybových hier, ktoré Mária Rázusová-Martáková vytvorila, prerozprávala a prebásnila pre deti od predškolského veku. Kto by nepoznal Kozliatka, Tri prasiatka, Zatúlané húsa, O hlúpom mýšatku, či nezabudnuteľnú Snehulienku, kde dobro víťazí nad zlobou a zákernosťou? Mnohé generácie detí si nevedia ani len predstaviť, že by išli do postieľky bez najobľúbenejšieho leporela Môj macík...
V tomto výbere ich nájdete všetky a ešte omnoho viac – pre potešenie detí, rodičov i starých rodičov.

počet strán: 160
hmotnosť: 825g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Rozprávky o kohútikovi a sliepočke (Michal Černík)

Krátke rozprávky o kohútikovi a sliepočke na dedinskom dvore vyvolávajú úsmev, lebo nápadne pripomínajú spolunažívanie medzi ľuďmi. Plnofarebná kniha vychádza v "slnečnej" príťažlivej typografickej úprave, veľké písmená vychádzajú v ústrety začínajúcim čitateľom. Ideálne čítanie pre prvákov.

Ilustroval: Stanislav Duda

počet strán: 62
hmotnosť: 300g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Predškolák s Fragmentíkom do školy

Táto kniha plná úloh, ktoré rozvíjajú tvorivé schopnosti, učia sústredeniu a dôslednosti pri práci, je určená všetkým predškolákom. Jej rozsah a usporiadanie zaručuje veľkú pestrosť úloh z hľadiska obsahu aj náročnosti. Sú tu cvičenia na uvoľňovanie ruky, rozoznávanie číslic a jednoduché počítanie, spoznávanie farieb a rozdielov v obrázkoch, ale aj úlohy na logické myslenie a vedomostné otázky.

počet strán: 88
hmotnosť: 885g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Poslali ma naši k vašim (Mária Ďuríčková)

Lahodné zvukomalebné a rytmicky príťažlivé vyčítanky, hádanky, povedačky a rapotanky okrem estetických zážitkov rozväzujú detský jazýček. Skvelé ilustrácie vynikajúceho maliara a vzácne texty ľudovej slovesnosti, ktoré zostavovateľka zbiera a selektuje vyše pol storočia, napĺňajú stránky veselej knihy pre najmenších.

Zostavila: Mária Ďuríčková
Ilustroval: Miroslav Cipár

počet strán: 60
hmotnosť: 205g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Moja rozprávková čítanka

Psíček Ťapko, mačička Micka, dobrácky pes Ťarboš, diviačik Kviko a včielka Elka sú hlavnými hrdinami tejto zábavnej knižky plnej nádherných obrázkov. Žijú na čistinke uprostred rozprávkového lesa. Každý deň ich čaká zaujímavá udalosť a nové dobrodružstvo. Život je tu zaujímavý a pestrý. Raz k nim zavíta známy Cirkus Markus, inokedy sa zasa môžu tešiť na súťaž vo varení ?Varený-pečený?, z ktorej si víťaz odnesie cenu ?Zlatej varešky?. Prídu však aj krušné chvíle, keď sa zjaví škriatok Palček a v rozprávkovom lese obráti všetko naruby. Nech sa však stane čokoľvek, naši malí hrdinovia napokon vždy nájdu správne riešenie. Všetky prekážky sa im podarí odstrániť usilovnou prácou a obetavou priateľskou pomocou. Ich zábavné príbehy sa stanú nezabudnuteľným čitateľským zážitkom malých školáčikov. Starostlivo vyberané rozprávočky, básničky a príbehy s obrazovými skratkami sú vynikajúcou príležitosťou pre malých čitateľov, aby si nenásilným spôsobom obľúbili čítanie a bez ťažkostí sa v ňom zdokonalili.

počet strán: 80
hmotnosť: 590g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Čítanie na dobrú noc s veľkými písmenami

Nápadito ilustrované príbehy naplnené dobrom a láskou. Ideálne rozprávky na čítanie v postieľkach pred spaním!
Na 86 stranách plnofarebných obrázkov si môžete prečítať láskyplné príbehy o hviezdach a spánku, o Slnku a o počasí, o Mesiaci a priateľstve, o 4 ročných obdobiach, o deťoch a o tom, čo ich baví robiť. Pekné príbehy naplnené dobrom sú ideálne na čítanie do postieľok.
Obsahuje mnoho farebných názorných ilustrácií. Je to skvelá knižka na čítanie alebo predčítanie, k rozprávaniu, vyhľadávaniu a prehliadaniu!

počet strán: 63
hmotnosť: 420g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Barbie a tajomstvo víl

Tušili ste, že medzi nami žijú v dôkladnom utajení víly? Keď Kena nečakane unesie skupina víl, prídu za Barbie jej dve priateľky, módne návrhárky, s prekvapivým priznaním: obe sú v skutočnosti víly a Ken sa nachádza v tajomnom rozprávkovom svete!
počet strán: 32
hmotnosť: 360g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Ako krtko vyliečil myšku (Zdenek Miler/Hana Doskočilová)

Ďalší z príbehov obľúbeného krtka a jeho kamarátov. Tento krát krtko precestuje celý svet. Myška ochorie a krtko podnikne dlhú a dobrodružnú výpravu za zázračným liekom pre svoju kamarátku. Prejde skoro celý svet a nakoniec nájde to, čo hľadá doma na lúke. Tak ako to už v rozprávkach býva, všetko nakoniec dobre skončí, myšku vylieči rumanček.

počet strán: 85
hmotnosť: 485g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Bill a Ben chlapci z kvetináča a ich kamaráti

To sú ale huncúti!
V záhrade, kde žijú, im nič neunikne.

Zápasia s odpadkovou príšerou, súťažia s korytnačkou v zbieraní orechov, musia si poradiť so zradnou lepiacou páskou, zrátať všetky okruhliaky v okolí...

Chcete prežiť ďalšie príbehy spolu s chlapcami z kvetináča? Vyberte sa teda do záhrady plnej záhad, prekvapení a dobrodružstiev

počet strán: 94
hmotnosť: 375g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Budeme si čítať

V našej knižke ponúkame všeličo zaujímavé na čítanie pre prváčikov, malých objaviteľov vo svete slov a viet. Milý prváčik, na každej stránke sa dozvieš čosi nové, nezvyčajné či zábavné. Zaujímavé príbehy, básničky, prekrásne obrázky - to všetko nájdeš na stránkach tejto knižky. Možno zo začiatku sa ti ešte bude čítať ťažko a pomaly, ale neboj sa, pôjde ti to čoraz lepšie a lepšie. Zapoj svoju fantáziu a ver, že sa nebudeš nudiť...

počet strán: 48
hmotnosť: 285g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Kolo, kolo mlynské

Kolo, kolo mlynské, hádam každý z nás pozná túto pesničku a zároveň detskú hru. V tejto knižke sa však ukrývajú aj mnohé iné, stačí len nájsť si čas a zahrať si ich, zaspievať či zarecitovať so svojimi ratolesťami. Maličkým možno zahádať aj hádanku, napríklad: Pod klobúkom na jednej nohe stáva. Čo je to? (Huba)

A pred spaním môžeme deťom prečítať rozprávku. Aj o dievčičke, čo slúžila u kozičiek, či o kocúrovi, čo sa v čižmách vybral do sveta. Alebo aj takúto, počúvajte, deti:
Bol na svete jeden mechúrik.
Bol na svete sám ako palec, nuž sa vybral do sveta.
Ako tak chodí po tom svete, z boka na bok sa prevaľuje, stretne slamku...

Hry, riekanky, rečňovanky, vyčítanky, pesničky, hádanky, príslovia, porekadlá, úslovia, vinše, koledy, balady, povesti, rozprávky.

počet strán: 120
hmotnosť: 620g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Macko Puf - Veľký nápad

Kengurke sa nepáči, že je malá. Tak veľmi by chcela vyrásť! Je smutná, pretože neustále potrebuje pomoc svojich kamarátov. Sama nedokáže natrhať ani jablká na mamičkin koláč, lebo nedosiahne na vetvy jablone... V tomto príbehu Kengurka dokáže, že nie je dôležité, kto je aký malý, ale to, akú má vytrvalosť a aké má veľké srdce.

počet strán: 32
hmotnosť: 340g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

S veveričkou do prírody

Na jar deti veverička povodí po záhrade, v lete sa pôjdu okúpať na jazero a zabavia sa na letnej slávnosti, na jeseň si budú púšťať šarkana a v zime si užijú sánkovačku a postavia si snehuliaka.

počet strán: 8
hmotnosť: 325g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Peter Pan

Ten, kto chce, aby ho navštívil Peter Pan, musí v neho veriť. A Wendy Darlingová v neho verila, poznala všetky jeho dobrodružstvá a spolu s mladšími bračekmi Johnom a Michaelom sa na Petra Pana deň čo deň hrávali. Čo si o Petrovi Panovi myslela ich psia pestúnka Nana, to presne nevieme. Zato ale vieme, že nebyť jej, možno by sa Petra Pana nikdy nedočkali! Nana totiž našla jeho tieň a schovala ho. A tak sa musel vydať pre svoj stratený tieň do domu Darlingovcov, spoločne so svojou kamarátkou vílou Cililig. A to bol začiatok nezabudnuteľného dobrodružstva!

počet strán: 96
hmotnosť: 660g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Leví kráľ

V ďalekej Afrike leží zem, ktorú levy nazývajú svojim kráľovstvom. Vládne jej kráľ Mufasa s kráľovnou Sarabi. Keď sa im narodí Simba, následník trónu, ich šťastie je dokonané. Kým sa však Simba stane naozajstným kráľom všetkých zvierat, musí prejsť ťažkou skúškou.

počet strán: 96
hmotnosť: 660g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Moje najmilšie 5-minútové rozprávky a príbehy

Táto kniha je určená ako prvé čítanie pre začínajúcich čitateľov, ale tiež na to, aby ste ju svojim deťom čítali pred spaním. S krátkymi rozprávkami o prefíkanom zajacovi, o ovečke s čiernym očkom, o ježkovi, ktorý chcel schudnúť, o zaľúbenom čmeliakovi a s mnohými ďalšími dieťa rýchlo zaspí, a naviac sa mu budú snívať príjemné, upokojujúce sny.
Kniha obsahuje i niekoľko klasických rozprávok: Kocúr v čižmách, Červená čiapočka, Pani Zima a iné.

počet strán: 80
hmotnosť: 455g

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Najkrajšie bájky o zvieratkách

Kniha plna krátkych bájok o zvieratkách. Na konci každej bájky je aj krátkou vetou vysvetlené, aké ponaučenie si môžu deti z tohto príbehu zobrať. Tieto príbehy majú aj veselé a pestré ilustrácie.

počet strán: 46
hmotnosť: 265

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Slovenské rozprávky, hádanky a rečňovanky (Elena Chmelová/Jaroslav Vodrážka)

Ako sa malé deti najlepšie naučia svoj materinský jazyk? No predsa pomocou riekaniek, rapotaniek, vyčítaniek, pesničiek, detských hier a prvých rozprávok. Predkladaná kniha ponúka presne všetky tieto „pomôcky“, v ktorých sa navyše nachádza aj životná múdrosť generácií. Tieto klenoty ľudovej tradície neuveriteľne ľahko učia deti kráse jazyka a prebúdzajú v nich krásny vzťah k vlastnému jazyku, a cez materinský jazyk i k národu. Táto kniha svojim spracovaním a obsahom patrí do zlatého fondu slovenskej tvorby pre deti.

počet strán: 176
hmotnosť: 905

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Cesta za šťastím

Uprostred Mora fantázie leží neveľký Kvitnúci ostrov. Najkrajšie dievčatko z tohto ostrova sa volá Celestínka. Valentín je škriatok, ako napokon všetci z kvitnúceho ostrova, a jeho srdiečko bije len pre Celestínku. V deň keď sa Valentínov pohľad stretol s Celestínkiným, rozhodol sa, že si získa jej lásku. Preto musel odísť hľadať Modrého vtáka.
V knižke sa dozviete o nebezpečenstvách, ktoré Valentín musel prekonať, aby uskutočnil svoj sen

počet strán: 62
hmotnosť knihy: 430g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Čimčarara, čim - rečňovanky, veršíky pre deti

Knižka najznámejších rečňovaniek, veršíkov, hádaniek, pesničiek a rýmovaných žartíkov. Všetky už preveril čas a o ich obľúbenosti svedčí skutočnosť, že rovnako ako ich poznajú dnešné deti, poznali ich generácie detí pred nimi. Už samotný názov knižky hovorí, že ide o verše, ktoré si deti ľahko zapamätajú a rady si ich spolu s rodičmi hovoria. Pri knižke môžete spoločne prežiť úsmevné chvíle so svojimi malými čitateľmi, poslucháčmi, alebo dokonca s recitátormi.

počet strán: 64
hmotnosť knihy: 330g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Dobrodružstvá medvedíka Gombíka

Možno si poviete: aké už len môže zažiť plyšový medvedík dobrodružstvá? Nuž, môže. Lebo náš plyšový medvedík nie je len taká obyčajná hračka. Je to svetaskúsený námorník, ktorý na svojich plavbách po šírych moriach už kadečo videl a všeličo prežil. A keď budete pozorne čítať, dozviete sa aj prečo má také nezvyčajné meno a ako sa ocitol v starom námorníckom kufri na povale

počet strán: 77
hmotnosť knihy: 390g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Dobrodružstvá škriatka Valentína (Charles Busquets)

Pre mnohými a mnohými rokmi žil v Krajine škriatkov Valentín. Zapáčila sa mu susedova dcéra Celestínka, tak sa rozhodol získať si ju za ženu. Modrý vták Šťastlivák mal pomôcť škriatkovi získať krásnu Celestínku a zmeniť tak celý škriatkov život...
Prečo práve modrý vták? Aké nebezpečenstvá na zaľúbeného škriatka na ceste za vysnívanou dievčinou čakali vám prezradí táto čarovná knižka knižka, ktorá vás isto poteší aj svojimi nádhernými ilustráciami.

počet strán: 87
hmotnosť knihy: 680g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Kolo, kolo mlynské - rečňovanky, veršíky pre deti

V tejto knihe nájdete najznámejšie rečňovanky a veršíke, ktoré sú ľahko zapamätateľné aj pre malých škôlkárov. Rozkošné ilustrácie, ktorými sú rečnovanky a veršíky doplnené, pomôžu dieťaťu rozvíjať predstavivosť a zároveň pochopiť, o čom číta. S touto knižkou zažijete veľa krásnych chvíľ a nejeden veľký zážitok, keď ich bude vaše dieťa prednášať v rodinnom kruhu alebo v škôlke.

počet strán: 48
hmotnosť knihy: 210g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Krtko a autíčko (Zdenek Miler/Eduard Petiška)

Krtko zo svojho kopčeka pri ceste závistlivo pozoruje autá, ktoré prechádzajú popri ňom. Ide si oči vyočiť. Ach, ako by len chcel autíčko! Keď sa môžu v autách voziť psíky, prečo by sa nemohol aj krtko? Lenže krtka nik nezavolá, aby sa previezol. A tak sa pokúsi zostrojiť si autíčko sám. Lenže autíčko sa nechce ani za svet pohnúť z miesta. Našťastie, natrafí na pokazené autíčko, ktoré polámal jeden neposlušný chlapec. Kamarátka myška krtkovi poradí, kde autíčko opravia. Šťastný krtko sa už vozí na krásnom červenom autíčku. Istotne povozí aj múdru myšku.

počet strán: 64
hmotnosť knihy: 400g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Modrý zajačik

Letí, letí, všetko letí, čo má krídla..., bocian letí. Čo to nesie v batôžku? Malé čudo chlpaté, modré je i ušaté. Hľa, veď je to zajačik, malý modrý ušiačik. Onedlho spozná svet, mamku, ocka, celý les. Zvieratá naň čakajú, hry sa spolu zahrajú. Rýchlo otvor túto knižku, prečítaj si rozprávočku. No a keď vezmeš kocku, na konci sa zahráš trošku.

počet strán: 70
hmotnosť knihy: 425g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Modrý zajačik 1

Možno ste už dakedy videli bociana, ale určite ste sa tak nepotešili, ako pán Uško s pani Uškovou,keď ho zazreli,ako letí k ich domčeku: konečne budú rodičmi! Všetko bolo nádherné až do chvíle, kým neotvorili batôžtek od bociana. Zjavil sa v ňom zajačik a hľa -čuduj sa svete je celý modrý! viac sa dočítate o tomto modrom zajačikovi a jeho príbehoch v knižke.

počet strán: 70
hmotnosť knihy: 440g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Moja prvá abeceda s písankou

Knižka je plná veselých obrázkov, rytmických veršíkov vhodných pre predškolákov i malých školákov. V písanke je celá abeceda.

počet strán: 68
hmotnosť knihy: 225g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Moja prvá čítanka

V tejto jedinečnej knižke nájdete pestré príbehy, verše, riekanky, bájky, vtipy a hádanky začínajúcich čitateľov, ktorí si naviac chcú vyskúšať i svoje herecké umenie v divadelných scénkach. Sú tu tiež rady a príklady ako písať listy. Pestré prvé čítanie, ktoré je obľúbenou knižkou v školách.

počet strán: 48
hmotnosť knihy: 280g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Moje najmilšie rozprávky

26 klasických rozprávok s nádhernými ilustráciami.

počet strán: 320
hmotnosť knihy: 1255

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Myška v knižke a iné básničky a rapotačky (Ivona Mišíková)

Viac ako 50 básničiek pre najmenších čitateľov v celofarebnej knižke s prekrásnymi novými ilustráciami.

počet strán: 24
hmotnosť knihy: 280g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Najkrajšie príbehy o zvieratkách

Napínavé strhujúce príbehy o zvieratkách - živo a prirodzene ilustrované rozprávky. Vynikajúca knižka na predčítavanie, napäté otázky, hádanky a hľadania. Veľké množstvo príležitosti zaujať pozornosť dieťaťa.

počet strán: 86
hmotnosť knihy: 440g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Najkrajšie rozprávky bratov Grimmovcov

Táto prekrásna kniha obsahuje 13 najobľúbenejších rozprávok bratov Grimmovcov. Sú vytlačené veľkými písmenami a doplnené farebnými ilustráciami, aby sa do čítania s potešením pustili aj malí začiatočníci.

Obsah: Perníková chalúpka, Dupinôžka, Boženka a Ruženka, Vlk a sedem kozliatok, Kráľ Drozdia brada, Červená čiapočka, Braček a sestrička, Brémski muzikanti, Kubo a šťastie, Popoluška, Hviezdne toliare, Snehulienka a sedem trpaslíkov, Šípková Ruženka

počet strán: 138
hmotnosť knihy: 645g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Nové príbehy z dvora veselého gazdu Fera

Deti, viete, čo je nové na gazdovskom dvore? Že nie? Tak vám teda prezradíme, že medzi zvieratká zavítali noví kamaráti – pštrosy Emka a Emil. Ak sa chcete dozvedieť, ako sa zoznámili s obyvateľmi gazdovského dvora, či to, ako im pomáhali pri záchrane strašiaka, začítajte sa do nových príbehov tejto rozkošne ilustrovanej knižky.
To však nie je všetko, čaká na vás ešte šesť nezbedných prasiatok a vianočné prekvapenie...

počet strán: 60
hmotnosť knihy: 440g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

O zvedavom šteniatku (Zdenek Miler/Iva Hercíková)

Zvedavé šteniatko je rovnako milá a zábavná postavička ako Krtko. V obrázkovej knižke pre deti predškolského veku sú tri príbehy, ktoré k ilustráciám Zdeňka Milera napísala Iva Hercíková.

počet strán: 72
hmotnosť knihy: 345g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Psík Fúzik a iné rozprávky

Poď si čítať o potulkách malej striebornej kvapky, čo sa nevedela vynačudovať nad svojimi premenami, poď objaviť svoje vlastné schopnosti a neopakovať sa po druhých, ako to robil kohútik Zlatopierko, poď sa spolu s nezbedným psíkom Fúzikom naučiť pravidlám cestnej premávky, poď si čítať zaujímavé príbehy a tak spoznávať svet, ktorý ťa obklopuje ...

Z obsahu: Strieborná kvapka, Zlatopierko, Psík z Klobáskovej ulice

počet strán: 48
hmotnosť knihy: 270g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Rozprávkový poklad

Zbierka klasických rozprávok - Šípková Ruženka, Kráska a zviera, Červená čiapočka a Kocúr v Čižmách

počet strán: 64
hmotnosť knihy: 460g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Veľká kniha pre malé deti

Táto kniha pre malé deti obsahuje rozprávky, básničky, pesničky, hádanky a veľa iných zaujímavostí.

počet strán: 130
hmotnosť knihy: 1080g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Veršovaná abeceda (Táňa Pastorková)

Knižka je určená deťom v predškolskom veku a prváčikom. Každé písmeno abecedy je napísané tlačeným aj písaným písmom a sprevádzané jednoduchou básničkou a tiež farebným obrázkom, ktorý súvisí s jej obsahom. Veselé krátke riekanky deti ľahko pochopia a tiež si ich dobre zapamätajú.

počet strán: 32
hmotnosť knihy: 100g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Veselé rozprávky o zvieratkách

Máte radi rozprávky o zvieratkách? Tak toto je tá pravá knižka práve pre vás. V tejto knihe sú rozprávky o zvieratkách, ktoré ste ešte nikde nepočuli. Napr. Myšiatko a ceruzka, O nevďačnej mačke, Zajačik a somárik, Oblak v korýtku, Sliepočka, Pokrútená básnička... Kniha je bohato ilustrovaná a určite sa vam zapáči!

počet strán: 80
hmotnosť knihy: 335g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Zábavná kniha pre prvákov a škôlkarov

Pomôže vášmu dieťaťu pripraviť sa na to, čo ho čaká v prvej triede. V tejto knihe nájde veselé obrázky, rozprávky, básničky hádanky, hry a hlavolamy. Na príprave textov i obrázkov spolupracovali pedagógovia a detskí psychológovia.

počet strán: 130
hmotnosť knihy: 780g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Zábavné príbehy o zvieratkách

V tejto krásne ilustrovanej knižke, plnej vtipných príbehov sa deti dozvedia čo zažil malý zajko Kajko na svojom prvom výlete...

počet strán: 126
hmotnosť knihy: 610

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Zvieratká a ich priatelia

9 milých príbehov o zvieratkách a ich kamarátoch.

počet strán: 78
hmotnosť knihy: 495g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Zvieratká a ich deti

Krátke príbehy o zvieratkách s výbornými ilustráciami: Lev, Slon, Tiger, Hroch, Polárny medveď, Žirafa, Panda, Ťava, Nosorožec, Leopard, Opica, Kengura, Krokodíl, Vlk, Bizón, Zebra, Vydra, Sivá veverička, Líška, Vačica oposum, Medveď grizly, Svišť prériový, Skunk, Bobor, Ježko, Králik, Medviedik čistotný, Rys, Burunduk, Dikobraz, Kuna, Jazvec, Kravy, Husi, Somáre, Hydina, Ovce, Kone, Králiky, Býk, Morky, Pes, Mačky, Kozy, Poníky, Prasce

počet strán: 48
hmotnosť knihy: 510g

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Žabiatko a iné básničky (Ľudmila Podjavorinská)

Žartovné i vážne veršované rozprávky tety Ľudmily o psíkovi, žabiatku, mačiatku, vrabčiatku, o pani Sove, i o tom, ako šli zvieratká do školy. Ilustrátorka je zároveň autorkou vzácnych spomienok na tetu Ľudmilu.

počet strán: 87
hmotnosť: 210g

veková kategória: 0-3 roky

Image-empty-state.png

Zlatá reťaz - Bol raz jeden domček

Hry, riekanky, príslovia, hádanky, spievanky a rozprávky pre najmenších.

počet strán: 32
hmotnosť: 120g

veková kategória: 0-3 roky

Image-empty-state.png

Veselý Trubač z Chichotánie (Lýdia Dumcevová)

Napínavý príbeh z rozprávkovej krajiny, v ktorej zlý Ochochon unesie veselého vládcu Chichotánca Múdreho. Jeho syn Veselý Trubač, sa ho vydá hľadať. Na svojej ceste bude mať aj dvoch nezvyčajných pomocníkov - bratov Peťka a Timka zo skutočného, nerozprávkového sveta.

rok vydania: 1976

počet strán: 44
hmotnosť knihy: 0.85lb

veková kategória: 4- 6 rokov

Image-empty-state.png

Rozprávky Čierneho Filipa

Rozprávky čierneho Filipa sú určené pre najmladších čitateľov. Knižka približuje deťom prostredie Bratislavy.

rok vydania: 1989

počet strán: 85
hmotnosť knihy: 0.90lb

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Polienko

Klasická ruská ľudová rozprávka od A. Tolstého s krásnymi obrázkami Juliana Korovina.

rok vydania: 1976

počet strán: 25
hmotnosť knihy: 0.3lb

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Macko Puf (A. A. Milne)

Pôvabná rozprávková knižka o príhodách malého macka a jeho priateľov, ktorí si získali malých i veľkých čitateľov na celom svete. Puf, somárik Iháčik, kengurček, prasiatko, tiger, sova a predovšetkým Krištofko Robin prežívajú spoločne dobrodružstvá plné zábavy a úžasnej fantázie, ktoré nás zavedú do nemenej podivuhodného lesa.

rok vydania: 1981

počet strán: 290
hmotnosť knihy: 1.5lb

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Honzíkove husličky (Hana Ferková)

Zbierka českých ľudových rozprávok: Mocný Honzo, Hluchý Honzo, Honzíkove husličky, Ako Honzo zajace, Honzo čarodejníkom a O Honzovi, čo rozumel vtáčej reči.

rok vydania: 1988

počet strán: 55
hmotnosť knihy: 0.35lb

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Hadí kráľ (Angela Stachová)

Srbskú ľudovú rozprávku o smelom mládencovi a kráľovi hadov prerozprávala Angela Stachová. Knižku veľmi pekne ilustroval Norbert Pohl. Knižka je vhodná pre začínajúcich čitateľov.

rok vydania: 1984

počet strán: 26
hmotnosť knihy: 0.45lb

veková kategória: 4-6 rokov

Image-empty-state.png

Vydarená rybačka: Lola a Lelo a ich veselé príhody

Bol raz jeden dom. V tom dome je chodba a v nej skriňa a stolička. Na stene okno a polička. A na poschodí? Nevieš? Predsa detská izbička! Kto v nej býva? Malá výmyselníčka! Volá sa Lola a niekedy aj Lolička. V každom prípade sa s ňou musíš zoznámiť. Jej skvelé
nápady sa ti určite budú páčiť. Má totiž na šibalstvá ten správny nos, teda noštek, lebo Lola je ešte len malé dievčatko. A aby vám bolo spolu veselšie, zoznámiš sa aj s Loliným kamarátom Filipom. Ale je tu ešte niekto, na koho celkom isto nemôžeme zabudnúť. Že kto? No predsa Lelo. Ty nevieš, kto je Lelo? Potom je najvyšší čas, aby sa ti predstavil a ty s ním zažiješ ti