top of page

Osviežujúce čítanie na leto - 3.

V prvej časti nášho letného odporúčania ste mohli nájsť knižky pre najmenšie deti a v druhej čítanie pre predškolákov.

Dnes sú teda na rade školáci.

Teploty vonku neklesajú a najlepšie je pri vode. A preto aj v nami odporúčaných knižkách bude veľa vody.


Hlbokomorské rozprávky

Predstav si vodný svet pod morskou hladinou. Ako v hrnci plnom dobre posolenej planktónovej polievky tam plávajú ryby, chobotnice, medúzy, morské panny, kôrovce, ulitníky, obrovské cicavce, ponorky a jeden či dva batyskafy. A úplne dole, morské dno. Na dne tej najhlbšej priekopy, v hĺbke viac ako desaťtisíc metrov, na severnom okraji Tichého oceánu, tam, kde sa už nedostane slnečný lúč, potápač, ponorka a dokonca ani japonské lovkyne perál – tak tam už nie je vôbec nič. I keď - nie je to celkom tak. Aj v tej najtemnejšej a najstudenšej temnote sa dá nájsť nejaký život. Na dne tej najhlbšej priekopy totiž žije jedna ryba. Okrem lenivej ryby Biby s polámanými zubami obýva tento rozprávkový svet aj jej kamarát had Rado, ktorému sa stále kazí lampáš a ďalšie tajomné svetielkujúce živočíchy. Spolu hľadajú nový domov, či morské sklo, spolu poriadajú podmorské veselice, odháňajú ponorky. Cez ich veselé príhody môžme spolu s nimi spoznať aj ten skutočný hlbokomorský svet.Klub záhad - Tajomstvo Titanicu

Túto knižku otvor, len ak sa nebojíš záhad a tajomstiev!

Staneš sa totiž členom Klubu záhad a pomocou superlupy môžeš spolu s ostatnými členmi objastniť záhadu potopeného Titanicu.


Je pravda, že Titanic sa objavuje vždy v deň výročia na mieste katastrofy? Profesor Katz má o tom zistiť viac. Jup, Vicky a Nick z Klubu záhad ho najprv sprevádzajú na strašidelnej ceste za vrakom potopeného luxusného parníka. Zrazu sa však sami ocitnú na palube prízraku lode. Kým parník narazí do ľadovca, musia vyriešiť záhadu Tajomného Titanicu.


Povodeň u Muminovcov


Nad muminkovským údolím čnie zdanlivo nečinná sopka. Lenže v jedno leto ožije a začne chrliť sadze. Na zemi sa objavia pukliny a údolie zaleje voda.

A hoci Muminovcov pripraví o útulný domček, nesťažujú sa a odvážne vplávajú do náruče novému dobrodružstvu. Šťastná náhoda im priplaví do cesty tajuplný dom. Skrýva množstvo vecí, ktoré nie sú tým, čím sa zdajú byť - papierové dvere, schody, ktoré nikam nevedú, sadrové jablká... Až urazená potkanica Ema im prezradí, že sa ocitli v slávnom divadle.

Prázdniny malého Mikuláša


Letné prázdniny trávi malý Mikuláš s rodičmi v prímorskom hoteli i bez nich v letnom tábore. Všade si rýchlo nájde seberovných kamarátov, s ktorými neprejde ani jediný deň bez veselej príhody, nečakaného dobrodružstva či malej katastrofy so šťastným koncom, skrátka bez fantastických zážitkov. Vtipné príbehy malého Mikuláša pobavia nielen deti, ale aj rodičov.Yakari a bobria hrádza


Yakari a Malý Blesk sa vyberú okúpať k rieke, kde nájdu divnú konštrukciu zadržiavajúcu vodu. Zrazu sa objaví zvláštny chlpatý tvor s ploským chvostom a vyhreší ich, že ničia jeho dielo. Tak sa Yakari zoznámi so skupinkou bobrov, ktorá nedávno pricestovala a začala si budovať nový domov, pomôže im hľadať strateného najmenšieho bobra a spolu prežijú nejedno dobrodružstvo.


18 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page